Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vannak olyan szülők akinek a...

Vannak olyan szülők akinek a gyereke (i) szófogadók?

Figyelt kérdés
Olyan hihetetlennek tűnik, hogy valakinek a gyereke mondjuk legalább az esetek 90%-ában szótfogad (mondjuk rászólsz, hogy most ne beszéljen, és csendben marad). Van itt olyan szülő, aki úgy gondolja, sikerült ilyen gyereket nevelnie? (letőleg nem terrorral) Mi a titka?

2014. aug. 29. 11:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
42%

A leghosszabb válaszból azt hiszem ez a lényeg egy mondatban:


"Kifejezem neki minden nap azt, hogy szeretem. "


Erről van egy csodálatos könyv is:

Gyerekekre hangolva


Áldom az agyamat és köszönöm a sorsnak, hogy megvettem annó.

Szerintem ezt minden szülőnek kötelező olvasmányként kellene olvasni, hisz úgy gondolom a szeretet kifejezése az alapja az egész gyereknevelésnek.


Ha nem érzi a szeretetünket, akkor sokkal nehezebb dolgunk van.

Nem elég azt mondani neki, hogy szeretlek. Tettekbe kell kinyilvánítunk. hibás következtetés, hogy a gyereke úgy is tudja, hogy szeretjük!!!

2014. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
30%
ugyan én nem vagyok szülő, de még csak felnőtt sem, és magamról mondom, de én elég jó gyereknek érzem magam (A nővéremhez képest főleg) tanulok rendesen, ha megkérnek valamire nem hisztiek, hogy nem akarom és remélem nem is leszek ilyen :)
2014. szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
59%

Nekem a gyerek ha szófogadó, akkor első dolgom megnézni a homlokát, hogy lázas, vagy beteg-e. Általában szeret letapadni a játékban, nehezen vált. Ha bent játszunk, nehéz kivinni a kertbe a friss levegőn játszani. Ha kint vagyunk, bejönni nem akar, vacsorázni. De amiatt mert nem szófogadó, nem mondanám, hogy nem jó gyerek.

Szeret játszani, örökmozgó, és fecsegő. Többször kell mondani a dolgokat, hogy megcsinálja. Szóval a szófogadás nem az erőssége, de én ilyen zsiványan is szeretem...

2014. szept. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szeretnék én is nagyon mintaszülő lenni, akinek mindig van ideje a gyerekeire és legfőképpen van hozzájuk türelme, de sajnos 0 azaz nulla segítséggel 3 gyerek mellett mostanában inkább egy idegroncsnak érzem magam aki a legapróbb dolgokon is felkapja a vizet. Én már évek óta nem tudok új húst növeszteni a lerágott csontjaimra és ha ez még nem lenne elég,a tágabb családomtól bár segítséget nem kapok, a saját problémáikkal sajnos mindig megtalálnak. Imádom a gyerekeimet, ezért sokszor eszembe jutott már, hogy jobb lenne ha meghalnék és a férjem találna egy türelmes, szuperanyát nekik, olyat mint ti akik bölcsen, szeretettel, türelemmel nevelitek a gyermekeiteket,hogy jó emberekké váljanak akik majd a saját gyerekeiket is mintaszülőként nevelik.
2014. szept. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!