Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vadaskertben autizmus vizsgâla...

Vadaskertben autizmus vizsgâlatot/ megállapítást csak Prekopp Csilla csinál? Vagy más gyermekpszichiáterek is?

Figyelt kérdés
2014. júl. 5. 04:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Prekopp Csilla gyógypedagógus, a diagnózist nem ő adja, hanem az ottani pszichiáterek. Az autizmus diagnózishoz egy hétre be kell menni a kórházba, ott több szakember, gyógyped. és pszichiáter is figyeli, csak ezután kapja meg az autizmus diagnózist.


Voltatok már valahol vizsgálaton?

2014. júl. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Ha 5-6 éves korúnál fiatalabb gyermekről van szó, akkor először pszichiáterhez be sem lehet jutni, csak Prekopp Csillához (vagy gondolom dolgozik más gyógypedagógus is ott) és ha ő indokoltnak tartja, akkor bevon pszichiátert is, vagy ő maga ad diagnózist.

Nálunk legalábbis így volt.

Istennek képzeli magát az a nő és a stílusa embertelen. Nekünk azt mondta, hogy ne tegyük beteggé a gyerekünket ha egyszer nem az. Pedig igen.

Többet a lábunkat be nem tettük a Vadaskertbe ezután.

A szülőtréninget is máshol végeztük el (Fogódzó képzés) és a vizsgálatokat (Autizmus Alapítvány) is.

2014. júl. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, azóta kaptatok diagnózist?
2014. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szia!Két hete voltunk 3 és fél éves fiammal a Vadasba Dr. Kiss Enikőnél, ő gyermekpszichiáter.Csak simán egy időpontot kértem és hozzá osztottak be. Nagyon kedves volt, sajnos negyed órát sem voltunk bent, beszélgettünk elmondtam hogyan viselkedik a gyerek, ő közben figyelte és a papírunkra gyermekkori autizmus diagnózis került.Én azt hittem lesznek tesztek, vagy egyéb vizsgálat.Ami még elmaradt, hogy semmi infót nem kaptam fejlesztés ügyben, erre kérdezz rá, mert maguktól nem mondják.
2014. júl. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsò vàlaszolò! Megtennéd hogy leìrsz pàr tünetet a kicsidről, amiért ennyire egyértelmű volt?! Köszönöm
2014. júl. 16. 07:45
 6/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Még csak egy köztes diagnózisunk van. Nem F84-es kód.

Nem volt kellő "előélete" a gyerekünknek 3 évesen, mikor a Vadaskertbe jelentkeztünk, ezért nem kerültünk be pszichiáterhez. Megmondták, hogy nekik nem elég, hogy nincs közösségben szerzett tapasztalat és egyébként is túl kicsi.

Ha egy gyermek nem vesz fel szemkontaktust, nem kommunikál és több jellegzetes tünetet mutat, akár P. Csillánál is, akkor azonnal leírják a Vadaskertben a diagnózist.

Nálunk az Autizmus Alapítványnál sem merik, mert annyira enyhe eset, de megmondták, hogy érintett. Azt várják, hogy merre billen. Visszafelé vagy előre fejlődik. Az IQ-ja átlag feletti, a tünetek közül sok eltűnt, néhány újabb előjött, de nem olyan vészes, mert ő nagyon jól fejleszthető és már magától is sokat kompenzál. Szociális területen nagyon nagy elmaradása van. (Pedig már szeptember óta jár közösségbe.)

Még megvárják a négyéves kort, aztán az öt éves kort...

3 hónap múlva megint megyünk két vizsgálatra, akkor lesz négyéves.

2014. júl. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs, 2-es voltam.
2014. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
mi is pesten voltunk csak a delej utcában .hát ott volt két vizsgálat kb 20 perc kétszer. és rámondták hogy autista. nem voltam megelégedve 100valahányezer ft-ért csinálták. rámomdták két és fél évesen hogy autista mert nem etette a babát és a kocsival meg a laabdával játszott. szerintük eteni kellet volna ababát a két és fél éves kisfiamnak. ja és még megijedet a lufitól amikor felfujták aztán hirtelen elengedték és a lufi hirtelen gyorsan repült mindenfelé. na ez elég volt nekik a diagnózishoz. ha ezt tudom nem megyek el pestre és egy fillért nem adok ezért. de mindenhol azt olvastam hogy ott megmondják a tutit . na ez minden volt csak nem vizsgálat.
2014. júl. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia!4-es vagyok.

Hát nálunk azért már elég hamar kezdődtek a tünetek.Mindent később kezdett csinálni babakorban, és másfél éves korában elkezdett repkedni, meg sorbarendezni dolgokat, amit ha megváltoztattunk iszonyú hiszti meg sírás lett a vége.A gyerekorvos csak legyintett, azt mondta még kicsi és várjunk.Aztán két és fél évesen megindult a beszéd, de maradt a repkedés, és egyre durvább dührohamok, alvásproblémák.Érzékeny a hangokra(kutyaugatás, gyereksírás..stb), ha valamit megérint szagolgatja a kezét, nagyon kevés dolgot és csak a megszokott ételeket eszi.Nem játszik a kortársaival, viszont a felnőtekkel jól el van, simán odamegy idegenekhez puszilgatja átöleli őket, megfogja a kezüket.Imádja a forgó-pörgő dolgokat(ventilátorok, hajszárító), és még mindig a napjaink nagy részét a kapcsolgatások teszik ki(villanykapcsolók, cd, dvd, tv gombjait)ki-be.Elaludni úgy tud, hogy monotonon éneklek neki pl egy gyerekdalt de vagy 100x.Új ruhákat nehezen fogadja el, és bizonyos anyagok, minták irrítálják, ezeket általában letépi magáról.Nem jelzi az éhséget, fájdalmat.Sajnos még mindig nem szobatiszta, de már haladunk a dologgal.Hát kb ennyi jutott eszembe hirtelen, de ha gondolod írj privátba, igyekszem megosztani a tapasztalataimat.Nekünk még nagyon friss a dolog még most keresem a fejlesztési és egyéb lehetőséget, meg egy gyógypedagógust, aki segít neki, és nekem is hogy kicsit könnyebbek legyenek a mindennapok.

2014. júl. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hát szerintem az hogy pl szereti kapcsolgatni a villanyt attól még nem autista. Az én kisfiamra két és fél évesen momdták hogy autista. Igaz akkor nem tartott szemkontaktust meg abbahagyta a beszédet. Most négy éves annyi tünete van hogy nem nagyon akar enni. Igaz az oviba szinte mindent megeszik. Meg annyi hogy elvan maradva a beszédben .semmi más tünete nincs. Most járok vele heti egy óra fejlesztésre és tsmt tornára amit hatodik hete csinálok vele de ezalatt a hat hét alatt rengeteget fejlödött a beszéde. Áldom az eszem hogy állandóan kutakodok hogy segíthetnék rajta. Mondom a tsmt nálunk a favorit.bocs hogy hosszúra nyúltam.
2014. júl. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!