Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy kellene ezt a helyzetet...

Hogy kellene ezt a helyzetet kezelni, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés

A rokonságban van egy 12 éves kislány, akinek a szülei elváltak. Ő az anyukával maradt, de az apukája a rokonom. A kislányt születésétől imádjuk, ő volt az első gyerek a családban, a nagyszülőknek az első unoka, el is lett kényeztetve. Azóta már született több unokatesója (köztük az én gyerekeim), akikkel kb havonta összejárunk. A gyerekek jól kijönnek egymással, kivéve az említett kislányt. Szinte mindig van valami összezördülés amit ő provokál. És mivel nincs ott az anyja , ezért a rokonság valamelyik tagja próbálja fegyelmezni. Ennek általában az a vége, hogy felkapja a vizet és sírva hazamegy. Otthon persze panaszkodik és az anyja az apukát és a nagyszülőket okolja és még jobban uszítja a gyereket ellenük. Ez már odáig fajult, hogy a nagyszülők és az apuka inkább elnéznek neki mindent, minden kívánságát teljesítik, csak ne panaszkodjon otthon, mert attól félnek, hogy utána majd nem engedi az anyja, vagy nem lesz kedve a kislányt hozzájuk. Egy rossz szót nem lehet hozzá szólni senkinek, mert rögtön kihasználja a helyzetet.

Ráadásul a kislány kicsit duci és finoman céloztam rá, hogy vissza kéne fogni az édességfogyasztást és este 9 utáni vacsorázást( ez a szokása), de megint csak sírva szaladt haza. És a nagyszülők engem okolnak, hogy majd ezek után megint panaszkodik az anyjának és nem fog többet hozzájuk jönni. Az apja is csak azt mondja, hogy ne piszkáljuk a súlyával, mert érzékenyen érinti.

Én pedig úgy gondolom, hogy ha már az anyja ráhagyja (amúgy ő is túlsúlyos), akkor legalább nekünk kéne valahogy visszaterelni a helyes irányba. Vagy ez lehetetlen sértődés nélkül?

Meg kéne értetni vele, hogy nem sértegetjük, hanem a javát akarjuk. De hogyan?


2012. szept. 22. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is volt egy ismerősöm,aki dettó ilyen volt. Nem a kislány a hibás,hanem az anyja egy idióta. Ezen változtatni szerintem nem nagyon lehet,sajnos az anyja befolyása alatt áll,és amíg az anyja ilyen ... addig a kislány is ilyen marad. Ha nagyon a mellett maradsz,hogy meg kéne értetni vele,hogy a javát akarjátok,szerintem azzal várjatok még talán 2évet,amikor már kicsit nagyobb lesz és elkezdni zavarni a súlya.
2012. szept. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is úgy gondolom, hogy egyenlőre "jegeljük" a témát.
2012. szept. 22. 11:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy! Hagyd békén. Illetve én ezt tenném, persze Te azt csinálsz ait akarsz :)

Én biztos nem szólnék hozzá, nem az én dolgom, nem az én gyerekem, ha rászólsz CSAK TE jöhetsz ki rosszul a dologból. Téged fognak hibáztatni ha az anyja nem fogja elengedni.

Én hagynám, kerülném, nem is szólnék hozzá amennyire lehetséges, vagy a legszükségesebbeket.

Csak azért merem ezt ennyire magabiztosan tanácsolni,mert abszolut 1 cipőben járunk. Csak nálunk a férjem előző házasságából való a kislány 12 éves. De ugyanaz mint nálatok. Csak nálunk még olyan is megtörtént, hogy nem ő sózta meg a levesét először, és ebből olyan patália lett, hogy olyat a föld nem látott még. Én szivem szerint szó szerint felképeltem volna, de jobbnak láttam csak simán képen röhögni.

2012. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mármint családi ebédnél nem ő volt az aki elsőnek sózhatta a levest, mert nem ő előtte volt a sószóró....kicsit sietek, ezért összevissza fogalmaztam, bocs:_)
2012. szept. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint ez nem egyedi eset. Csak felidegesített, hogy a nagyszülők és az apuka így beletörődnek, ráhagynak mindent. De úgy látszik nincs más megoldás.
2012. szept. 22. 12:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet nem heverte még ki a válás okozta megrázkódtatást. Meg, ha anyuka úgy érzi, hogy őt sérelem érte a volt férje vagy családja részéről, akarva, akaratlanul (remélem utóbbi) uszíthatja ellenetek a kislányt. Sehogy nem jó ez a helyzet. Ha ráhagytok mindent, azzal hosszú távon neki ártotok, ha meg terelgetitek, akkor ti lesztek rongy alakok, és a nagyszülők isszák meg a levét, mert esetleg nem láthatják az unokát. Nagyon nehéz helyzet.
2012. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne a "rokonság valamelyik tagja" szóljon rá, ha gond van, hanem az édesapja.

Ez a kislány több okból kilóg a gyerektársaságból. Valószínűleg ő a legidősebb, talán az egyetlen akinek nincs ott a testvére(i), a válás is érzékenyen érinthette.

Az apának, esetleg a nagyszülőknek kéne sokat foglalkozni vele, akkor talán kiderülne, mit szeret és mit nem szeret ezekben a rokoni összejövetelekben, mi pattannak ki a konfliktusok.

Lehet hogy azon a kéthetenkénti hétvégén az apjával szeretne lenni, nem pedig a számos unokatestvérrel?

2012. szept. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A túlsúlyával kapcsolatban reagálnék: az ilyen korú kislányok nagyon érzékenyek ebben a témában. Egyedül az anyukája - vagy esetleg az apukája - figyelmeztetheti a helytelen étkezési szokásaira, mástól úgysem fogja elfogadni. Lehet, hogy igazad van, de ez akkor sem a Te feladatod. Én magam is voltam duci kislány, és emlékszem, milyen rosszul esett, amikor a rokonság némelyik tagja erre célozgatott.
2012. szept. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van.Nem volt szép tőled a súlyáról beszélni.Nem tudom te milyen alkat vagy de te sem vennéd jó néven ha a súlyodra tennének megjegyzést!
2012. szept. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintrm beszélj anyukával,mond momd el neki hogy imádjátok a kislányt,és nem azért szoltok rá,ha rosszat tesz,mert nem igy van,nem akarjátok őt bántani,de az se megoldás ha senki nem szól neki semmiért.és most épp ez történik.a súlya szerintem csak egy példa volt,de tényleg nem a te feladatod,viszpont apuka segíthet,iszonyat nehéz kamasz kora lesz igy,és ezt ő sem akarhatja.
2012. szept. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!