Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves kislánynál ezek furcsa...

3 éves kislánynál ezek furcsa dolgok? Érdemes foglalkozni vele?

Figyelt kérdés

Lányom 3 éves és kb 2 hete elkezdett egyes szám második személyben beszélni, kérni. Pl.ha enni kér akkor nem azt mondja, hogy anya kérek kenyeret, hanem "sárika (saját neve) kérsz kenyeret?"

Kezd zavarni a dolog. Most indult be úgy igazán a beszédfejlődése, voltunk vele még korábban logopédusnál, azt mondták nincs baj szerintük, várjuk még 1 évet, meg hogy közösségbe kerüljön.


Most 3 hete került óvodába, nagyon sokat javult a beszéde, de zavar ez az egyes szám második személyben való beszélése. Vagy ez csak egy korszak és kinövi? Mg a szobatisztasággal is küzdünk, szóval még pelenkás.


Olvastam az autizmusról és belém költözött a kisördög. De semmi más "tünet" nincs úgymond, a megkésett beszédfejlődés, a szobatisztaság és az egyes szám második személyben beszélést leszámítva.

Semmi más tünete nincs, szereti a közösséget, nem zavarja a változatosság, nincs tárgy amihez ragaszkodna, nem repked, nincsenek ismétlődő mozdulatai, tartja a szemkontaktust, szociálisan érzékeny, tehát ha valaki sír vagy szomorú, odamegy és megvígasztaltja stb.


(védőnő, házirovos szerint nincs gond és az óvónők se mondtak eddig semmit, hogy eltérne a kislányom az átlagostól de én mégis látom, hogy egy kicsit mégis eltér, vagy ez belefér?)



2014. márc. 15. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Az autizmus egy spektrum, aminek számtalan formája van a súlyos tünetektől a nagyon enyhéig, amit csak szakember vesz észre.

Ha a beszéde most indult be, akkor még normális az egyes szám harmadik személyben való beszéd. Az autizmushoz ennél több kell. Ha nagyon aggódsz, akkor pár hónap múlva kérj vizsgálatot.

2014. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tehát jól értem, még nem mondja "én"? NE aggódd túl,belefér, a felnőttek beszélgessenek előtte szépen, értelmesen, ő figyel és majd kialakul szépen. Lehet, hogy jó lett volna még otthon neki, lassúnak tűnik. Lehet, hogy ez egy kis regresszió az óvoda miatt.
2014. márc. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Te nem szoktál neki így beszélni?!Sok anyuka mondja pl. hogy anya azt kéri csináld ezt vagy azt...lehet h onnan vette?!
2014. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Fél év múlva akartuk oviba vinni szeptembertől. De nem igazán akart beszélni mondatokban, sokat halandzsázott. Voltunk logopédusnál, azt mondta minél előbb kerüljön közösségbe és ha év végéig nem hozza be a lemaradását, akkor küld további vizsgálatokra (pszichológus stb.)


Úgyhogy most gyorsan beírattuk és nagyon jó döntés volt, nagyon nagyon szereti és sokat fejlődött, pl. teljesen elhagyta már a halandzsát és csak értelmes dolgokat mond mostmár. Eddig használta néha az én-t, pl. ha képeket nézegettünk és kérdeztem ki van a képen, mondta, hogy én. De ritkán, inkább csak a nevét mondta. Most 2 hete vettem észre ezt az egyes szám második személyt...

2014. márc. 15. 18:33
 5/9 anonim ***** válasza:
ebben az a furcsa, hogy 1sz3.személyben szoktak eleinte beszélni, nem második személyben (Sári kér enni) de ne aggódj, elhagyja ezt
2014. márc. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De, detto ugyanazokat mondja mint én: Sárika kérsz kenyeret? így kérdezem én is tőle, és ő is ezt mondja amikor kenyeret kér.


Pl. mondom, hogy Sárika add vissza a kulcsot akkor ő nem azt mondja, hogy anya visszaadom a kulcsot, hanem ugyanúgy mondja magának, hogy Sárika add vissza a kulcsot és úgy adja vissza

2014. márc. 15. 18:34
 7/9 anonim ***** válasza:
egy kicsit Te engedd el a témát mert ha látja a különös figyelmet szentelsz neki az arra készteti, hogy csinálja (ismételje amit hall) most, hogy óvodás lett, fontosabb lett a rövid idő, amit veled van, és jobban igényli a figyelmet. Ez is lehet, tehát engedd el te és ő is el fogja hagyni. Minden este mesélj egy rövid kis mesét neki. Az a legjobb beszédfejlesztő (ne filmen, ne képeskönyvből, legjobb fejből)
2014. márc. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez echolálás, azt mondja vissza, amit hall. Ha ezen kívül nincs más tünete, akkor ne aggódj szerintem. Ha nem múlik, akkor megvizsgáltatnám azért.
2014. márc. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 meeko2422 válasza:
Az autizmusnál szinte kizárhatatlan tünet a sztereotípia és az ismétlődő szokások.Ahhoz,hogy valakit autistának diagnosztizéljanak kell min. valamennyi tünet,pontosan nemtudom már,de a lányod nem autista,főleg,hogy szereti a társaságot.Én jobban az lennék XD .. Nem szeretem a társaságot,vannak sztereotípiáim és ismétlődő szokásaim mégsem vagyok az.
2014. jún. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!