Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » S. O. S! Hiszti kezelésére...

S. O. S! Hiszti kezelésére valami bevált módszer?

Figyelt kérdés
2 éves lesz a lányom hiszti van minden öltözésnél.ha elmegyünk vásárolni.össze vissza szaldgál a boltba ha felveszem csipked és hisztizik.lassan nem merek vele menni vásárolmdi.mindenki minket néz.segítsetek.
2014. szept. 27. 11:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
tereld el a figyelmét: pl. De szép az a virág ott!
2014. szept. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Hiszti esetén a teljes figyelemmegvonás hatásos. Ne reagálj a hisztire, majd megunja.
2014. szept. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Ne törődj vele, hisztizzen csak. Ha látja, hogy nem érdekel, majd abba fogja hagyni.
2014. szept. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Korábbi válaszokkal tökéletesen egyetértek. Teljes figyelemmegvonás ilyen típusú hisztinél. A gyerek arra épít, hogy mások előtt mindent megteszel (megveszel odaadsz stb) , mert ciki a balhé. Vállalj be pár földönfetrengős balhét, amire nem reagálsz semmit, hátat fordítasz, nem beszélsz hozzá (és máshoz sem róla), nem szidod le ( a negatív figyelem is figyelem). Persze mindezt csak azok után, hogy kísérletet tettél a normál megbeszélésre.

Másokkal ne foglalkozz, kit érdekel, hogy Julcsika, Pistike mit gondol. Ha van egy kis esze, akkor pontosan tudja mi történik, ha nincs, akkor meg tényleg kit érdekel?!

2014. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de pl,ha az auchanba hisztizik,ha otthagyom elindul másfele és csak megy.hagyjam ott?ki tudja hova merre megy?
2014. szept. 28. 06:01
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

Szoktál neki venni valamit, mikor bevásároltok? Nem azt mondom, hogy kenyerezd le, de pl. én tudtam kiskoromban, hogy ha boltba megyünk, mindig kapok valami "meglepetést" :) ami kb. egy 100 Ft-os csokiszeletet jelentett.


Ha ez nálatok is megvan, akkor ilyenkor rászólsz, hogy ha fojtatja, nincs csoki. Először persze fojtatni fogja, ilyenkor visszateszed a cuccot, és elindulsz, viszed magaddal, a hisztire nem hallgatsz.


Hasznos lehet még a "ha nem hagyod abba, azonnal hazamegyünk", és tényleg meg is teszed, bár a háztartás szempontjából nem előnyös :)

2014. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen,nem hat semmi,egyszerűen csak ordít,veri magát a földhöz,kezelhetetlen!
2014. okt. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ez nállunk is probléma,a fiam 17hos és itthon is hisztizik és ha átnézek rajta nem veszem figyelembe képes fél-1oráig hisztizni amit már én nem nagyon birok főleg mikor már annyira sir hogy öklendezik és folyik a nyála nem tudom mi tévő legyek :(
2014. okt. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is visítás, hisztizés, baba-beszéd van a majd' 3 évesnél. Sokáig nem voltam híve az ijesztgetésnek, de a "zsákos manót" hallom jönni amikor rájön a hoppáré. Nemrég kopogtak is véletlenül pont akkor, azóta nem csinálja...
2014. okt. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne vidd az Auchanba, kicsi még hozzá.
2014. okt. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!