Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szélektív mutizmussal kezelt...

Szélektív mutizmussal kezelt kislányomtól mmegvonták a tartósbeteg nyilatkozatot.. Milyen lehetőségem van még?

Figyelt kérdés

3 éves kora óta kezelik,idén az orvos arra hivatkozva,hogy közösségbe való járásában nem befolyásolja a betegsége nem írta alá a papírt(azt sem hogy nem jár neki-tehát fellebezni sem tudok)kb.4-5 alkalom után közölte nem kell hozzá többet mennünk!!!A kislány állapota a 3

év alatt nem sokat változott,továbbra sem beszél csak otthon,jövő szeptemberben iskolába kell mennie:így nem kapunk felmentést sem hogy ne feleltessék szóban.Gyakorlatilag nincs semmi(csak a régi papírok)a kezemben hogy probléma van a kislánnyal?merre induljak???



#szelektív mutizmus #tartósbeteg papír
2013. okt. 26. 09:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én nem értem az orvos érvelését, mert a tartós betegség, fogyatékosság nem érinti a közösségbe járást... az én gyermekem auti, integráltan jár suliba, de ez nem befolyásolta a GYES-t, családi pótlékot, sőt... a suliban is van ám jelentősége, hiszen a MÁK-igazolással jár az étkezési kedvezmény meg az ingyen tankönyv, utazási kedvezmény, stb., ami legalább valamelyest képes kompenzálni a rengeteg fejlesztésre fordított összeget. Azt nem tudom sajnos, hogy a szelektív mutizmus nem került-e be azok közé az állapotok közé, amiket most nemrégiben kivettek a támogatott listából... ha igen, akkor nem az orvos tehet róla, ő csak végrehajtó.


A szakértői bizottság ettől független... már az első diagnóziskor kellett volna menni, mert akkor elő tudtak volna írni fejlesztést az oviban is (ingyenesen).


Viszont a szakértői is kér szakorvosi diagnózist! Ha nem tudsz vinni, akkor vagy ad az ő pszichiáterük, vagy - és ez inkább jellemző - ő küldenek el kivizsgálásra.


Az iskolaválasztásról: való igaz, hogy sok intézmény nem szívesen fogad sajátos nevelési igényű gyereket. Még azok sem feltétlenül, amelyeknek az alapító okiratában szerepel. De attól, hogy nincs a gyereknek SNI-státusza, még sajátos nevelési igényű! Igenis szüksége van a speciális bánásmódra! Ha az intézmény ettől elzárkózik, akkor a gyerekkel tolunk ki, ha bepasszírozzuk olyan helyre, ahol nem kérnek belőle, csak a problémát látják benne! Én nem akartam olyan helyre vinni a gyerekem, ahol nem kérnek belőle! Inkább elhordom távolabb, mert az iskolájában szeretik, elfogadják (normál általános iskola). Tanítót választottam neki, nem iskolát. Olyan tanítót, aki képes és hajlandó volt megérteni a gyermekem állapotát, és önmagához méri, nem a többiekhez. Az iskola is befogadó légkörű. Két hónap után nyugodt lélekkel mondhatom, hogy jó döntés volt, a gyermekem csodálatosan fejlődik, az elfogadó közegben szárnyalni tud, és behozta a lemaradásait. Nem tekintik problémásnak, ezért nem is problémás. Ezen múlik...

2013. nov. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!