Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti hogy kezelitek vagy szoktat...

Ti hogy kezelitek vagy szoktatjátok le gyereketeket arról hogy csapkodjon titeket?

Figyelt kérdés

2013. nov. 8. 11:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Talán figyelemfelkeltés? Tudja, hogy olyankor foglalkozol vele?


Nem könnyű ez a korszak szerintem sem. Amíg meg nem tanulnak beszélni és úgy kifejezni magukat, addig sokkal szegényesebb az eszköztáruk, viszont a "mondanivalójuk" már sok lenne. Olyan két-két és fél éves kortól jobb lesz ez, amikor már mondja majd, hogy mit szeretne.


Addig meg próbáld meg valahogy gyengéden és szeretettel lereagálni ezeket. MInél nagyobb jelentőséget tulajdonítasz neki, annál jobban fogja csinálni. Jelezni kell neki, hogy "nem oké" az ütés, de aztán tovább is kell lépni.

Kitartás, és amikor meg tudsz, akkor sokat foglalkozz vele!

2013. nov. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, jól esett hogy ilyen megértően reagálod le. Arra számítottam hogy majd több oldalnyi veszekedés lesz ha megírom hogy rá mertem csapni a kezére.. igen igazad van minél nagyobb jelentőséget tulajdonítok neki annál rosszabb. Csak dühös vagyok hogy tehetetlen vagyok :/. Nem tudom kezelni a helyzetet.. Félek tőle hogy nem tudom másba se jól nevelni (első gyerek) :)
2013. nov. 8. 12:13
 13/17 anonim ***** válasza:
Nekem az érzelmi ráhatás hozott sikert. Amikor ütött, felálltam és otthagytam, megszakítottam a játékot, és azt mondtam, hogy "NEM", majd "megsértődtem" és mással foglalkoztam pár percig. Mindig megszakadt a játék, a jó hangulat és a nevetés, amikor ilyesmit tett. Ezért nem csinálta többet.
2013. nov. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Gyereke válogatja,hogy mi használ.A legkisebbnek,ha rosszat tesz mérgesen belenézek a szemébe.Nézem még akkor is,ha ő már nem ott van.Amikor rám néz,látja,hogy még mindig arra nézek,akkor tudja,hogy rosszat csinált.

próbáltam hangosan szólni,szépen kérni,volt,hogy kapott a kezére is,de csak ez használ.

2013. nov. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ Nektek is! :)
2013. nov. 10. 11:32
 16/17 anonim ***** válasza:
ja nem kell megverni a gyereket mi? a f@*szt nem kell megverni meglehet nézni hogy most milyenek a fiatalok meg régen milyenek voltak és hogy miért? azért mert rendesen megvoltak nevelve nem ez az új f@*sz*ság mint pár anyukának a gondolata hogy nem szabad verni igen is kell! és ezalatt nem azt értem hogy holtra verni csak hogy tudja hogy mi van
2013. nov. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Látom Téged is vertek, most nézz magadra, csak ez a megnyilvánulás is elég hozzá...

Sajnállak! (Meg ha van/lesz gyereked, őt is...)

2013. nov. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!