Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vannak itt olyan anyukák,...

Vannak itt olyan anyukák, akik mentálisan nehezen fejlődő, és mozgásfejlődésben is lemaradott gyermeket nevelnek? Ti miket szoktatok játszani a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Az én lányom 2,5 éves, nem tud még járni, csak állni, beszélni se, és az érdekelne, miket szoktatok csinálni vele, milyen játékai vannak, mi köti le a figyelmüket, mit szeretnek csinálni?

Nem tornagyakorlatokra vagyok kiváncsi, hanem kimondottan olyasmire, ami fejleszti őket mentálisan.


2013. aug. 16. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Pedig minden a tornagyakorlatokból indul ki, hidd el. a nagymozgások fontosak az agya fejlődéséhez. Úgyh.először is korai fejlesztésre vinném (gondolom, ezt megtetted, betartanám és buzgón gyakorolnám, amit a mozgásfejlesztő javasol és ezek után rengeteget énekelnék, mondókáznék, beszélnék neki. A hinta is rendkívül jó fejlesztő eszköz. Tv-t, számítógépet nagyon kerülni! Ezen kívül próbáljatok építeni, képeket nézegetni, babakirakóval játszani, de a korai fejlesztő, aki ismeri a gyerekedet, ennél sokkal több, rá szabott ötletet tud mondani.
2013. aug. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Hát én például nagyom sokat memória kártyáztam és most már bármikor tudok idézni pontosan filmekből akár egyszerri megnézésre is. Csak ki kéne találni hogy ezt mire lehet hasznosítani ... Csak viccelek! Persze az emlékezésre gondolok. De ilyen kicsi kórban nagyon is lehet fejleszteni az agyat. Mint például a puzzle állítólag aki sokat puzzlézik az jó lesz matekból.

Én utáltam és nagyon rossz vagyok belőle gyenge anyukám meg például imádta és még mindig magyarázza nekem.

2013. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem küldték el fejlesztő dolgokra az orvosok? nem javasoltak nektek semmit?

mi a diagnózis?

2013. aug. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jártok korai fejlesztésre? Ott rengeteg ötletet adhatnak.
2013. aug. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ami beszéd-zene ritmus: énekek, mondókák, főleg amihez mozdulatok társulnak: kerekecske-gombocska, hóc- hóc katona, csip-csip csóka.
2013. aug. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A tornagyakorlatok hatnak az agy fejlődésére és vissza.Nem véletlenül vannak különböző mozgásterápiák ebben az életkorban.A szakvélemény tükrében célzottan,gyógypedagógus és gyógytornász tudna hatékonyan segíteni.
2013. aug. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!