Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet megtanítani egy...

Hogy lehet megtanítani egy kisgyereket kifele fújni az orrán, hogy kifújja az orrát?

Figyelt kérdés
Lassan 4 éves lesz a lányom, de nem tudja fújni az orrát. Hiába próbálom elmagyarázni, hogy kifele fújjon, minth az orrával akarná elfújni a gyertyát, mert már más nem jut eszembe:D, egyszerűen nem tudja kifele fújni. Hogy lehetne rávezetni, mert állandóan szipog.
2014. máj. 3. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi pontosan azt csináltuk, amit írtál. Gyújtottunk neki egy gyertyát, amit orral kellett elfújni.

Az elején persze ügyetlenke, de aztán ráérzett hogyan fújja erősebben.

2014. máj. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor majd ténylegesen gyújtok neki egyet:D
2014. máj. 3. 18:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Magam is meglepödtem, hogy a masodik gyerekem meg nem volt egeszen 1 eves, amikor mar orrfujo mozdulatokat produkalt! Mindjart odatartottam a zsepit (amit persze el akart tolni), agyondicsertem utana, igy egyre nagyobb kedve lett, egyre jobban csinalta... Azt meg nem ertette, hogy a szajan ne engedje ki a levegöt, de azert igy is kijött hol több, hol kevesebb... (A nagylanyomat eszembe sem jutott ennyi idösen ilyenekre biztatni.)

Ez alapjan azt tanacsolom, kisgyerekek sztem föleg "eltanuljak" a nagyoktol. Amikor nagy levegöt veszek es megkönnyebbülve kifujom, ö utanam csinalja.

A nagy mar joval nagyobb volt, neki többször mondtam, hogy a szajat csukja be közben. A vegen az orr letörleset mindig el akarta sietni. Mintha kevesbe figyelne arra, amit mondok, nem ugy törli le, hanem elkeni, igazabol meg most sem tökeletes 5 es fel evesen. Ha nathas, neha en csinalom, hogy jobban legyen letörölve es többet kifujjon. Sztem azert nem fujja magatol olyan nagy erövel, ha eppen nem en fujom neki, mert akkor többet kell letörölni. Mintha nem lenne meg eleg türelme hozza. De azert latom a fejlödest, egyre jobban megy.

2014. máj. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

*Amikor nagy levegöt veszek es megkönnyebbülve kifujom, ö utanam csinalja.

- itt a sohajtasra gondoltam, persze csukott szajjal. Ha ö nyitott szajjal csinalja, mondom, h most csukott szajjal meg egyszer, persze mindez meg zsepkendö nelkül. Vagy mondom, most egy nagyobbat. Utana ugyanez zsepkendövel (ami nem egyszerü, ügyesnek kell lennünk, mert gyorsan elkapjak a fejüket).

2014. máj. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vegyél egy ping-pong labdát és este a fürdőkádat engedd meg ól vízzel, tedd a vízbe a labdát és kérd meg, hogy fújja el csukott szájal!
2014. máj. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiamat se tudtam egy istennek se megtanítani orrot fújni. Mire feladtuk, hogy ez a gyerek sose fog orrot fújni, szabályosan öklendezett, addigra egyszer csak úgy ébredt, hogy ki tudja fújni az orrát. (A háziorvosunk mesélte, hogy van egy betege, aki képtelen kifújni az orrát, mert öklendezik, ő mosdó felett végzi ezt a műveletet.)

Mi a következőket vetettük be: szuszogjunk a zsepibe, mint a süni; fújjál egy nagyot, mint a mérges süni; ijesszél meg bennünket, trombitáljál

2014. máj. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó ötleteket adtatok, köszönöm! Majd próbálgatjuk mindet.
2014. máj. 4. 11:48
 8/8 anonim ***** válasza:
vattapamacsot fújattam le vele az asztalról
2014. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!