Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segítség! Mit csináljak? Ez...

Segítség! Mit csináljak? Ez normális?

Figyelt kérdés

6 éves kis fiúra vigyázom, a szülei elutaztak Németországba, majd csak pénteken jönnek haza. Volt összeszoktatás, már egy hónapja ismerem a kis fiút, tudtam hogy nagy a mozgás igénye, eleven, aktív gyerkőc. Nem is volt ezzel semmi baj, viszont így, hogy már napokat töltünk együtt feltűnt egy s más furcsa dolog.

Az első ilyen, az volt hogy könnyen agresszívvé válik. Pl. társasban én nyertem, erre olyan dührohama lett, hogy rossz volt nézni. Ordított, sírt, csapkodott, rugdosott engem, aztán a saját fejét ütötte. Kb. 10 percig tartott ez a dührohama, utána megnyugodott valamennyire. A másik furcsa dolog az volt, ahogy beszélt hozzám. Egyszer E/1-ben máskor E/3-ban beszélt magáról, de volt olyan is, amikor a nevén szólítottam, rám kiabált agresszívan hogy őt nem Józsikának, hanem Pistikének hívják. Aztán olyan is volt, hogy az utcán találkoztunk a szülei egy barátjával, kérdezték tőle, hogy hol az anyja meg az apja ő pedig azt mondta, hogy elütötte őket a busz meg megfulladtak. Ez normális? Kezdek félni... Mit csináljak? Hívtam az anyukát, de csak azt mondta, hogy túl élénk a gyerek fantáziája, ne foglalkozzam vele, ha nagyon nem bírok vele öntsem le hideg vízzel, de szerintem ez nem megoldás. Segítsetek légyszi!


2014. okt. 28. 11:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Az agresszió forrása lehet pl. az, hogy nem a mama vagy hanem valaki más. Ez épp elég. Anyu elment, kitudja mikor jön vissza...ennyi idősen még pár nap egy örökkévalóság.

Lehet, hogy a társasjáték miatt tört ki belőle, de gyanítom, hogy az agresszió igazi forrása úgy sejtem nem ez.


Agresszió ellen sajnos nem igazán lehet mit tenni.

Két megoldás van, az egyik, ha gondosan, precízen felépítesz vele egy kapcsolatrendszert, és addig neveled amíg nem nyugszik meg érzelmileg. De ez is kémia, és kemény munka.


A másik opció, hogy hagyod. Egyszerűen ehhez kell egy személyiségtípus, aki egyrészt elég szerető másrészt elég kemény vele, és emellé még szerethető is, de úgy hogy közben nem kényezteti el. Ez piszoknehéz. Attól nem feltétlen fog szeretni a gyerek, hogy játszol vele, vagy hogy mesélsz neki, vagy sütit sütsz, odaadod neki a kekszes dobozt vagy engeded tévézni egész nap.


Nem biztos, hogy te vagy az oka, ha egyszerűen nem működik emberi kapcsolat szinten, akkor lehetsz olyan kedves-szeretetteljes amilyen akarsz, a gyerek kegyetlenkedni fog veled.

Néha tényleg azzal teszel a legjobbat, ha ilyen helyzetben hátrébb lépsz és átadod a terepet valaki másnak mielőtt elmérgesedik a helyzet.

2014. okt. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!