Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aggódjam, ha a 2,5 fél éves...

Aggódjam, ha a 2,5 fél éves kislányom hallani sem akar a bilizésről?

Figyelt kérdés
Nem hajlandó leszokni a pelusról akkor sem ha a kedvenc macija már előtte bilizett,vagy nyáron csak bugyiban szaladgálhatott.Előfordult,hogy bugyit kért a kakiláshoz.Lehet,hogy ez már kóros?
2009. dec. 2. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Jézusom, nehogy ezen aggódj!!!

Ha erőlteted, sokkal rosszabb!!!!!! Majd menni fog az magától, ha a kis agyacskája rááll. A védőnő szerint a mai gyerekek inkább csak 3 éves korukra lesznek szobatiszták, ágytiszták meg még később. A lányom is inkább csak 3 évesen lett szobatiszta úgy, hogy a kaki még elég sokszor bement, most 3 éves 4 hónaposan mondhatom csak azt, hogy teljesen szobatiszta. Viszont ágytiszta érdekes módon előbb lett. Szerintem nálunk a kistesó érkezése miatt alakult így a helyzet.

2009. dec. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj, biztos nincs semmi gond. Igaz, még mi se szoktunk le teljesen. A lányom februárban lesz 3 éves, és tegnapelőtt kakilt először a vécébe. A pisilés nappal már megy 1-2 hónapja, de a kaki csak pelusba. Vagy bugyiba. Azt mondják az már 1 fokkal jobb mint a pelenka. Az én lányom se volt hajlandó nyáron leszokni. Le se engedte magáról venni a pelust még a legnagyobb melegbe se. Aztán egyik napról a másikra rászokott a bilizésre. Csak türelmesen ki kell várni. Nem szabad erőltetni, mert sokkal rosszabb lesz. Üdv!
2009. dec. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Megérzi és stresszes lesz! Majd jön a nyár... olvasgass a témában, hogy megnyugodj, praktikákat sajátíts el, neki meg vehetsz bilis könyvet!
2009. dec. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb gyerek 3 éves kora körül válik szobatisztává. Erőltetni nem szabad, mert azzal csak az ellenkezőjét éred el. Egyáltalán nincs lekésve erről 2,5 évesen. Ha 4-5 éves lenne, akkor lenne okod aggódni.
2009. dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3 éves kora előtt úgysem fog leszokni a pelusról..majd 3 éves kora után,vagy 3,5 éves korában aggódhatsz érte eleget.. de még akkor is kell éjszaka..nehogy bepisiljen.
2009. dec. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fölösleges eröltetni. Nálunk apuka eröltetné de rászoltam. Úgyis akkor fog bilizni amikor megérik rá. Addig meg nem kell stresszelni.
2009. dec. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyáron könnyebb a szoktatás. Akkor lehet kis bugyiban.

Az én gyerekeim nem is biliztek, mert mindjárt a wc-re akartak ülni, mert engem utánoztak. Azért mutasd neki szeretettel, hogy a nagyok a wc-be kakilnak, és pisilnek.

Mivel a bilizés, és a teljesítmények összefüggnek, az erőszak problémákhoz vezethet. Gyengéden bánj vele. Az enyém azt mondta, hogy kakilt nekem a wc-be. Ez azt jelentette, hogy örömöt akart vele nekem. És igen, a pelusba manapság nem olyan kényelmetlen, mint régen a textilben. Ezért elhúzódik a pelenkáskor manapság.

2009. dec. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Gondolom egyszer használatos pelenkát használtál. Javaslom a textilpelenkát, környezetvédelmi szempontból is sokkal előnyösebb, nameg segíti a szobatisztaságra nevelést :)
2009. dec. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!Jól "csemegéztem" belőle.Kistesó nálunk is van. Akkor nem aggódóm.Köszönöm mégegyszer!!
2009. dec. 8. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!