Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek ez mennyire rossz...

Szerintetek ez mennyire rossz megoldás?

Figyelt kérdés
szopizás elött szoktam lefejni a tejet de hagyok benne hogy a babócám tudjon cicizni is. amikor már annyira elfárad hogy bealszik a cicin és nagy nehezen felébresztem akkor odaadom neki a lefejtet üvegből. sajnos csak igy tudom elérni hogy tele legyen a pocija és jollakjon. tudom hogy ez igy nem a legjobb megoldás de máshogy nem megy pedig türelmesen csináltam órákig tartott az etetés. szerintetek ez igy nagyon gáz?
2010. aug. 5. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha lefejed a tejet,az termelődik,mire a baba felkell.Hagyd aludni,majd szól ha éhes lesz.Neked is jár a pihenés.Én a lefejt tejet fagyóba raktam kis bébi ételes üvegbe,s mikor elment a tejem,azt adtam neki.
2010. aug. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Az én kisfiam most 13hónapos eddig tudtam szoptatni. Ez alapján írom a véleményem:

Szerintem hagyd, hogy a babád alakítsa ki az étkezési rendjét. Először is várd meg, hogy jelezze, nagyon éhes. Ne ébreszd fel az evéshez. Ha igazán éhes tele fogja szopizni magát. Ezt követően minden etetésnél ürítsd ki teljesen a melled. Fontos, hogy próbáld minden etetésnél mindkét oldalon szoptatni. Igyál nagyon sok folyadékot és egyél szénhidrát dús ételeket. Így bővel újra termelődik a tej a következő etetésre.

Bár én nem tudom mennyi idős a babád és hogy van-e valami befolyásoló dolog (koraszülött esetleg, vagy nem gyarapszik kellően), de ha nincs semmi különös, akkor így szerintem néhány hét alatt betudtok állni egy rendszerbe.

De ez csak az én véleményem saját tapasztalatok alapján.

Jó egészséget kívánok Nektek!

2010. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi,illetve én is az igény szerinti szoptatás híve vagyok. Soha nem fordult elő velem, hogy felébresszem a gyerekem, mert letelt a kiszabott idő,és etetés van.

Kicsi lányom 3és fél hónapos. Az első 6-7 hétben mást sem tettem, csak szoptattam. Volt úgy, hogy fél napig ültem egy helyben, mert a pindurka hasfájós volt és csak cicin nyugodott meg.

Én egyszerre csak egy mellből etetek, soha nem fejek, tudtommal beáll a szervezetünk az kereslet-kínálat elvre, azaz mindig annyi termelődik, amennyire szükség van. Elég neki, hiszen 3hónap alatt majdnem 2és fél kilót hízott,

Szerintem hagyd, had egyen amennyit kér, jelezzen, ha újra megéhezett.

2010. aug. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Miről beszéltek?Nem etetéshez ébreszti fel,hanem ha szopás közben bealszik.Az én kisfiam koraszülött volt,és én is ezzel a módszerrel etettem az elején,hogy cicizzen is,de lakjon is jól.Mivel nem volt elég erős a szopáshoz.Ez ma már rendeződött.4 hónapos.Szóval,ha így eszik,és így fejlődik szépen,és még tejed is van,hajrá!
2010. aug. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Ha csak arról van szó, hogy ő is egy rendes újszülött:), aki elfárad és belealszik a szopizásba, akkor nem szükséges így fejegetned. Ez ugyanis teljesen természetes, mert a szopás nagy munka a számukra. Szóval ebben az esetben pont az lenne a norma, amit először próbáltál és amit végülis leváltottál ezzel a fejéssel.

Ha viszont valami gond volt/van, pl. koraszülött vagy aluszékony (pl. sárgaság miatt), akkor már szükség lehet plusz fejésre vagy keltegetésre. De ilyen esetben is mindent úgy kell csinálnod az átmeneti "könnyítő" időszak alatt is, hogy hosszú távon rá tudjatok állni az igény szerinti és kizárólagos (fejés nélküli) szopira, ha sikerül.

2010. aug. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!