Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyermekem sajnos nagyon...

A gyermekem sajnos nagyon problémás, magatartás problémái vannak, az iskolában sok rá a panasz, szinte minden naposak . Beírásokat kap, a nevelők sem tudnak hatni rá, már nagyon el vagyok keseredve! Mit tegyek? Hogyan vezessem rá, hogy viselkedjen?

Figyelt kérdés
Verekszik,visszabeszél a tanároknak,zavarja az órát,folyton vihorászik mindenen ,nincs önkontrolja.A tanulàssal egyenlőre nincs gond ,hisz még csak első osztályos,de pont ezért is aggaszt ez a viselkedészavar,mi lesz később ,ha most 7 évesen kezelhetetlen.Hiába kap büntetést,nincs megbánás ,másnap ugyanúgy folytatja tovább.Teljesen kikészít minket is ,meg a tanárokat is.Mit tegyek ?Orvosi segítségre gondoltam!
2014. febr. 4. 06:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt a problémát elsősorban az iskolai pedagógusoknak kellene megoldaniuk, nem neked!...

Iskolai körülmények között, a közösségben a legtöbb gyerek egészen másképp viselkedik, mint otthon, OTT azonnal kell fegyelmezni, ill. megtanítani neki a közösségi viselkedést!...

A pedagógusok (elvileg) tanulják, hogyan kell az izgága gyerekeket fegyelmezni, lefoglalni, jó irányba terelni...


Esetleg kérhetsz segítséget gyermek-pszichológustól, Nevelési Tanácsadótól (itt vannak pszichológusok is)...


Be lehetne íratni valamilyen különórára, ahol levezethetné a fölös energiáit és nem mellesleg fegyelmet és szabály-ismeretet is tanulhatna (pl. karate, úszás, tenisz, stb.)...


Érdemes lenne végiggondolni : vajon az óvodában is így viselkedett, vagy csak most az iskolában?... Otthon nyugodt, békés, szófogadó, vagy otthon is problémák vannak vele?...


Gyors segítség lenne, ha megszereznéd a GYÓGYÍTÓ MESÉK című könyveket, ezekben olyan mesék vannak, melyből a gyerekek megtanulhatják a viselkedés szabályait anélkül, hogy veszekedve kellene a fejükbe sulykolni...

2014. febr. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jár valamit sportolni? Nem feltétlenül versenyszerűre gondolok, csak úgy a mozgás öröméért, meg, hogy lefáradjon.


Esetleg nézz utána a lovas terápiának nagyon jók a tapasztalatok az állattal való együttműködések során.

[link]

2014. febr. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok nem feltétlenül fordulnék először orvoshoz, mert az le fogja nyugtatózni várhatóan.
2014. febr. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is a sportot javaslom.


Pl. úszás, vízilabda.

2014. febr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Igen jár sportolni ,judora,ott nincs vele gond,az ovis időkre visszanèzve....ilyen komoly viselkedés problémák nem voltak vele ,volt,hogy ott is közben büntiben volt,de nem rendszeresen.
2014. febr. 5. 07:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet eretnek gondolat, de nem lehet ilyenkor egy évet halasztani valahogy?

Talán még magától is megérhetne az iskolára.

Esetleg iskolaváltás. Hasonló osztálytársam volt annó kettő is. Az egyiküket a tanítónénink tanácsára átvitték egy másik iskolába. Nem tudom milyen körítéssel, vagy egyszerűen a kissrác is megkönnyebbült, hogy tiszta lappal kezdhet: rendeződött a magatartása, és jeles tanuló lett.

A másik srác velünk maradt: ő lett az osztály bohóca és feketebáránya egyben. Felnőttként is habókos.

Nos , lehet nem az iskolaváltás volt az egyedüli ok, de ha valahol beleszokik egy gyerek az "én vagyok a rosszfiú szerepbe" szerintem önerejéből képtelen kitörni belőle.

2014. febr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem először próbálj meg vele egy kicsit beszélgetni. Kérdezd esetleg a baratairol, tanarokrol, jofejekrol meg kevésbé jofejekrol. Kérdezd meg,h egyáltalán Jol érzi e magat ebben az iskolában. Ha nem, érdemes megkerdezned,h szeretne e máshová iskolába járni. Ami a legfontosabb: ilyenekben kérdezd meg! Mert hiába elsős, érzékelni fogja a helyzet súlyosságát, és ha igent mond, keressetek neki egy másik iskolát. ( Tudom,h ez sok gond, de ha ott Jol fogja érezni magat, mar nem lesznek problémák.) Amennyiben nemet mond, nincs olyan nagy gond, benne lehet egy kis hiba, amit különböző módszerekkel kikuszobolhet egy kis családi és pedagógiai segítséggel.

Sok sikert:)

2014. febr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van mar valami pozitív változás?
2014. jún. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!