Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista kisgyermek járhat...

Autista kisgyermek járhat normál iskolába?

Figyelt kérdés
Most hogy 6 évesen kötelezővé tették az iskolát, autista gyermekem nem maradhat még egy évet az oviban? Vagy a bizottság dönti majd el?
2014. jún. 26. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Abszolút egyéni elbírálást igényel, én úgy tudom. Sógorom, aki most már felnőtt ember, érettségiig normál suliba járt, de ő nagyon enyhén mutatott csak autizmusra utaló jeleket. A mai napig picit fura, és önálló életre sajnos képtelen is, de a sulikat elvégezte szépen. Szerintem ezt majd egy bizottság dönti el, de részletesebben sajnos nem tudok mesélni róla. Drukkolok, hogy a neki való legjobb helyre járhasson!
2014. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, az óvodavezető vagy a nevelési tanácsadó engedélyezheti, hogy maradjon még ovis. Nálunk gyakorlatilag az óvónők mindenki maradását támogatják, meghagyják a szülőnek a döntés jogát. Persze aki a nevtan szerint nem iskolaérett, az gondolom, nem mehet, akármennyire is vinné a szülő.


Azt, hogy normál iskolába járhat-e, szintén a nevtan mondja meg.

2014. jún. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ivilicious ***** válasza:
37%
Ne büntesd már szegényt..
2014. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Igen, járhat, attól függ, milyen az állapota.

De a nevelési tanácsadó dönti el. Nekem normál suliba jár, sokkal jobban teljesít, mint az átlag, és mára eltűnt szinte minden autizmusra utaló jel. 8 éves.

2014. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői Bizottság dönt a beiskolázásról, az óvodában tartásról, és arról is, hogy integrálható-e többségi iskolába a gyerek. Sajnos nem biztos, hogy az integráló iskola tényleg biztosítja azokat az autizmus specifikus fejlesztéseket, amire a gyereknek szüksége van. Nem a szándék hiányzik persze, hanem a szakember. A szülő nem tud mást tenni,mint nagyon határozottan kérni a szakvéleményben előírtak betartását, és folyamatosan az illetékesek nyakára járni, ha kell.
2014. jún. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha olyanok a képességei, járhat.

DE

Nekem volt egy autista osztálytársam. Senkinek nem kívánom azt a bánásmódot, amit ő kapott. Mind az általános, mind a középiskolában. Én nem büntetném a gyerekemet ilyen esetben egy 'normál' iskolával...

2014. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, de a kisegítő iskola egy vakvágány.
2014. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szakértői bizottság dönti el, kérheted, hogy maradjon (én kérném a helyedben). Ha az értelmi képességei és a szociális alkalmazkodása megfelelő, normál iskolába is járhat, de számolj azzal, hogy nem fognak tudni eléggé figyelni rá a létszám miatt és a a tanítónénik sincsenek erre felkészítve. Kezdj el nézegetni kis létszámú osztályt, ahol befogadják. Nem írtad, hogy a gyerek milyen, mert az hogy autista, kevés info, szóval nehéz erre így válaszolni.
2014. jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem általánosban, az előző gimimben és a mostaniban is voltak autista ismerőseim, nem osztálytársak, de a suliba jártak. Mindhárom teljesen normális iskola, sőt, elég jók, nevesek. Szóval igen, járhat. Ráadásul mindegyik a legjobb tanulók közé sorolható. Azzal viszont számolni kell, hogy nagy valószínűséggel egy normális iskolában (oké, gimiben talán már nem, de általánosban) kiközösítik. Nálunk is ez volt, az osztálytársai kevésbé, hozzászoktak, de a többiek vagy féltek tőle vagy piszkálták, mindig rajta nevettek. Barátaik nem igen voltak. Gimiben is hasonló a helyzet, de ott nem éreztetik velük, inkább csak a hátuk mögött..
2014. jún. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!