Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti erre a kislányra hogyan...

Ti erre a kislányra hogyan reagáltatok volna a buszon?

Figyelt kérdés

Ma reggel ültem a buszon, egy kettes ülés belső ülésén, mellettem egy velem egykorú lány zenét hallgatott. Elég sokan voltak. Egyszer csak látom, hogy megáll egy 8-9 éves kislány az ülésünk mellett, és hallottam, hogy mond valamit. Azt hittem valakihez beszél, aztán tök hangosan megszólalt. "Elnézést" - odafordultam, és látom, hogy rám néz. Aztán közli, hogy "Le szeretnék ülni"

Egy tucat gondolat átsuhant az agyamon, hogy megkérdezem tőle, hogy ezt mégis hogy gondolja...Aztán arra gondoltam, hogy lehet, hogy rosszul érzi magát -bár ennek semmi jele nem volt- így szó nélkül átadtam a helyem. A kislány beült, a másik lány visszaült mellé. 1 megállóval később mondja a mellette ülő huszonéves lánynak, hogy segítsen, mert a táskája mindig lecsúszik az öléből. A lány fel akarta húzni a táskát, erre a kislány szó nélkül belerakta a lány ölébe a táskáját. Majd kivette a tolltartóját, kivett egy tollat, és a tolltartót is a lány ölébe rakta.

Ezután már pont le kellett szállnom, de nem tudok napi rendre térni e fölött.

A kicsi lány teljesen normálisnak tűnt, leszámítva ezt a furcsa viselkedést. Mintha valami királyi udvarból került volna ide, ahol megszokta, hogy minden körülötte forog, és ő érte van. Mert emellett nagyon udvarias volt, "elnézést, legyen szíves, köszönöm" Szinte már túl udvarias.


Ti hogy kezeltétek volna a helyzetet? Így utólag lúzernek érzem magam, amiért szó nélkül felálltam. De nem tudtam, hogy miért akar leülni, és vissza szólni sem akartam, mert sokan voltak a buszon, és tuti, hogy én lettem volna a bunkó, amiért nem adom át a helyem a kislánynak, amikor ő azt kéri.

De az nem normális, hogy egy 8 éves ilyet mond egy 28 éves, vadidegen nőnek, hogy ő le szeretne ülni...


2014. jan. 30. 22:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
10. vagyok, szerintem még azt is hagytam volna, hogy az ölembe rámolja a táskája tartalmát, már csak kíváncsiságból is, hogy mi sül ki ebbõl. Meg persze meglepetésemben, vagy hátha valami segítségre van szüksége, nagyon keres valamit, vagy ilyesmi. Szóval így elsõre valószínüleg barátkozós stílust öltöttem volna magamra.
2014. jan. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem vagy egyedül. Én is busszal járok minden reggel (mondjuk csak rövid távot). Az egyik megállónál szokott felszállni az anyuka és a kislánya. A kislány 13-14 éves, egészséges. De életképtelen. Ha van hely, furakszik, tolong, más elé beslisszol, hogy ő bizony le tudjon ülni. A táskáját mindig az anyukája viszi, mondván nagyon nehéz. Az anyuka egyébként helyesli a viselkedését, sőt, biztatja is a tolakodásra, mert a kislánynak joga van leülni mindenképpen. Volt már olyan, hogy az anyuka nekiállt hisztizni, hogy a gyereknek legyen helye. Én csak a csajt sajnálom, hogy egy kicsit sem lehet önálló és ennyire borzalmasan nevelték.

A te helyedben nem adtam volna át a helyet, nem annyira kicsi, hogy ne tudjon állni.

2014. jan. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem semmi. Biztos engem is úgy meglepett volna a dolog, hogy felállok.
2014. jan. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem én nem álltam volna fel. Kíváncsi lennék akkor hisztizne e :)
2014. jan. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
19%
Hát igen a birka magyar emberek erre lettek kiképezve, a feltétel nélküli engedelmességre, mégha csak egy 8 éves utasítja őket, akkor is.... Ezért nem lesz hazánk se hamarosan. Még egy ilyen bárgyú nemzet sehol a világon nincs. Szégyen. Csak pattogjatok neki minden reggel, ügyesek vagytok. A kiscsaj meg jólteszi.
2014. jan. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
De azért szerencsére vannak ilyen intelligens karakán emberek is mint te, kedves utolsó :D!
2014. jan. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem ez szerencsére meglepő és nem tartja normálisnak senki, csak (talán inkább a nőknél) automatikusan bekapcsol a szociális érzék és gondolkodni is sokan szoktak úgyhogy épp ezért adjuk át a helyet egy pofátlan esetleg rosszul nevelt gyereknek, mert hátha valami baja van.

Egyébként biztosan megkerdeztem volna, hogy mi baja van. Mert valami tuti van. Vagy így, vagy úgy.... szegény... egyszer-kétszer kap majd pofonokat...

2014. febr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy opció, eszembe jutott(nyilván,mert érintett vagyok). Attól, hogy udvarias és "normálisnak" tűnik, még lehet, hogy van valami gond a társas érintkezés területén nála. Elképzelhető, hogy teljesen helyénvalónak érzi, ha ilyen nyiltan kifejezi az óhaját, és nem feltétlenül kell ok arra, amit csinál. Nem gondolja nyilván, hogy ez bárkinek visszás lehet. Lehet enyhe autista, avagy asperger szindrómás. Az én fiam is kitűnően kommunikál,(magasan funkcionáló autista)abszolút átlagosnak tűnik(közlekedik is egyedül stb...) és zokszó nélkül közli bárkivel, hogy például ronda a haja színe(vagyis ugye ő annak látja,nem érzi, hogy evvel megbántana bárkit is, az elbeszélgetés sem segít, hiszen náluk pont a szociális és megismerő/felismerő funkciók a sérültek)és általában vagy teljesen elutasító,avagy szégyentelenül közvetlen,középút nem nagyon van.No persze, nem azt mondom, hogy itt is ez a helyzet, csak egy ötlet volt. Bármi is legyen az oka, ha teljesen egészséges,akkor az otthoni nevelésben kell, hogy gyökerezzen ,azt meg ugye pár mondattal(akár jó szándékú avagy nevelő célzatú legyen is az)nem lehet felülírni a buszon, sem helyes viselkedésmintát mutatni Neki.Természetesen zokszó nélkül tűrni sem kell,mindenki kedve és vérmérséklete szerint lereagálhatja a dolgot-én is azt tenném-.Hihetetlen amúgy milyen "furcsa" gyerekek/fiatalaok vannak mostanság,bár lehet régebben is így volt, csak nem tűnt fel... Bizonyára engem a helyzetem valamivel nagyobb toleranciára szoktatott, de persze ez nem mentség az általános "neveletlenségre" senkinek sem.
2014. febr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Az előző, aki vélhetőleg a valószínűbb okra tapintott rá.

Szociális készség.

Tehát simán lehet, h autista kislányról van szó. Erről ő nem tehet.


Ezen kívül elképzelhető az a verzió is, hogy nem autista, hanem félrenevelték, megszokta, hogy a korában vele rendszeresen utazó rokona ölébe tehette a táskáját, de nem magyarázták el neki, h ez "családi dolog" csupán, másoktól nem illik elvárni.


Esetleg lehet valamilyen fogyatékkal élő is, amiről szintén nem tehet. (Azért fogalmazok így, mivel az elsőként felsorolt autizmus nem kifejezetten fogyaték, sem mentális probléma, bár pszichológus segítségével jól kompenzálható az autizmus magasan funkcionáló formája. Az autizmus ezen formája nem betegség, nem pszichés probléma, hanem a többségétől eltérő érzékelési- és gondolkodásmód, és ebből eredő sajátos szociális és kommunikációs jellemző jegyei vannak, minek következtében sok autista egymással épp úgy alapvetően hajlamos probléma mentesen együtt létezni, mint a nem autisták egymással.)

2014. febr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
15: svábokból Dunát lehetne rekeszteni, jobban is járnánk...
2014. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!