Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljunk a nevelt...

Mit csináljunk a nevelt lányommal?

Figyelt kérdés
45 éves elvált férfi vagyok,a második feleségemmel 10 éve vagyunk házasok.Neki van az előző házasságából egy lánya aki 17,és egy fia aki 20 éves,és nem él velünk.Rajtuk kívül egy közös fiúnk van aki 9 éves.A nevelt lányom borzasztóan megváltozott.Fiús volt és duci,most pedig úgy néz ki mint egy kifutó modell.Meghosszabbíttatta a haját (az engedélyünk nélkül),nőiesen öltözik (bár még mindíg szinte csak feketét vesz fel) 13 centis magassarkúkban jár,erősen sminkkel stb. Mi ezekből a cuccokból egyet se fizettünk!A ruhák és a cipők is márkásak!Pénze se lehetett rá,havonta 10.000-et + napi 500-at kap.A baráti társasága akiket ismerek elég zűrös.Sok vietnámi és kínai barátja van,és sok korea/japán fanatikus.A lány barátai között van két leszbikus pár.Múlt héten mikor bent jártam az iskolájukban (beszélnem kellett az osztályfőnökkel) a folyosón minden lányra rámászott a lányom fogdosta,csókolgatta őket flörtölt velük.Beszéltem az egyik osztálytársával is ,ő olyanokat mondott hogy a lányomba nagyon sokan szerelmesek főleg lányok,de fiúk is, és mindenkit kihasznál,átver.Azt is megtudtam hogy 2 hónapja jár egy vietnámi fiúval,aki állítólag gazdag és mindent ő vesz a lányomnak.Nem is baj hogy vietnámi de nem egy tipikus jóképű gyerek és nagyon alacsony is.A lányomnak jó ha a válláig ér.Hétvégente sosincs itthon.Péntek reggeltől vasárnap reggelig nem látjuk sose.A facebook profilján a képeken kocsmákban,bárokban van a barátaival és a fiújával,valamint nem kevés alkoholos itallal.Az egy vígaszom hogy az átlaga ígyis 4,9.Bár az a bizonyos osztálytárs azt mondta folyamatosan puskázik.A bátyja ugyan ilyen,vele nagyon jóban van.Kétségbe vagyunk esve az édesanyjával,mit tehetnénk?A tiltások nem igazán váltak be eddig..
2011. nov. 26. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Eléggé elkényeztettétek. Ha havi 10 ezret + napi 500-at kap,abból bőven futja mindenre. Sok családnak ennél kevesebből kell kihozniuk a havi kajájukat.

Sajnos,most már nem nagyon tudtok csinálni semmit.

2011. nov. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy elég lenne rá,több mint 10 pár cipő,táska,pólók,farmerek,kardigánok,kabátok,szoknyák,ruhák és még sorolhatnám.És mindezt egyszerre,egyik napról a másikra..És nem volt elkényeztetve,ezért cserébe ő felajánlotta hogy főz,mos,takarít hogy nekünk ne kelljen,bár már azt sem csinálja.Amúgy is ha nekünk ez belefér szerintem nyugodtan adhatunk a gyerekeinknek.
2011. nov. 26. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:
És tényleg meg is csinálja azt amit felajánlott? Milyen időközönként?
2011. nov. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocs tárgytalan a kérdés. Félre olvastam.

(előző)

2011. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
lehet, hogy kölcsön kapja a cuccait a barátnőitől
2011. nov. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,felveszi aztán a feleségem kimossa és a szekrényébe teszi,és addig ott is van amíg újra fel nem veszi.Régen minden nap megcsinálta ezeket és nagyon jó volt a kapcsolata a családdal,most ránk se hederít.
2011. nov. 26. 21:20
 7/9 anonim válasza:
100%
Hát például nem kéne hagyni hogy péntekről vasárnapig ne is lássák,kedves apuka...Nehogymár a 17 éves lányzó mondja meg,hogy mi hogy van..Az nem baj,hogy a fiúja vesz neki ajándékot,de könyörgöm....Azért 13 centis magassarkúkba járni...Arról nem is beszélve,hogy a gerincnek rossz..Nem egy eset volt már,hogy a magassarkú állandó viselése gerincsérvet okozott......El kéne egy kicsit beszélgetni a lánnyal,és keményen a sarkára lépni..Attól mert jó a tanulmányi eredménye,attól még nem kéne hagyni hogy hétvégén otthon se legyen...Ki tudja,mit csinálnak vele,azok a bizonyos haverok? Főleg,a kocsmás képeken elgondolkodva..Elnézést a kifejezésért,de ez szánalmas,és én csak megvetem az ilyen lányokat,nem fogják értékelni a férfiak igazán,de hát ezt egy férfinek nem is kell írnom...
2011. nov. 27. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbáld megbeszélni vele, a nyomozgatás nem vet rátok jó fényt. Kérdezd meg, hogy honnan vannak a cuccai, szemtől szembe. Ha tartja magát ahhoz, hogy a fiújától, akkor a) igaz, ez aránylag jó eset, b) nem igaz és valahonnan máshonnan szedi őket. Te tudod, mennyire hihetsz neki, de mindenképp tudatosítsd benne, hogy ha bűncselekményt követ el (lop, prostituálja magát, rabol, orgazdaként működik, illegális fogadóirodát működtet, droggal kereskedik...), büntethető, és nem úgy megy, mint az amerikai filmekben, hogy 18 évesen szabadul, hanem szépen átviszik a felnőttek közé, amíg le nem telik a büntetése. Esetleg a bátyjától is megpróbálhattok megtudni valamit, ha vele jóban van, neki talán többet elmond, mint nektek. Az iskolai emberke szavára nem sokat adnék a helyedben, a gyerekek egyrészt kegyetlenek, másrészt hajlamosak befeketíteni a másikat, még akkor is, ha nincsen rá okuk, és mi van, ha az, akit kikérdeztél, pont neheztelt rá valamiért vagy régi ellenlábasa? Esetleg kérd meg, hogy viselkedjen az iskolai normáknak megfelelően, de ugyanakkor tedd hozzá, hogy örülsz, hogy jól tanul és hogy igényes a megjelenése, nem szabad csak büntetni és utasítani, veszekedni, éreztetni kell, hogy érte vagytok, nem ellene.
2011. nov. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,sikerült megbeszélnünk mindent.Tényleg a fiútól vannak a cuccok.Megesküdött hogy sose puskázik és nem szokott senkivel szórakozni.Azt mondta hogy azokkal a lányokkal a folyosón csak hülyéskedtek.Megígérte hogy újra csinálni fogja a házimunkát és kevesebbet fog eljárni.Azt hiszem ez egy sikeres beszélgetés volt végre,de majd meglátjuk betartja-e amit megígért.
2011. nov. 27. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!