Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól kell egy gyereket...

Mikortól kell egy gyereket arra megtanítani, hogy nem tegezünk mindenkit?

Figyelt kérdés
Iker lányaim 4 évesek múltak.Azt már tudják,hogy néninek,bácsinak nem köszönünk úgy hogy szia,csak csókolom.De mikortól illetlenség így beszélni egy kisgyereknek hogy pld.Géza bácsi nézd csak.
2014. jún. 11. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Kisgyereknek semmikortól. Mikor már érzi a különbséget, nagyobb lesz, és használni is fogja. Nem kell betanítani, el fog utánozni téged.
2014. jún. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Én a párom lányát mostanában próbálom rászoktatni na nem a magázódásra, csak próbálom erről a "sziázásról" meg "csókolomról" leszoktatni, mert az én fülemet már bántja. Ha például megyünk boltba, posta stb. jó hangosan köszönök én is hogy, "jó reggelt kívánok", "viszont látásra" stb. és neki is utánoznia kell, többé kevésbé már megy is neki. Én emlékszek iskolába már nagyobbak voltunk és olyan ciki volt, hogy már nem illik csókolomozni, sehogy nem állt a számra más. Én nem is értem miért kell a gyerekeket a csókolomra rászoktatni, nekem az sem tetszik, aztán lehet majd arról is leszoktatni. Ez olyan, mint amikor a gyereknek mondják, hogy megyünk a "játszira", "dolgozóba", itt a "dudú", vagy a "nínó" meg még 1ooo más szó aminek nem látom értelmét.
2014. jún. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 3,5 éves ikerfiúk a nagyok. Szerintem könnyebb úgynevezett "tessékelésre" tanítani őket, pl. könnyebb nekik azt mondani, hogy "Géza bácsi, tessék nézni", mint "Géza bácsi, nézze csak". A magázódás E/3-as formáját meg majd lassanként elsajátítják, ahogy tőlünk is hallják.


Köszönés tekintetében én kiskoruktól úgy tanítottam őket, hogy néniknek azt mondjuk, hogy csókolom, vagy kezét csókolom (ezen szerintem nagy korukban sem kell változtatni), bácsiknak pedig jó napot kívánunk. Sziát nem köszönünk addig felnőttnek, míg az illető konkrétan azt nem mondja, hogy neki úgy köszönjünk inkább.

2014. jún. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem iskolás kornál előbb felesleges ezzel foglalkozni. Egy 4 éves gyerek még nincs annyira birtokában az anyanyelvének, hogy ezt a rendkívül bonyolult tetszikelős formát rendesen tudja használni. Tudom, néhány generációval ezelőtt még a szüleikkel is így beszéltek a gyerekek, de akkor ez volt a természetes, így beszélt körülöttük mindenki az idősebbekkel, ma már viszont nem igazán hallják ezt.

Emlékszem, már mi is simán tegeztük az óvónőt (természetesen néninek szólítottuk, és csókolommal köszöntünk), az iskolában tanították meg a magázást.

2014. jún. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg 1-2. osztalyban is tegezni fognak mindenkit. Masodikban mar van esely ra, hogy megertse mi a magazodas, de negy evesen.....
2014. jún. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem még meg sem fordult a fejemben, hogy a 3 éves lányomnak szóljak, hogy ne tegezze le a felnőtteket. Örülök, ha köszön mindenkinek, és még senki nem sértődött meg azon, hogy sziát köszönt neki a lányom, sőt, nagyon tetszik mindenkinek, hogy hangosan az édes kis hanglejtésével köszön. Azt tudja, hogy az oviban reggel jó reggeltet kell mondani, de majd eljön még az ideje, hogy átálljon a magázódásra.
2014. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A nagyobbik lányom majdnem 7 éves volt, mikor teljesen átállt a magázódásra. Az 5,5 évesem még tegeződik, de csókolomot köszön.
2014. jún. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Még én sem szeretném ezzel bezavarni őket,mert amúgy is elég későn kezdtek el beszélni...csak hallom,hogy némelyik nagyobb gyerek is így beszél még 7 év körüliek,és én eddig úgy gondoltam,hogy azért iskolás korban már nem kéne tegezni a felnőtteket,de nemtudom,ezért kérdeztem meg itt.
2014. jún. 11. 20:48
 9/9 anonim ***** válasza:
lányom 4 éves még sziával köszön mindenkinek,mondjuk az óvodába hallja a jó reggelt ,és viszont látásra én is igy köszönök az óvónöknek.de még senki nem szólt azért hogy sziával köszönt neki lányom.iskolások köszönek magázodva ,és beszélnek magázodva a tanárokal.
2014. jún. 12. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!