Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van olyan vagy volt olyan...

Gönczöl Timi kérdése:

Van olyan vagy volt olyan valakinél ahol a 3 éves gyerek hiába kap választ a kérdéseire, akkor is ugyanazt kérdezi akár fél orán át?

Figyelt kérdés
3 éves kislányom óvodába került szeptemberben.Azota észre veszem,hogy ha kérdez valamit és én válaszolok rá értelmesen akkor is hajtja ugyanugy tovább mintha nem kapott volna rá választ?Pl: biztos megyek érte az oviba?Mondom neki,persze miért ne mennék érted,hisz mindig megyek.Szépen elmondom neki ilyen esetben,hogy amikor felkel a csicsizésböl én ott várom kint.Ugy látszik elfogadja de percek mulva ujra felteszi és látom fél valamitöl.Még soha nem hagytam sehol ugy ott,hogy ne beszéltük volna meg mikor megyek érte.Soha nem csaptam be,de ugy látom nem bizik abban amit mondok.Képes ezen kattogni fél orát is és közben százszor ujra kérdez...Nem csak ovodával kapcsolatban van igy..bármilyen bagatell dologgal kapcsolatban is.Ha tud valaki segteni mit tehetek még,nagyon megköszönném.
2013. okt. 17. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez a miért korszak. Telejsen normális ebben a korban , akár 6 éves korig is elhúzódhat(remélem nálunk nem fog).

Amit tehetsz, hogy vissza kérdezel neki. Ha elmagyaráztad, és megint felteszi a kérdést, akkor kérdezed meg töle: szerinted vissza jövök érted? Vagy Mikor jövök érted?


Pl lányom 3 éves. Elindultunk barátainkkal kirándulni 2 autóval. A barátnöje panka a másik autóban. Megkérdezi lányom: hol a panka? Modm, másik autóba. Ez kb félóráig ment, mikor meguntam és vissza kérdeztem, hogy szerinted hol a panka? Erre válaszolt, hogy mögöttünk a másik autóban. Többet nem kérdezte.

2013. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is van ilyen,én is 100x elmondom fiamnak,ő is 3 éves.

Nekem az be szokott válni,hogy a sokadik válaszolás után mikor megint felteszi a kérdést akkor megkérdezem,hogy "szerinted?" akkor ő válaszolja meg a saját kérdését,mondom neki,hogy "na látod milyen okos vagy!" és itt vége szokott lenni.

De amúgy szerintem kislányodnál nem arról van szó,hogy nem bízik meg benned,hanem hogy 100x be akarja magát biztosítani és hallani akarja,hogy tuti érte mész:)

Lehet kipróbálhatnád ezt hogy visszakérdezel,hátha nálatok is bejön,ha rájön,hogy ő is nagyon jól tudja mi a válasz a kérdésre:)

2013. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én el szoktam viccelni, amikor már biztos vagyok benne, hogy "csak azért is" kérdezi, mert már unom. Mi ez? Mi ez? (mutat a pohárra) én meg mondom: Virsli. És akkor rám néz és kinevet. :) de vége lesz a kérdéssorozatnak :)
2013. okt. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ó igen, nálunk is ez a helyzet! Kezdetben nagyon idegesített, mert szinte reménytelennek éreztem a beszélgetést (ilyen lehetne egy aranyhallal társalogni.) Aztán rájöttem, hogy ugyan felteszi a kérdést, de ő utána fejben már messze jár, tehát a választ már nem is hallja. Picivel később ráébred, hogy nem kapott választ a kérdésére, és újra megkérdezi. És így tovább...

Szintén valami ilyesmi lehet, mikor elkezd egy mondatot, és valami egészen mással fejezi be. Gyorsabban jár az agya.

Mostanában megkérem, hogy lassítson, lehajolok hozzá, és így beszéljük meg a fontosabb dolgokat. Ez többnyire beválik.

2013. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt a két módszert alkalmazom, a "szerinted??" és a vicces válasz. De ismerni kell a gyereket hozzá, mert ha én elviccelném, amikor majdnem sírva kérdezi, hogy ugye nem fogja beszippantani a porszívó, hát holnap reggelig nem tudnám megvigasztalni. Akkor inkább elmondom százszor, hogy nem... De amikor tízszer egymás után megkérdezi, hogy "ez leves, amit eszünk?" :)
2013. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Isten hozott a miért korszakban. Az én fiam is 3 éves, imádom, de néha már zsong a fejem tőle :-) Én próbáltam már elviccelni pl: megbeszéltük, hogy lemegyünk biciklizni, öltözés közben 5-ször kérdezte meg anya, hová megyünk? A végén rávágtam, a víz alá kisfiam. Ez olaj volt a tűzre: miért a víz alá megyünk ? Milyen víz alá? nekem az vált be, hogy mindenre a lheteő legegyszerűbb választ adom. Írta az egyik hozzászóló-nagyon találóan-, hogy annyira túlpörög a kis agyuk, hogy meg sem hallják a választ, vagy csak egy kis részére figyelnek oda, így nem tisztázzák magukban a helyzetet. A rövid, velős válaszok célt érnek, persze csak egy kis időre, mert másnap, vagy harmadnap tuti megkérdezi újra :-)
2013. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy ilyen sokan válaszoltatok:-) Egy kicsit megnyugtat,hogy nem vagyunk egyedül.Igen,probáltam már a leírt modszereket pl a vicces választ ami vagy jol sül el vagy nem..A vissza kérdezés is ment már de csak a következö 5 precig és kezdte elölröl!Azért nem adom fel és megnyugtat hogy nem a kis agyával van baj,hanem ilyenek 3 évesen.Tudom,a türelem lenne a legjobb modszer de vannak napok amikor nekem sem sikerül annak maradnom és olyankor lelkifurdalásom van.Még egyszer köszi Nektek.
2013. okt. 18. 08:09
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Nem kell aggódnod, nincs a kicsinek semmi baja. Minden gyereknek van miért korszaka. Nekünk is volt anno. Engem anyóson jó előre felkészített. Mindig meséli, hogy mikor a férjem 3 éves volt, az Andrássy út mellett sétáltak, ahol frissen telepítettek kis fákat. Mindegyik ki volt karózva. A férjem mindegyiknél megkérdezte: Anya a kis fa mellett miért van másik fa? Minden egyes fánál, végig az Andrássyn :-) Azt mondják mindig türelmesen, szépen lehetőleg egyszerűen kell válaszolni a gyereknek, mert így tanul. Ez nagyon jól hangzik. Most leírok valamit, ami nem hangzik ennyire jól. Velem is előfordul, hogy elszakad a cérna, főleg egy hosszú munkanap után. Néha csak azt veszem észre, hogy zsong a fejem, és egy épkézláb mondatot nem tudok kinyögni, de van olyan, hogy a fél életem odaadnám, ha csak 5 percig csöndben maradna. Pedig alig vártam, hogy elkezdjen beszélni. Ettől függetlenül imádom a fiamat, ahogy te is tuti imádod a lányodat, de emberek vagyunk, és egyikünk sem tökéletes, csak igyekszünk azok lenni.
2013. okt. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Par honap es kinovi.Nalunk is igy volt. a kedvenc kerdese volt a miert?de miert?es az miert?
2013. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!