Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan érhetem el hogy a 11...

Hogyan érhetem el hogy a 11 éves fiam egészséges ételeket is egyen?

Figyelt kérdés
2013. okt. 17. 18:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 10-es, a nevelés elsősorban a példamutatásról szól.

Annak semmi értelme, hogy a gyerek egyen de közben hányhatnékja van, meg retteg. A jó emésztéshez kell a nyugalom, és a harmónia.

2013. okt. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Harmóniában meg lehet sokmindent enni, főleg ha éhes az ember. Nem kell ipari szutykot adni neki sem étkezéskor sem étkezések közt.
2013. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Az is lehet h mást nem ad neki csak ilyet akkor hadja ott és ha éhes lessz akkor biztosan megeszi és megis szeetheti. Vagy meg kell vele értetnie hogy ha nem táplálkozik egészségesen akkor még baj is lehet belőle+ ugye hamar kap el betegségeket.
2013. okt. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 piroska és a farkas ***** válasza:

Igen, kemnynek tűnik az ötlet, de szerintem is az lenne a megoldás, ogy egyszerűen ne legyen lehetősége mást enni, mint amit Te készítesz el. nem "jusztis belédtömöm"alapon, inkább úgy gondolom, hogyha van olyan étel, amit egészségtelen formában szeret, akkor annak készítsd el a házi, egészséges változatát, ha létezik.... És ne kapjon zsebpénzt tízóraira meg nemtudommire, amit csipszre költhet...


Ismerőstől tudom a konkrét esetet, hogy egy kisgyereket - igaz, ő autista is volt - úgy vittek a fejlesztésre, hogy a gyerek csak tejbegrízt hajlandó enni, mit csináljanak? Annyit mondtak a szakemberek, hogy hozzák vissza másfél nap múlva úgy, hogy nem adnak neki enni otthon. Visszavitték a kisgyereket, úgy vetette rá magát a kiflire, hogy öröm volt nézni. Nyilván napokig nem lehet éheztetni valakit, pláne nem gyereket, de ez is célravezető lehet. Vagy elbeszélgetni vele a miértről, mert lehet, hogy pl van, amitől tényleg undorodik, ugyanakkor persze az is lehet, h simáncsak válogatós, mert megteheti.

2013. nov. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!