Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mivel tudnám lekötni a figyelm...

Mivel tudnám lekötni a figyelmét legalább 1 órára? Nem bír egy helyben ülni.

Figyelt kérdés

Az unokaöcsémnek (4 éves) keresek valami megoldást, amivel egy kicsit el tudja magát foglalni úgy, hogy közben nem rohangál.

Elsősorban újságra, kifestőre gondolok (Buci macit ismerem csak), de a legjobb valami olyan lenne, ami gondolkozást igényel. Logikai feladatok, koncentráció, stb.

Nem vagyok anyuka, csak egy lelkes nagynéni, szóval elkél a segítség :D


2013. szept. 14. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

4 évesnek ha kivan elégítve a napi mozgás igénye illene magát bizonyos ideig lefoglalni.

-építőkocka, lego

- festés

- sóliszt gyurma

- színezők (akár netről nyomtatva)

- bambino LÜK játékok (elég drága)

- kézműveskedés (mozaik ragasztás, fonal baba, szövés, wc papírra színes papírragasztás pl. pillangó, autó, kukac)

- rajzolj neki nagy papírra autópályát és azon lehet autókázni

- zsákba teszel ezt azt (kanál, kisautó, kocka, radír, ceruza stb.) és találja ki mit fog a kezében

- készíthettek hangszert (wc papírguriga+ rizs, macisajtos doboz +rizs, wc papír guriga+ráfeszített sütőpapír)

- színező amik feladatok is egyben

[link]


[link]


[link]

2013. szept. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

fiam most lett négy éves,szülinapjára kapott társasjátékokat

azok most nagyon lekötik

logico primo,nagyon jópofa,iszonyatosan fejleszt,változatos,érdekes,és sajna nem olcsó

fekete péter kártya

memóriajátékok

sablonos rajzoló

2013. szept. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lük játékok

Tesslof és Babilon könyvek

Logikai felaatokat akár a netről is nyomtathatsz

van a gyereketeto.hu honlap, rengeteg jó ötlet van rajta, pl a lapbookok

2013. szept. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 órára max. a mesenézés köt le egy ekkora gyereket. A 20perc-fél óra reálisabb, vagy ha vissza-visszatér a tevékenységhez. (Ha jól emlékszem, tanárin pszichológiából azt tanultuk, hogy 6 éves kortól "illik" 40 percet koncentrálniuk valamire.)
2013. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na jó, nincs egy óra, kb 45-50 perc.

Vasárnaponként imaházban vagyunk, és ott kellene valami elfoglaltság neki. (szóval festés, kártyázás kizárva, de azért köszönöm:)

Természetesen nem várható el tőle, hogy a prédikációra figyeljen, csak legyen nyugton. Nagyon sok gyerkőc van, közülük sokan elrajzolgatnak, de persze olyan is van, akik kint játszanak a gyerekszobában, vagy az udvaron.

Köszönöm az ötleteket, sokat segítettek :)

2013. szept. 14. 15:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a templomban rajzolgatnak (firkálnak), egy-egy plüss játékkal, kisautóval szórakoznak a kisgyerekek. Amíg viszonylag csendesen teszik, senkit nem zavar. Akit meg mégis, annak úgy kell.

Persze azért a kisgyerekkel érkező szülő a legritkább esetben tud igazán elmélyülten részt venni a misén, de valamit valamiért.

2013. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hehe, pont ez az :) az unokaöcsi állandóan rajtam csüng, és kellene valami, amivel lefoglalom, mert így tényleg nem tudok figyelni.
2013. szept. 14. 19:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért a legtöbb templomban már erre figyelnek! Nálunk legalábbis minden felekezet tart külön gyerekfoglalkozást az istentiszteletek idején, ahol a gyerekeket egy külön terembe viszik át, és ott foglalkoznak velük (rajzolnak, játszanak, énekelnek). Nem hiszem, hogy a szülő, vagy a gyerekre felügyelő felnőtt dolga lenne az, hogy lekösse...
2013. szept. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nálunk is van bibliaóra (én magam is tanítok tizenéveseket:) de az 9-től 10-ig van, és 10-től van az istentisztelet.

Anno –amikor én voltam vasárnapi iskolás- 10-től volt a bibliaóra, tehát az istentisztelet ideje alatt, de megváltoztatták, mert úgy látták jobbnak, ha a gyerekek részt vesznek az istentiszteleten is. Van jó oldala, de megvan ez a hátránya, hogy nem minden gyerek tud egy helyben ülni. Én nem bánom, ha ki kell vele mennem az udvara, vagy a gyerekszobába, de nem lenne baj, ha valamivel mégiscsak a helyén tudnám tartani :)

2013. szept. 16. 10:57
 10/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok: Nálunk korcsoportonként van gyermekistentisztelet külön helységekben. A legkisebbeknek csak gyerekmegőrző (játszószoba), az ovisoknak már foglalkoztató - ahol olyan 20-30 percet okítják is őket meg énekelnek, rajzolnak vagy néha videót is néznek, aztán rohangálhatnak -, és csak iskolás kortól van végig beszélgetős tanítás.

De olyan gyületkeztben is voltam, ahol egy nagyobb külön terembe lehetett kimenni a gyerek(ek)kel a szülőnek és hangszórón ment (elég hangosan) az istentisztelet, míg középen volt egy halom játék a játszószőnyegen. De ott is iskolás kortól volt külön okítás.

2013. szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!