Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egyébként is rosszul alvò...

Egyébként is rosszul alvò gyereketeket mikor és hogyan szokattátok át rácsos ágybòl rendes ágyba?

Figyelt kérdés
A kislanyom 2 és fél éves eddig ràcsos ágyban aludt nagyjabol mar átalussza az ejszakat de elalvasunk nehezen megy.2napja üvölt ha ott hagyjuk a szobajaban de annyira hogy hany is mert a sírastol felrazodik a gyomra.holnap kapja meg az uj agyat hogy csinaljuk szerintetek?tanacsokat varnek akik hasonlo helyzetben voltak vagy vannak.felni nem fel kerdezzuk van mar lampaja is semmi hatasa:-((
2013. márc. 20. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Én az ágy mellett ülök, és netezek, amíg elalszik . :)
2013. márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1 éves koráig csak szenvedtünk az alvással, ordított, éjjelente 10x felébredt. Észrevettem, hogy a franciaágyon alszunk, nincs gond, alszik mint a tej. Férjem állította, hogy persze azért, mert velem alhat. Én meg egyszerűen éreztem, hogy a rácsos ággyal van a baja. Vettünk neki leesésgátlós gyerekágyat, 13 hónapos korától abban alszik, csak simán fogtuk és kicseréltük az ágyat. Azóta átalussza az éjszakákat és nincs semmi gond.
2013. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan jól alszik, de szerintem pont azért, mert még rácsos ágyban van szintén 2,5 éves kisfiam. Én egyenlőre nem erőltetem, hogy sima ágyba menjen, mert nagyon szereti a kis kuckóját, reggel ébredés után is még sokszor fél óráig dalolászik bennt, nem is akar kijönni, csak rötyög, ha nyújtom a kezem. Másrészről nekem is addig jó, míg "rács" mögött van, ugyanakkor szeptembertől ovi van és ott teljesen más ugye az alvás, így én is kénytelen leszek rendes ágyba tenni őt.


Érdekes, amit a 2. válaszoló írt, nekem is meséltek már ilyesmiről. Nálunk bátyus másfél éves korától 3,5 éves koráig a franciaágyban aludt velem, majd átköltözött a saját ágyába, persze az meg szorosan a miénk mellett van és másfél éves korától nincs is semmi gond az alvásával. Nálunk az volt neki a fontos, hogy velünk legyen, de én is hallottam már olyat, hogy nem az egyedüllét miatt nem aludt a gyerek a kiságyban, hanem maga a kiságy okozta a gondot és sima ágyra váltva megoldódott alvásprobléma.

2013. márc. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én remélem hogy nálatok is ez leszí:

Mi ahogy áttettük a sima ágyba, egyből megnyugodott, és annyiban maradt az esti üvöltés...mondjuk nekünk már ahogy elkezdett járni, rá pár hónapra elkezdte ezt az esti sírást, és az ágycserét gondoltam megoldásnak, hogy odaülhessek mellé, és bevált.


2-3 éjjel még otthagytuk a rácsost is, ha esetleg nem tetszk neki, hogy szokja, és jól tettük, mert első éjjel végül nem akart az újban aludni, de már másnap hogy játszottunk rajta, meg du. ottaludtam vele, este már el is aludt benne, és vmi csoda folytán nem is jött ki éjjel sem..azóta sem. Nekem is 2,5 éves


Amúgy sztem ez lehet szeparációs szorongás is...

vagy egysezrűen nem fáradt még annyira...én már lecseréltem volna előbb az ágyat, hisz már ewgy önálló kis életke, a rácsos ágy meg olyan börtönös....

2013. márc. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
NÁlunk is megoldotta a problémát a rendes ágy, bár az én lányom 13- 14 hónapos lehetett amikor lecseréltük. Ő láthatóan nyugodtabban aludt el, miután "megbeszéltük", hogy ha ébred, nyugodtan jöjjön át hozzánk, várjuk szeretettel. Az első pár hétben jött éjjel 1- 2 körül. aztán már azóta csak hajnalban jön ébreszteni:). Érdekes ez, hiszen előtte is első szóra mentünk hozzá/érte, valami miatt mégis az lett a megoldás, amikor önállóan tudott közlekedni.
2013. márc. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagyobbik gyerekem nagyon jó alvó volt. Aztán azt hallottam, hogy ha már ki tud mászni a rácsos ágyból kell neki rendes kiságy (1.5 év körül). Megkapta. S attól kezdve pokol lett az alvás. Ordítás, bömbölés, nem alvás, éjszakai felkelések.


Ebből okulva a kisebbik gyerekem egészen ovis koráig rácsos ágyban aludt. Vele sem volt soha gond. De mivel ovis lett, megkapta ő is a rendes kiságyat. Na attól kezdve, nála is bömbölés, nem alvás, kimászkálás, minden volt. Volt hogy éjfélig nem aludt.Én a teljes megőrülés határán álltam. Még ma is tart, bár kicsit enyhült a dolog.


Jól gondold meg. :)

2013. márc. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért kellene átszoktatni? Nem fér el? Ha igen, maradjon ott, ahol már megszokta.ennyi
2013. nov. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!