Ez normális dolog?

Figyelt kérdés

A 11 éves húgom képtelen elaludni, ha nincs bekapcsolva a tévé (és!) nem ül ott vele anya a szobában. Nem érdekelne, ha nem lenne közös szobánk, de így konkrétan megkeseríti az életemet, hogy suliidőben pl. hajnal 1-kor még sír, hogy értsük meg, ő nem tud aludni. Ha meg éjszaka felriad, gondolkodás nélkül rohan át a másik szobába anyához. Anya nem fogja fel, hogy ez így mindenkinek nagyon rossz, még adja alá a lovat, hogy odafeküdhet mellé. És mivel emeltes ágyunk van, ami ugye fából van, ha én a másik oldalamra fordulok, miközben ő még fent van, akkor én vagyok leszidva, hogy miért nem hagyom aludni....


14/L



2013. aug. 24. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud a hugod máshol aludni? Nappaliban esetleg?
2013. aug. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nincs is nappalink, csak két hálószoba. De azért köszönöm a választ.
2013. aug. 24. 19:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor is meg kell oldani valahogy, hogy te is tudj nyugodtan pihenni.

Nálunk a kisebbik lányom 10, a nagyobb 13 és fél éves. Kb. egy hónappal ezelőttig egy szobában aludtak. A kisebb kérésére lett külön szobája, bár nem mondom, a nagy is egyre jobban várta, hogy külön legyenek. Most viszont a kicsi nem alszik jól éjjel, mászkál, tegnap este a nagynál kötött ki...

Szóval, láthatod, se együtt, se külön:)

2013. aug. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A külön szobát is maximum úgy lehetne megoldani, hogy anyáék szobájába tesszük be az ágyát, de annak nem hiszem, hogy örülnének. A legkényelmesebb megoldás persze az lenne, ha tudna normálisan aludni. Anya ezt elintézi annyival, hogy majd kinövi, én is ilyen voltam. Persze, 5-6 éves koromig...
2013. aug. 24. 19:44
 5/9 anonim ***** válasza:
cseréjétek ki az ágyat 2 ágyra és vegyetek nekivalami plüst ami meg nyuktatja és valami ki éjeli fényt
2013. aug. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A tévét elkellene felejteni,mert este pont az ellenkező hatást éri el,felpörgeti az agyat.Az anyu tévé helyett olvasson valami jó könyvet.Én is olvastam a már tizenéves cupákoknak és szépen elaludtak.Emellett sportolhatna valamit a hugi,hogy fizikailag is lefáradjon.Érdemes lenne egy pszichologust is felkeresni,mert nem normális ebben az életkorban az alvásszavar,ki tudja milyen szorongások,félelmek lehetnek mögötte.
2013. aug. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Csináltatok már valamit?

Am.az előttem írók válasza jónak túnik :)

2013. aug. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem vagyok pszichológus, de szerintem a gyerek nagyon kötődik az anyjához. Ha csak az ő közelségében tud elaludni, akkor az anyja jelenléte biztonságérzetet ad neki. De felvetődik a kérdés, vajon akkor mitől félhet? Nyugtalanítja valami? Esetleg csak nincs barátja az iskolában, és ezért van ez a nagy kötődés az anyja iránt. Érjétek el, hogy ne csak az anyjába helyezze a bizalmát, legyen egy picit magabiztosabb.
2013. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egyelőre egyfajta megoldásnak tűnik, hogy bekapcsoljuk a tévét flórás szundira, mire kikapcsol, elalszik, nekem sincs tovább gondom. Persze másfél hónapig minden nap el kellett mondanom, hogy a helyzet mindenkinek a lehető legrosszabb, mire felfogták.

Az önbizalmával nincs baj, de ha felvetném itthon mondjuk a pszichológust (habár erre már korábban is gondoltam), abból akkora balhé lenne, hogy inkább hagyom.

Már anya sem dekkol itt esténként, csak a tévé megy arra a rövid időre, azt én is kibírom, főleg, ha olyat nézünk, amit én szeretnék. :D

Még az éjjeli fényen gondolkodok, valahol majd szétnézek, nem tudom már ki írta, de nagyon okos ötlet.

Egyébként köszönöm szépen a válaszokat!

2013. szept. 5. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!