Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kezelhető egyáltalán ez a...

Kezelhető egyáltalán ez a helyzet, vagy könyveljem el a gyermekem tönkre teszi a családot?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 és fél éves, enyhe értelmi fogyatékossággal és autizmus sprektumzavarral lett diagnosztizálva idén áprilisban. Újszülöttként már nagyon furcsa volt nekem, hogy gyermekem rövid időt aludt max 20 percre aludt el és órákig képes volt fent maradni, persze folyamatosan sírt, az orvos azt mondta has fájós, később sem lett jobb a helyzet sőt sajnos azt kell mondjam minden nappal egyre rosszabb. Minden percben figyelni kell, nagyon veszélyes dolgai vannak, nem beszámítható. 24 órás felügyeletet igényel, egész idén áprilisig minden orvos védőnő azt mondta nekem ezzel a gyermekkel semmi gond nincsen csupán megkésett fejlődésről beszélünk nála. Már olyan sokan állították, hogy el is hittem, de valami még is motoszkált bennem, így elvittem önként a Vadaskertbe ott kimondták a diagnózist 4 óra múlva, egyértelműen. Alvása most is olyan minden áldott nap éjfélkor elalszik nagy nehezen hajnalba korán kettő-három órakor kel, napközben nem alszik teljesen ki vagyunk merülve, úgy érzem a család sem bírja már, férjem nagyon jó apa főállásban dolgozik, de gyermek nevelésből maximálisan kiveszi a részét a végsőkig kitart a gyermekeink mellett, anyukám hozzánk költözött ő is dolgozik főállásban, van egy két és fél éves nagyon okos kislányunk, és egy 4 hetes nagyon jó babánk. Még szerencse, hogy a két és fél éves gyermekem olyan okos értelmes, hogy rengeteget segít.

nekem. Az egész család kimerült teljesen a végsőkig harcoltunk nem engedtük, hogy nyugtatót kapjon, de úgy érzem nincs már más megoldás. Napról napra olyan, mintha egyre sérültebb lenne. Egész életében nem aludt összesen annyit, mint a most 4 hetes kisfiam. Nem tudom mi tévő legyek! Mi van ebben a helyzetben ha hiába van segítségem ők is kimerültek?!



2013. aug. 23. 07:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

Én őszintén ki vagyok akadva az olyan reakciókon, hogyha valakinek van egy ilyen gyermeke, miért vállalt még másik 2-öt?


Miért is vállalunk gyereket? Hogy továbbvigyük a génjeinket, hogy legyen akit szerethetünk, és viszontszeret, aki öregkorunkra támaszunk lehet.

Tehát egy autista gyermek egyik ilyen funkcióját sem biztos, hogy be tudja majd tölteni. Igen, eméssze fel a család minden energiáját, anélkül, hogy felnőtt korában azt mondhasd, hogy megérte?


Őszintén elnézést kérek minden autista gyermeket nevelő szülőtől, mert tudom, hogy van, aki nagyon jól fejleszthető, de van, aki nem!

Sok olyan van, aki intézetben él, sem családot alapítani, sem dolgozni nem képes.


Evolúciós öngyilkosság emiatt nem vállalni még több gyereket.

Ha nekem lenne egy beteg gyerekem, tuti, hogy akarnék még egyet, aki egészséges. Ha ő is beteg lenne, hát az nagy szívás, de azért ennek elég kicsi az esélye.


Nézzétek meg a Thomas után című filmet, ott is elmondja az édesanya, hogy szeretne még egy gyereket. Hogy érezhesse, hogy édesanya, mert az autista gyermeke csupán eszköznek tekinti, aki kiszolgálja az igényeit, de szeretet nem kap tőle.


Az állatvilágban a nőstény elhagyja a beteg gyermekét, és az egészségesek gondozását választja, nem hagyja, hogy a beteg gyerek veszélyeztesse a család épségét. Igen, az ember nem állat, de azért elvileg azonosak az evolúciós céljaink. A szocializáció, a társadalmi elvárások miatt nem tehetjük meg, hogy elhagyjuk a beteg gyereket, ugyanakkor a mai társadalom semmi segítséget nem ad ebben.

Tudom, hogy le fogtok pontozni, mert ezt így nyíltan senki nem meri kimondani, de én azt gondolom, hogy kellenének az olyan intézmények, ahol az ilyen gyerekeket gondozzák elérhető áron. Hogy a család felnőtt tagjai el tudjanak járni dolgozni, és vállalhassanak egészséges gyermeket.


Persze simán lehet, hogy a te gyereked a jól fejleszthető kategóriába tartozik, mindenképp keress speciális óvodát. Ha megnézed a fent említett filmet, ott a gyerek leérettségizik, és kap munkát, szóval nem biztos, hogy reménytelen. De most mindenképp segítség kell neked, és ne szégyelld magad érte.

2013. aug. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen segítenék, mert a helyzet nem reménytelen. Van megoldás a nyugtatón kívül is!

Arról nem írtál semmit, hogy milyen (korai)fejlesztést kap a kicsi,milyen a napirendje, van e egyáltalán? Sajnos az alvászavar,és a evési zavar is sokszor együtt jár az autizmussal.

Priviben szívesen segítenék neked.

A diganózisunk ugyan az mint a tiétek :-( De pl. integráltan oviba járunk gyógypedasszisztenssel.


48/F

2013. aug. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

Ne nyugodj bele, hogy a sérült gyerek miatt tönkremegy a család és a testvérek élete, már csak azért sem, mert erre a családra pont a sérült gyereknek lesz a legnagyobb szüksége.

Tehát vegyél igénybe minden elképzelhető segítséget, szakembert, ne félj szükség esetén gyógyszert adni a túl nyugtalan gyereknek, ha muszáj pihennetek, (és néha muszáj!) merd őt rokonokra, bébiszitterre bízni, amire csak lehetőséged van. A szülőszervezetek, alapítványok tényleg sok segítséget adnak, például információval látnak el.

Olvasásra ajánlom Kálmán Zsófia Bánatkő című könyvét.

2013. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%

Szintén auti spektrumos gyerkőc, bár a tüneteink mások. Nálunk nincs ez az állandó alvásgond, illetve 2,5-3 év között volt pár hónap, amíg állandóan volt, kaptunk mi is nyugtatót, szerencsére nem kellett bevenni, mert megoldódott a helyzet. Azóta heti 1 rémálom éjszakánk van csak. DE, ha nem oldódott volna meg, akkor bizony én is a gyógyszerhez nyúltam volna, mert ez azállapot SENKINEK sem érdeke, sem a szülőknek, sem a tesóknak és a gyereknek sem, hisz ettől ő is szenved!

Mindig azt kell szem előtt tartani, hogy amikor ezeket a tüneteket produkálja (fej hozzáverése valamihez, dühkitörés, nyugtalanság, alvászavar), akkor a gyerek maga szenved a legjobban és a te felelősséged, hogy segíts neki. Neked mint felnőtt ép értelmű embernek megvan a döntési jogod, hogy pl gyökérkezeléshez fájdalomcsillapítót kérj, de a gyerek a te józan eszedre van utalva. Ha már minden más csődött mondott, akkor bizony a gyógyszer marad mint megoldás. Lelkiismeretfurdalásod emiatt ne legye, azért mert elkezditek, még nem azt jelenti, hogy a következő 30 évben mesterséges kómában tartod a gyereket. Látod, korábban is írták, hogy ez átmeneti, a mi háziorvosunk is ebben a szellemben írta fel a gyógyszert, hisz ez egy krízishelyzet a gyereknek és a családnak is.

Ha a gyerek cukorbeteg lenne, akkor nem stresszelnél amiatt, hogy inzulint kell adnod, mert tudod, hogy az a megoldás a betegségére. A te gyereked betegségére most ez a gyógyszer a megoldás.


A nyugtató előtt esetleg érdemes kipróbálni a bio-melatonint, hiperaktív gyerekeknél bevállt vény nélkül kapható "gyógyszer", hátha!

2013. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
3%
Ez nem jó.. Én intézetbe adnám le is mondanék rólla.. Isten bocsássa meg, de tényleg... el lehet ítélni, de én nem szeretném h rámenjen a családom. Én is így nőttem fel és ezért látom igy. Én azt szeretném h egészséges gyermekem legyen, akit nem közösítenek ki azért mert ilyen-olyan a testvére. Meg én nem is vagyok egy otthonülő tipus, dolgozni szeretnék majd gyerek mellett is.
2013. szept. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, Van egy tíz éves kislányom is, ő egészséges kitünő osztály első tanuló, férjemnek is van az előző házasságából egy felnőtt egészséges lánya, ő az első közös gyermekünk, a diagnózist 5 hónapja kaptuk meg, addig minden orvos azt mondta, ki van zárva, hogy gyermekem autista, valami van, de csekély dolog és el fogja nőni. A Vadaskertben mondták meg végül a diagnózist. Mivel 3 hónapos volt, mikor második kislányunkkal terhes lettem, ezért nem gyaníthattam, hogy baj lehet, mikor a kisfiammal terhes lettem, mivel egy orvos sem mondta ki, hogy autista, sőt erősen cáfolták a felvetésemet, bátran mertem vállalni őt is, gondolván belebeszélem magamba már... Családunk elég nagy, tanult, főiskolát egyetemet végző családtagokkal ilyen jellegű probléma senkinél nem állt fent, orvosok, ügyvédek, egy bírónő van a családtagjaink között, jogász stb. Férjem családjában is mindenki tanult értelmes ott is van orvos, tanárnő, gyógypedagógus kettő stb. Tehát semmi rossz gént nem hordoztunk sem én sem a férjem.
2013. szept. 4. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!