Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy gyerek tudja azt, hogy...

Ha egy gyerek tudja azt, hogy amit csinál az rossz, akkor miért csinálja? Van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés
Ez történt:Van egy 5 éves kislányom, és tönkretette a bambuszfüggönyt, mondván, hogy neki pálcika kellett. Holott, csak kérnie kellett volna.Semmit nem becsül meg, neki semmi nem jó. Nemrég kapott egy nagyon szép micimackós zsírkrétakészletet a nagyszülőktől, névnapjára, azokat is tönre tette.. De miért csinálja ezt???
2009. aug. 3. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
igaz az én lányom még csak 3,5 éves, de ő is folyton azt teszi amit nem kéne. szépen elmagyaráztuk neki,hogy a kinti szivattyús kútba ne dobáljon kavicsot: kicsim ezt nem szabad, mert elromlik.nem érti, v nem érdekli. próbáltunk keményebben, majd ráütöttünk a popsijára. semmi. sztem kíváncsi, és teszteli, h meddig van a tűréshatár. virágaink már nincsenek, a mesekönyveket szétrágta, az autókat szétszedte alkatrészekre, szinte nincs olyan játék, ami épségben van. én már nem veszek neki játékot, és ami még használható azt elraktam. a legjobb az egészben, h a kistesó sokat tanul tőle. én is tanácstalannak érzem magam a fegyelmezéssel kapcsolatban, nem szeretnék túl kemény lenni, de nem lehet mindent rájuk hagyni. remélem h javul a helyzet az idő múlásával.
2009. aug. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert játszik. A játék egy olyan dolog ahol elszabadul a fantázia és nem kontrolálja semmi. Azon kívűl miért menne anyához kérni, ha az orra elött ott van a megoldás. Nem biztos hogy neki hurkapálca kell, hanem inkább az a valószínű hogy gondolatmenete közben ott volt elötte a bambusz és akkor jön az ötlet, hogy ezzel mit is lehetne játszani. Azon kívűl a gyerek nincs tisztába az értékekkel. A szabályokat mi állítjuk fel, de ha a gyerek talál más módszert annak használatára nem törvényszerűsíti az eredeti használati módott.
2009. aug. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

És minnél kisebb annál töbször kell figyelmeztettni arra, mit nem szabad. Az én lányom 15 hós. eléteszem a kaját tűz forron, mondom neki forró. Nem baj csakazértis könyékig mártózik bele és utána sziszeg. Minden nap!

Nem elég neki sokszor mondani. Milliószor kell, csak mi már unjuk szapulni a szót ugyanarra a témára.

2009. aug. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!