Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek, hogy ne legyen...

Mit tennétek, hogy ne legyen sértődés? Én vagyok csak hisztis?

Figyelt kérdés

Anyósom szóhasználata nekem igen furcsa (én ronda beszédnek tartom, de lehet, hogy ahonnan jött, ez a normális). Szóval a leggyakoribbak, amik zavarnak: segg, pisálás, kakálás, szar ... Ha nagy ritkán vigyáz az unokákra is ezt használja (nincs pisi, kaki, popsi, stb. Pl. A lányom 5 évesen kijavította, hogy neki ne mondja, hogy segg, mert popsija van, erre elkezdett vitatkozni vele, hogy az ugyanaz, és következetesen segget mond.

A többi dologban ugyanez a helyzet. Nem akarok szólni neki, mert igen sértődékeny, és mégiscsak ő a nagymama, de nagyon zavar. Hogy lehetne ezt megoldani, ha nincs tekintettel arra, hogy kisgyerekkel beszél?

Vagy én vagyok csak hisztis?


2013. dec. 16. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdd meg a férjedet, hogy szóljon neki ő!

Vagy mondd a férjednek úgy, hogy az anyós is megértse;)

Pl.: szólja el ő magát, és akkor kérdd meg határozottan, hogy így többet ne!

2013. dec. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ez még nem vészes. Az iskolában hall majd még cifrábbakat is, sajnos. Ezt nem lehet elkerülni.
2013. dec. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, az oviban is hall, de őt zavarja, és szól, akkor mint nagyszülő, miért nem hallgat rá, és erőlteti meg magát legalább egy popsira, miért áll le vele vitatkozni, hogy az segg (ha az említett példánál maradok)
2013. dec. 16. 10:50
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Meg kell mondani a gyereknek, hogy nagymama szókincse korlátozott, sajna nem ismer szép kifejezéseket, ezért így beszél. 5 évesen meg fogja érteni, hogy "mama ilyen".
2013. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk férjem használ ilyen szavakat, mondván, hogy fiúról van szó. Múltkor mondtam neki, hogy ok, de azért örülnék, ha majd az oviban nem a mi gyerekünk tanítaná a többinek ezeket a szavakat... Nem tudom, hogy az ő családjában mi volt, de neki nagyon idegenek a finomabb kifejezések. Fiunk még messze van a beszédtől, remélem, addigra javulni fog a helyzet.
2013. dec. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kincs, hogy az ötévesed szépen beszél, és hogy zavarja is a "csúnya" beszéd. mondd meg anyósodnak, hogy te igenis büszke vagy a lányodra ezért, és ha a kicsi szól is neki, hogy ez kellemetlenül érinti, akkor vegyen erőt magán! De, ha nem akarsz közvetlen konfliktust, akkor szóljon a férjed!
2013. dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!