Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismami aki veszélye...

Van olyan kismami aki veszélyeztett terhes? Vagy csak problémás a terhessége?

Figyelt kérdés

24+3 hetesek vagyunk, nagyon keményedek és fáj a pocakom

Szigorú pihire és kímélésre lettem utasitva. 3x2 magne b6ot kell szednem, kálciumot és 2-3 naponként terhes vitamint.

Vannak rosszabb napjaim mikor jobban fáj mint pl ma. Ideget nyom odabent a pindurka ezért nem lehet igazán mit tenni csak pihenni. Ti hogy élitek ezt meg?



2014. jún. 2. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:

5000 mg-mal hagytam abba a maneziumot, heti 3X500 Ca-t ittam, csak orvoshoz jártam ill. enni, wc-re fürödni keltem fel a múlt hét végéig a 20. héttől. borzasztó volt.


kitartás!

37+3 hkm

2014. jún. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

10. Héttől vagyok itthon,görcsök miatt és állandó hasfájás miatt..laparoszkópiás petefészek ciszta eltávolítás utáni hónapban kismama lettem-5 dokinál voltam és mindenki azt mondta,hogy normális...sokat pihenek..vannak jobb napjaim,de a java fájós,görcsös..,hogy hogy élem meg?! Nehezen..pihenek,ha birom csinálom a dolgom,ha nem nem...10 km.re laknak a keresztgyerekeim,anyukám...eljönnek értem..átmegyek,de ott is hátradőlve vagyok...a keresztgyerekeim is tudjk,hogy nem emelgethetem őket...pedig picik....nehéz..nagyon nehéz..!

Most vagyok 30 hetes...van még bòven nekem is..kitartás..csak ezt kívánom..!

2014. jún. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez valamennyire biztató hogy már 37+3 vagy. Nagyon aggodom mivan ha korababa lesz :(
2014. jún. 2. 18:12
 4/8 A kérdező kommentje:
Ti is tartsatok ki!! De azért jó hogy ti már ott tartotok :)
2014. jún. 2. 18:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is problémás terhességem volt,14. héttől 2000 volt a méhszáj érték, bár az orvos szerint ez magában nem gond,de azért pihenést, sok lustálkodást javasolt. Aztán voltak keményedős időszakok is, és a vizsgálatoknál az orvos is túl feszesnek tapintotta a méhet. Kb a 20. héttől diaphyllint szedtem ezért izomlazítónak, mellette magnéziumot. A 32. héttől össze volt pakolva a kórházi cuccom.A 33. héten kicsit tovább rövidült a méhnyak,az orvos még több pihenést javasolt,hogy a 36. hétig bent maradjon a baba. Hát bent maradt :-)A 36. héten abba kellett hagyni a magnéziumot és a diaphyllint is, azt hittem, két napon belül megszülök. De nem. Abbahagytam a heverészést is, takarítottam, pakolásztam,jöttem-mentem,aztán mondta az orvos, hogy még túl is hordhatom, mert sok olyan van, hogy koraszüléstől tartanak, végül meg indítani kell. Szerencsére azért nem így lett, 39+2 hetesen szültem. Most 8 hónapos a baba :-)De végig aggódtam, alig vártam, hogy teljenek a hetek,mindig olvastam, hogy ha megszületne előbb, mikor mennyi esélye lenne.

2014. jún. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos tudom mit éreztek, én is veszélyeztetett vagyok a 8.héttől. most 9 hetes3napos vagyok. Veseproblémáim vannak 6éve, de a baba tervezésekor kivizsgálták, minden rendben volt, viszont kb 7db 3mm-es vesekövem lett valószínű a terhesvitamintól (amit ugye nem vonhatok meg a babámtól). Vizsgálatokról vizsgálatokra járok és igencsak a terhesség végéig :( valami borzasztó érzés,mert minden orvos mást mond,hogy veszélyes-e ez a babára nézve. Megpróbálok minél többet pihenni, csak rossz a kórházat bejárni kétnaponta. Ráadásul még sok van hátra a szülésig és még nem nyomja a baba a vesémet.
2014. jún. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én sajnos kedd óta kórházba vagyok :( nyitva van a külső méhszájam. 28.-30.hét előtt nem engednek haza :( holnap leszek 25 hetes még csak :(
2014. jún. 5. 10:53
 8/8 anonim ***** válasza:
2 vagyok...kitartás..ott jó kezekben vagy....egy babáért mindent..!
2014. jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!