Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Most akkor autista a gyermekem...

Most akkor autista a gyermekem vagy még sem autista? Érintett szülők vannak itt?

Figyelt kérdés
Idén márciusban a Vadaskertbe azt mondták 4 órás vizsgálat után, hogy a gyermek autista, előtte minden orvos vitatta azt mondták, hogy biztos, hogy nem autista, mert egy autista gyerek nem ilyen. Most egy gyermekpszichiáternél voltunk aki azt mondta a gyermekem produkálja az autizmus tüneteit, de nem biztos a diagnózisba ezért különböző vizsgálatoknak szeretné alávetni! A magyarázata a gyermekem egyik percben pont olyan, mint a kortársai, a másikba pedig pont úgy viselkedik, mint egy autista! Az autista tüneteket mindig rövid idő múlva egy az egybe megcáfolja, mert pont ellenkezőleg viselkedik! Mikor lesz ennek már vége?

2013. okt. 8. 07:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos muszáj elvinned még ezekre a vizsgálatokra amit javasolt a pszichiáter.Utána fogod tudni a választ.Ha az is remélhetőleg enyhe változat.Te mit tapasztalsz?Mivel Te vagy vele a legtöbbet lehet hogy többet ér mint a vizsgálat.Produkál még furcsa dolgokat?
2013. okt. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

várj egy évet. enyém 2 éve kapta meg az autizmus gyanút, 1 éve nem vették le róla, de azt mondták, hogy valószínűleg nem az, most konkrétabban nem fejteném ki.

jövő hónapban megyünk az idei kontrollra, szerintem idén leveszik róla, mert ami furcsasága volt, azt elhagyta, amiben lemaradása volt azt teljesen behozta, semmi tünet nem jött elő azóta és a kora is jó hozzá már idén, elég nagy ahhoz, hogy ne is számítsunk már újabb furcsaságok előjövetelére :)

tudom, hogy nagyon nehéz, én is 2 éve mindenfelé vittem, 4 helyen vizsgáltattam meg, de így butaság volt, mert tényleg az idő az ami kell ahhoz, hogy kiderüljön.

és hát tényleg a vadaskert a legjobb, így szerintem 1 év múlva nyugodtan oda is visszaviheted

2013. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Én többször vittem a gyermekemet a Vadaskertbe. Valahol mindig úgy éreztem, hogy picit gyanús, ezért vittem. Bár a klasszikus tünetek közül alig-alig volt pár (repetitív mozdulatok, így repkedés hiányzott, szemkontaktus van, alig-alig echolál, stb), mégis úgy véltem, hogy valami nem kerek. Most voltam harmadjára a gyermekkel és a neurológusok, pszichológusok vizsgálata alapján a gyermeknek valóban van egy-két olyan dolga, ami érdekes, de a pontozások, megfigyelések, tesztelések alapján összességében az autizmus diagnosztizálásához vagy akár egyértelmű gyanú megadásához nem volt elég, nála lehet akár személyiségjegy is, a-betűs gyanút sem kaptunk. Azért figyelni kell a gyermekekekt, mi legközelebb egy év múlva megyünk, addigra meglátjuk, hogy hogyan alakul. Természetesen, ha akad valami, akkor korábban is mehetünk.


A Vadaskertben tényleg jó helyen van a gyermek, én őket és az autizmus alapítványt tartom megfelelő helynek, hogy a gyermekekről reális képet alkossanak. A legtöbb pszichológus, orvos, pszichiáter nem elég képzett ahhoz, hogy valóban összerakjon egy képet, a Vadaskert azonban erre és más egyéb hasonló (hiperaktivitás, figyelemzavar) dologra egyértelműen rá van állva, szinte kizárólag ezt látják nap mint nap, tudják, hogy mikor kell azt mondani, hogy gyanús, vagy azt, hogy egyértelműen az.


Ne keseredj el, nem az a lényeg, hogy ki van-e mondva, le van-e írva, hanem az, hogy hogyan lehet tovább lépni, milyen fejlesztéssel lehet a legjobbat kihozni belőle. Ha furcsaságai vannak egy gyermeknek, azt diagnózissal és diagnózis nélkül is fejleszteni lehet és kell. A tudat persze borzasztó tud lenni, hogy megkapta a diagnózist. Én is fellélegeztem, amikor végülis az jött ki, hogy nem adnak gyanút egyelőre, de én tudom, hogy akkor is van egynémely érdekes dolga a gyermeknek és ennek megfelelően tanítgatom, figyelem.

2013. okt. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mi elősszőr mentünk 4 órás beszélgetés és közben megfigyelték a kislányomat a Vadasba, majd a végén azt mondta Prekop Csilla a kislány autista, a papírra azt írták nem meghatározott pervazív átható fejlődési zavar, de a leírásba egyértelműen beleírták megfigyeléseik alapján autizmus sprektumzavarral élő kislány.
2013. okt. 9. 11:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Szemkontaktus van, kedves bájós kislány, szereti ha kényeztetve van, nagyon szereti a gyerekeket, kortársaival játszik, játékot kedvezményez, felnőttekkel is kezdeményez kapcsolatot, most kezdett beszélni nem olyan régen, sok dalt mondókát tud. Most lett szobatiszta. Testvérével jól kijönnek, nagyon önálló talán túlzottan is. Öltözködni szeret. Nem válogatós semmibe, nem ragaszkodik semmihez. Babákkal szeret játszani eteti öltözteti. ringatja őket, szerepjátékokat is játszik, Pl: felnőtteket vagy gyerekeket pohárból itallal kínálja. Van egy berögződőtt szokása amit örömében többször csinál egy nap kezét a füléhez emeli és fülét dörzsöli ököllel. Alvásgondokkal küzd. Néha elbambul fejét kissé oldalra tartja. Sokat mosolyog mindig jókedvű. Nagyon akaratos és makacs is. Valamikor furcsa tényleg, de valamikor meg teljesen normál!
2013. okt. 9. 11:44
 6/8 anonim ***** válasza:
mennyi idős?
2013. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jövő hónapban lesz 4 éves.
2013. okt. 9. 13:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy mi alapján lett autistának címkézve?

Teljesíti a triádot? (szociális interakciók gyengesége, kommunikációs zavar, rugalmatlan viselkedés, sztereotip mozgások?

Így neten, látatlanban sajnos nem lehet senkit diagnosztizálni, de úgy gondolom, hogy a Vadaskertben vannak olyan jó szakemberek, hogy csak akkor adnak diagnózist, ha abban teljesen biztosak. Azt bizonyára tudod, ahogy az autizmus egy spektrum és vannak súlyosan és kevésbé érintett gyerekek is, akiken kívülálló laikus alig veszi észre a problémát. Ez utóbbi csoport megfelelő fejlesztés mellett teljes életet élhet, de nagy hangsúly van a fejlesztésen.

Az autikra egyébként sajnos jellemző lehet ez a fajta hullámzás, hogy egyik percben ilyen, a másikban olyan.

Szerintem a legjobb most, ha minél hamarabb nekiálltok a fejlesztésnek heti sok órában, (amit ti csináltok természetesen és csak egy részét a gyógypedes) elmentek szülőtréningre és megpróbáljátok ebből a kis gyerkőcből kihozni a maximumot.

Tudom, ez most borzasztóan nehéz, de hidd el, ha beszél a kis drága, önellátó, be tud illeszkedni a közösségbe, akkor sok szempontból nyert ügyetek van!

2013. okt. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!