Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normalisak ezek a dolgok 3...

Normalisak ezek a dolgok 3 evesen?

Figyelt kérdés
3 eves lanyom van. Nagyon hisztis,akaratos,ha valami nem ugy tortenik ahogy elkepzeli,akkor ordit.Harap.Csapkod. Mar sehova sem lehet vele elmenni,boltban is hisztizik.Autoutat sem viselo. Este nem akar elaludni,9-10 mire alszik,neha meg 10 is elmulik.Melle kell fekudnom.Mamanal nem alszik el este,se nalunk a mamaval.Meg be is lazasodott amikor ott kellett aludni.Nappal nem akar aludni.Szobatiszta de nem kakil bilibe,csak pelisba.Vissza is tartja sokszor.Ejszaka pelusos.Evesben valogatos itthon.Bolcsiben eszik es alszik.Merthogy egy eve bolcsis.Sokat beszel,neha hablatyol. Szereti a gyerekeket de irigy.Allandoan porog forog.Neha ugy erzem hiperaktiv Szerintetek? Ez a korral jar es lenyugszik majd ? Szobatisztasag 3 evesen igymeg normalis? Jaj annyira azt erzem,hogy elveszitettem az itanyitast es mindent elrontottam .Sokszor elfogy a turelmem,meet sose fogad szot,direkt nem.:(
2014. jún. 28. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
ezt nevezik dackorszaknak :)
2014. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3%

szobatisztaság igy nem normális...

próbálj meg határozott lenni mert a gyerek megérzi a bizonytalanságot és kihasználja

2014. jún. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

Nem hiperaktív, hanem elrontottad. Nem kell engedni a hisztijének. Oda sem kell figyelni rá. Nem kell mellé feküdnöd. Ha álmos lesz, akkor elalszik majd magától is.

Tudja, hogy otthon az ő akarata érvényesül, nem a iued. A bölcsiben viszont ez nem így van.

2014. jún. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Szobatisztaságról: Azért pelenkás még, mert ráadod. Vedd csak le róla. Meglátod egy kettőre teljesen ágy és szobatiszta lesz. Biztos lesz néhány baleset, de ez ezzel jár. A többi teljesen normális.
2014. jún. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

pelust én is levenném,hisztit kezelném(bünti) és nálunk a harapásra a szájracsapás volt az egyedül hatásos megoldás...le leszek pontozva,de nem érdekel,ez van.

Amúgy enyém 3,5 éves és még mindig hisztizik!Annak ellenére,hogy mindig következetesen lekezelem!

ez a dackorszak.

2014. jún. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Csajok! Hát ez a korszak engem tönkre tesz! Az enyém is 3,5 éves. Valami borzasztó! Dettó ugyan az mint a tiéd kedves kérdező,a szoba tisztaságot ki véve,azzal nincs gond. Hiába csapok a szájára vagy a fenekére,kezére egyszerűen nem hat! Agyon már mégsem verhetem! Néha kínomban kiabálok vele,de mint aki meg sem hallja! Alig várom,hogy le csengjen ez az egész! Egyszer csak vége lesz nem???
2014. jún. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és kislány! 6-os voltam.
2014. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Remélem :)
2014. jún. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen normális és az se biztos, hogy bármit is elrontottál. A fiammal (3 és fél éves) hasonló cipőben jártam/járok. Teljesen véletlen eljutottunk egy mozgásfejlesztő központba, ahol kiderült, hogy szenzoros integrációs zavara van. Szerintem nálatok is ez lehet, kettő dologból következtetek erre: nem bírja az autóutat és állandóan pörög, forog.

Vidd el egy olyan helyre, ahol van Ayres terápia, nézzék meg a lányodat. Ajánlom még a Zűr-zavaros gyermek című könyvet is. Nekem nagyon sok mindent helyre tett, végre értem, miért kattan be, ha valami nem úgy van, ahogy ő szeretné, miért megy nehezen a szobatisztaság, és még sok minden más. Végre azt érzem, hogy tudok neki segíteni, mert értem őt. Terápiát csak ősszel kezdünk, arról még nincs élményem, de itthon sikerül egyre több olyan elfoglaltságot találnom, ami neki jó. Ha gondolod, keress meg privátban is.

2014. jún. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ÁÁ...

Mintha csak az én lányomról írtál.

Sajnos a harapásnál nálunk is csak a szájra vágás segített.

Kétszer kellett megtennem.

Azt vettem észre, hogy sok szempontból ösztönösen viselkedik.

Nálunk az válik be az erőszakos viselkedésnél (ma már ritka), hogy felállok és kihuzom magam, határozott de nyugodt hangon beszélek.

Ha csapkodni akar, az oldalahoz fogom a kezét.

A hisztizést, ami néha azon is kitör, hogy a szörp vagy a víz kerül e előbb a pohárba, úgy ahogy van, figyelmen kívül hagyom.

Ha rosszul viselkedik az mindig következménnyel jár, kivétel nélkül.

Ez a legfontosabb. Ha most azt mondod, hogy ninca csoki mert nem ette meg az ebédet, nincs alku. Az hogy most megenné, vagy mást kér stb.

De egy óra múlva sincs alku.

Kitartást minden sorstársnak. Anyukák! Elméletileg ez is véget ér mint a hasfajas!

2014. júl. 15. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!