Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SOS! Mit csináljak a gyerekemm...

SOS! Mit csináljak a gyerekemmel? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

elsősorban olyan szülők válaszát várom akiknek hasolnó a problémájuk,egyébként minden válasznak örülök,persze csak ha normális.

szóval a problémám az,hogy:

a fiam nyáron mult 3 éves.már korábban is bajban voltam vele,hogy mit csináljak,de egyre rosszabb.van,hogy rájön az öt perc(minden nap többször is)

szinte mindent ami a kezébe akad be akar dobni a kazánba,lehet ez játék,papír vagy egyéb más dolog.

a játékait darabokra töri,ahogy minden mást is.a nevelő apja a multkor hozott neki egy kis szintetizátort,meg megtalálta egy régi tetriszét és ahogy kijött a szobából a fiam darabokra törte azokat.

az öccsétől mindent elvesz ami nála van.kitépi a kezéből a játékokat,elveszi a rágóját,gyümölcsét stb.már nem merek játékot venni a kicsinek,mert félek,hogy elveszi tőle és széttöri azt.neki meg már azért nem merek,mert így is-úgy is darabokra töri.folyton csak az áramos dolgokkal foglalkozik...ha rászólók ezekért a dolgokért akkor üvölt 1-2 percig,aztán folytatja tovább,ha rácsapok a kezére vagy a fenekére(tudom nem szabadna,de nem tudom már mit tegyek) akkor vagy ugyan azt teszi mint amikor rászólok vagy csak szimplán kinevet.néha már olyan mintha dührohamot kapna-kiabál,üvölt,ki sem lehet venni a kezéből a kábeleket és egyéb más dolgokat.hiába van elrakva előle,addig keresi amig meg nem találja.

mivel lehetne még próbálkozni?Hogyan lehetne rá hatni?Fogalmam sincs mit csináljak,már teljesen kivagyok...

régen nagyon türelmes voltam,de ahogy ez egyre fokozódik az én türelmem is fogy.

mindig igyekeztem mindent megadni nekik,persze csak a határokon belül,annyit foglalkozok velük amennyit csak lehet.elkényeztetve nem lett,fogalmam sincs miért ilyen. :(

a párom is rengeteget van velük,próbál vele beszélgetni,de hiába.

köszi a válaszokat,remélem valaki tud valami használhatót írni,hogy mit csináljak vele,mivel lehetne egy picit "megnevelni".


2009. nov. 24. 20:56
1 2
 11/11 Thurston ***** válasza:
Lehet autista, akkor viszont még zongoraművész is lehet belőle. Meg az autistáknak amúgy is tökjó.
2009. nov. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!