Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Januárban lesz 2éves a kislány...

Januárban lesz 2éves a kislányom, hiszti rohamot kap ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné, . Borzasztó aktív, dürohamai is szoktak lenni. Tanácsot kérnék, milyen szakorvos foglalkozik ilyen esetekkel? (lehetőleg Szolnok-megyében)

Figyelt kérdés
van egy 11 éves lány tesója, semmi játékot nem akar odadni a nagyobbnak de viszont nyujtja neki hogy vegye el és ha meg elveszi rögtön toporzékol fejét a földbe üti, csapkod rúgdos.Minden érdekli, de semmi nem köti le.nem e esetleg valami pszihés betegség van a háttérbe nála.
2013. okt. 29. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora gyereket ilyen problémával nem feltétlen kell orvoshoz vinni. Jár közösségbe? Ha nem, akkor nem lenne neki rossz a kortársai között. Dackorszakban van. Amíg eléri amit akar, addig nem fogja befejezni. Ne törődj ezekkel a hisztikkel annyit. A nagyobb is nyugodtan vegye vissza ha elveszik a játékát. Nem a kicsinek kell dirigálni, hanem fordítva.
2013. okt. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen ,járunk közösségben hasonló korúakkal vagyunk együtt de,szörnyű amit ott művel össze borítja a töbiek játékait,elveszi,ha össze szidják akkor pedig jön a düh kitörés de mint egy kis ördög még hangot is ad mellé.
2013. okt. 29. 19:35
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Manapsag a neveletlenseget konnyu rafogni a dackorszakra es rahagyni mindent, persze ahelyett h kicsit nevelnenk is. Ilyenkor ugye jon az a szoveg h de ilyen kicsi gyereket meg nem lehet meg tul erzekeny en vagyok a taho. Oke lehet igy van. Soha nem utottem meg a gyerekemet de nem csinalt megse duhrohamokat es el lehetett neki kicsi kora ota magyarazni. De ha mindent rahagytok es elneztek tessek itt az eredmeny. De oke dackorszak elhiszem.

No akkor nyomogassatok a piros kezeket, egesz nyugodtan de az igazsag meg ez marad. :-)

2013. okt. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Azért hisztizik, mert megengeditek neki. Már régen le kellett volna a hisztiről szoktatni. Szakorvos is csak ezt tudná tanácsolni.

Ha hisztizik, akkor nem kell rá figyelni, ne az történjen, amit ő akar. Ha ordít, akkor betenni a szobájába, és addig nem engedni ki, amíg nem viselkedik rendesen. Idővel megtanulja, hogy hisztivel nem ér el semmit.

2013. okt. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
2 évesen még nem kóros, ha hisztizik. Életkori sajátosság. van amelyik gyerek dúrvábban csinálja. Ne foglalkozzatok vele, akkor nem lesz miért csinálnia.ha 4 éves akar mindent elérni hisztivel, na az már gond.
2013. okt. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, az én lányom 2 évesen még egy angyal volt, most 4 éves, és bizony pont ugyanebben a helyzetben vagyunk, nagyon durva hisztik, egy kedves szava nincs senkihez, jót nem lehet tenni neki, mert semmi sem jó, semminek nem tud örülni.

Kérdező, szerintem ez egy ilyen korszak. Próbálj következetes lenni, szerintem előbb-utóbb kinövi, legalábbis én ebben bízom :)

2013. okt. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy a kérdező leírja a helyzetet, én úgy látom, nem biztos hogy csak hisztiről van szó. Én is gyanakodnék, ha egy ilyen kicsi gyerek CSAK agresszívan tud a környezetével viselkedni. Gyakorlatilag állandóan negatív dolgok. Talán családsegítőbe, de gyermekneurológushoz el lehet vinni a kislányt, érdemes videofelvételeket készíteni a kirívó esetekről. Nem lesz könnyű, mert aktív a kis hölgy ;-), de nagy segítség a szakembernek, ha esetleg nála "angyalként" viselkedne. Ez utóbbi viszont mindenképpen jó jel lenne, vagyis hogy tud uralkodni magán (idegen környezetben). Hozzáteszem: én teljesen laikus anyuka vagyok, amit leírtam csak a személyes véleményem.
2013. nov. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én ha a kislányom hisztizik általában játékosan porolgatom a popsiját és mondogatom neki hogy dádá lesz ha nem fejezi be erre lenyugszik
2013. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

Igen, engem kiborít az olyan vélemény, amikor előadják itt, hogy azért ilyen a gyerek, mert megengedték neki. 2 évesen ez teljesen normális, kis szerencsével egy-két hónap alatt kinevelitek belőle.

Aki elmondja, hogy az ő gyereke ilyen, meg olyan angyal, az ne fényezze magát, szimplán csak szerencséje volt.

Nekem 2 gyerekem van. Nekem sem, meg a férjemnek sincs könnyű természetünk, nyilván a gyerekek is örökölték. A lányom kicsi babának elég sírós volt, az oviban azt mondták, hogy nem fog tudni beszokni. De 5 éves és egy angyal! Okos, kedves, szófogadó, empatikus.

Bár soha nem volt vele annyira nehéz, mint a második gyerekemmel, bár ő meg fiú.

3,5 éves, és még mindig tart a hisztikorszak nála. Mi is vittük már mindenhova, nekünk annyit hoztak ki, hogy mivel kicsit megkésett a beszédfejlődésben értetlenül néz a környezetére, meg a környezete is őrá, és ezért egy kicsit frusztráltabb, mint a többi gyerek. Na, meg én is megkaptam, hogy azért ilyen, mert meg lett neki engedve.

Fejlesztőpedagógus!!!!:

Elvittük egy gyermek fejlesztő tornára, amit kb. 10 percig csinált is, majd bejelentette, hogy ő nem. És bármit csináltam vele, nem. Bármit. Erre közölte velem a fejlesztő, hogy milyen sz... anya vagyok, nálunk a gyerek az Úr a háznál, és egy iskolakerülő, drogos tini lesz belőle, ha nem kapom össze magam. 3 éves könyörgöm!!! Elvárható, hogy 45 percig tornásszon egyfolytában?

Nem is vittük oda többet.


De ha még az állítólagos szakemberek is ezt mondják, mit várunk itt a laikusoktól?

Ma este pl. bejelentette villanyoltás után, hogy akkor most csináljuk a tsmt-t (Mindent kitalál, hogy ne kelljen aludni). Mondtam, hogy nem, már alszunk, majd holnap. 45 perces intenzív hiszti következett, aminek az lett a vége, hogy beraktuk a kádba zuhanyozni. Utána tudott elaludni. És higgyétek el, hogy soha nem volt neki megengedve! Egyszerűen ilyen borzasztó akaratos, nem tudok vele mit csinálni.

De fel a fejjel, ha lány, akkor hamar kinövi.

2013. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!