Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti örökbe fogadnátok egy négy...

Ti örökbe fogadnátok egy négy év körüli gyermekkori autizmussal élő kislányt? Pl: ha nem lehetne gyermeketek?

Figyelt kérdés
A kérdés csak elméleti! Köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 7. 22:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Sajnálom, de nem.
2014. júl. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

Nekem sem lehet sajátom de attól függetlenül beteg gyermeket nem vállalnék el, hogy felnevelem.

Az megint más ha neked születik beteg gyemeked.

2014. júl. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
57%
Igen. Gyerek nélkül nem tudnék élni, és szerintem egészen enyhén én is Aspi vagyok. Jól kijönnénk. :)
2014. júl. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, hogy mivel jár a gyermekkori autizmus.

Miért van ott előtte a gyermekkori jelző? Változhat? "Kinőheti"?

2014. júl. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Maga az örökbefogadás nálam nehéz kérdés. Ha mégis tudnék így dönteni, biztos, hogy csecsemőt választanék. És ahhoz külön elszántság kéne, hogy direkt beteg gyereket fogadjak örökbe. Az egy külön életforma. És igen, más, ha a sajátod, nyilván.
2014. júl. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Autizmussal nem,olvastam róla,csodálom a szülőket,minden tiszteletem az övék,hogy bírják,én nem merném bevállalni.
2014. júl. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem lehetne gyerekem, én így szinte biztos, hogy nem!


Előbb mennék bele, hogy legyen cigány származású, mint autista. Habár mondjuk az autizmusnak sok fajtája van, nem mindegy mennyire súlyos, van -e hozzá értelmi fogyatékossága. VAn olyan autizmus is, hogy gyermekkori, utána kéne járni, hogy hogyan lehetne kikezeltetni. De őszintén szólva, a sok kritikát a sok megnézést alig bírnám elviselni, mindazonáltal nagyon nehéz jól fejleszteni/nevelni egy autista gyereket. Ha jól tudom, ennél a betegségnél még a szülőknek is van tanfolyam, hogy hogyan neveljék az autista gyereket.


Amúgy pedig -most lehet, hogy szívtelen vagyok- sztem én 2 éves korig fogadnék örökbe. Annál idősebbet abban a helyzetben, ha a testvére kisebb és csak együtt lehet őket örökbe fogadni. De elképzelhető, hogy másképp gondolnám, ha nem lenne gyerekem.

2014. júl. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Idegen gyereket nem, még egészségeset sem. Ha családtag, közeli barát halála miatt válna árvává a kislány, és nem lenne más, aki elvállalja, természetesen felnevelném.
2014. júl. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%
Igen, én autista kisgyereket örökbe fogadnék, de szerintem inkább csak akkor ha már lenne egy másik gyerekem. De utána szerintem szívesen :)
2014. júl. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
35%
HA biztosan eldönteném hogy örökbe fogadok akkor csecsemőt vagy nagyon pici gyereket fogadnék csak örökbe. A gyerek kori autizmus kinőhető a legtöbb esetben, szóval nem emiatt, hanem mert azt szeretném hogy minél kisebb baba legyen.
2014. júl. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!