Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, hogyan tudtátok...

Szülők, hogyan tudtátok "feldolgozni", hogy felnőtt a gyereketek? Ugy érzem, anyukám még mindig gyerekként keze.

Figyelt kérdés

Nos, arról lenne szó, hogy én 20éves lány vagyok, idén töltöm a 21et. Volt egy 3éves kapcsolatom aminek tavaly augban lett vége. Most van egy 2 honapos kapcsolatom, és ugy érzem, hogy anya ugy kezeli ezt az egészet mintha ovis lennék. A barátom nem aludhat nálunk csak ha már 1 évet jártunk meg h nem szeretné ha lefeküdnék vele stb:S volt egyszer pár hete, hogy megyek barátomhoz, mert nem helybéli 1orára van tőlünk,és anyukám nem engedte meg mert szerinte nem illik menni stb, pedig nem akartam ott aludni csak reggel megyek este jövök.

Hogy tudnám anyát lazábbra venni? nagyon konzervativ, abszolut tiltja a mai normákat, vallásos családbol származik.

Tesom és bnöje 4éve vannak együtt, azt se engedni h pl hétvégenként együtt aludjanak itt.. tanács?


2011. ápr. 19. 22:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
És te mennyire vagy felnőtt lány? Úgy értem, úgy is viselkedsz? Tehát segítesz a háztartásban, főzöl helyette, nem várod el, hogy mindent eléd tegyenek? Eltartod magad?
2011. ápr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

persze,hogy segitek mindenben itthon fözés sütés, mosás vasalás takaritás ez nem kérdés, mindenben amiben birok segitek.

Kapok ösztöndijat, dolgozni nem birok mert hétfötöl csütörtökig vannak oráim mindennap reggel 8tol este fél6/7ig

tesom viszont már dolgozik végzett a sulival igaz alig segit itthon de anya szerint azé mer ö fiu.. de lényegtelen mivel a probléma az h neki se engedi meg:/

2011. ápr. 19. 22:16
 3/19 A kérdező kommentje:
a másik, meg én simán elkötöznék itthonrol, de azt meg ö nem engedi mert szerinte akkor elcseszem az életem:S
2011. ápr. 19. 22:21
 4/19 Kései Sirató ***** válasza:
42%

Ha elmúltál 18 és el tudod tartani magad (mondjuk az ösztöndíjadból) , akkor nem kell anyuci engedélye a költözéshez.

Hidd el, hogy a ti érdeketekben teszi,amit tesz, igyekszik a jó erkölcsi normákat elfogadtatni veletek.

2011. ápr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező - ha jól gondolom, édesanyádról van szó- így Te is vallásos családból származol!

Félt anyukád, mások megunt babája leszel, csak váltóruha,

félt ettől.

"tiltja a mai normákat"

-baj van azokkal a"mai normákkal",nagy baj. Morális válság van a lelkekben, sok szenvedést okoznak ezzel maguknak az emberek, válás, magzatgyilkosság, neurózisok, menekülések(alkohol,drog,gyógyszer), az összes fekete statisztikában "élen járunk " sajnos.

Ezektől akar megóvni.


Kérjétek Isten és a szülők áldását a szerelmetekre

Jó az.

Sok boldogságot, békét, derűt kívánok Nektek!

2011. ápr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Amint lehet, költözz el, ennyi idősen már nem egészséges a szülőkkel lakni.
2011. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Persze, hogy vallásos vagyok én is, de van 1-2 dolog amit másképp látok meg, szerintem a koromból kiindulva. Tudom, hogy egy eléggé romlott világban élünk, de valahogy lehetne kicsit engedékenyebb, és én most nem magamra gondolok hanem a tesomra, ö már elérte amit akart van munkahelye, gyönyörü bnöje is és felhozta anyának ezt, hogy x itt aludhatna-e hétvégenként..erre anya kikelt magábol h ö nem kerülget senkit blabla..? nem értem.


már párszor felajánlottam h önállosodni szeretnék de nem engedi, mert akkor szerinte nem birom elvégezni majd a sulit

2011. ápr. 19. 22:37
 8/19 A kérdező kommentje:
22:30-as köszönöm a kivánságokat!:)
2011. ápr. 19. 22:38
 9/19 A kérdező kommentje:
szerintem ennyi idösen, sokan laknak a szülőkkel még, sőt vannak elfajultabbak is akik 30-40ées korukra a szülökkel élnek.
2011. ápr. 19. 22:39
 10/19 anonim ***** válasza:
36%
Bocsánat, hogy beleszólok taknyos 17 évesen, de szerintem azért egy húsz éves lánynak már meg lehet engedni, hogy a barátjánál aludjon... Nem váltogatja a partnereit minden éjjel, plusz segít otthon, plusz az írásából az látszik, hogy nem lázadozik gyerekesen a szülei ellen, csak szeretné, ha 20 évesen már lazábbra vennék a pórázt. Ha 16 éves lenne tök megérteném amit írtok, de már 20 éves, azért nem lehet örökké kamaszként kezelni, mert akkor nem is fog felnőni.
2011. ápr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!