Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Folyton aggódó gyermekemmel...

Folyton aggódó gyermekemmel mit tegyek?

Figyelt kérdés
Majdnem 6 éves kisfiam mindig is megfontoltabb, gondolkodósabb típus volt, de úgy egy hónapja teljesen szélsőségesen aggodalmaskodó lett. Ok nélkül stresszeli magát mindenen. Pl. 10 percig mossa a fogát, és nem tudom meggyőzni, hogy már jó lesz, sír és kiborul, hogy még nem tiszta. 2 napja teljesen magába zuhant, hogy ő nem akar felnőtt lenni, és fél a haláltól. Azóta még komorabb. Borzasztó ezt látni, hogy tudok segíteni neki??
2014. dec. 12. 20:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Ja, és a rajzait lehetőleg dátumozd, jó ha napszak is szerepel, és VIDD EL a NevTan-ba, nagy hasznát fogják venni az elemzéshez! Semmit ne erőltess! Ha nem szeret rajzolni, akkor nem rajzol, kész. Ha ritkán, akkor ritkán. Az erőltetett tevékenység nem igazán valós dolgokat fed el, kisgyermek esetén (sem).

Esetleg még érdemes megtudni, mit álmodott aznap éjjel. Ha beszél erről, jegyezd fel papírra, vezess erről naplót. Ha tudod, szelíden, ügyesen ráveheted, h meséljen, mit álmodott ma éjjel.


A rajz és a játéktevékenység a lényeg, ebből ki lehet elemezni számos okát a szorongásnak!

2014. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

jav:

Az erőltetett tevékenység nem igazán valós dolgokat fed FEL.

2014. dec. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló, amit leírtál, hogy függ össze az aggódással, stresszeléssel?

,,Sovány, kisnövésű, szemüveges, laktóz vagy egyéb dologra érzékeny? Allergiás?"


Bár nem vagyok szülő és nem is értek a gyerekekhez, amit leírtál, az mind rám is jellemző, ezért érdekelne. (:

2014. dec. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Feltéletezem, hoyg valamilyen anyagcsere-problémára akar utalni ezzel
2014. dec. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Előző: valóban, elfelejtettem korábbi válaszomhoz hozzátenni az örök "szabályt": először érdemes kiszűrni a szervi problémát, és utána pszichológiai vizsgálat annak ellenére, ha adott esetben feltételezhető: inkább pszichés eredetű (mint pl jelen esetben).


Arról nem beszélve, hogy elektro szmog, "védő"oltás, és ezernyi más fizikai behatás is okozhat problémákat, melyik gyermek szervezete épp mire érzékenyebb.

2014. dec. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Valószínűleg intelligensebb az átlagnál, ezért szorongó típus, minden lehetőséget számba vesz, előre gondolkodik, mint a sakkban. Tudom, mert én is ilyen voltam gyerekkoromban és vagyok most is. Nagy eséllyel felnőttkorában is ilyen lesz, nem kell mindjárt pszichológushoz rohanni. Bírom hogy a mai világban az a normális ha valaki hülye, nem gondolkodik, és letoj magasról mindent.
2014. dec. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Előző, bár lényegileg egyet értek veled, abban, hogy van ilyen eset IS... de attól még nem tudhatjuk, MILYEN SZINTŰ az aggodalma a kérdező gyerekének! Ha hipochonder, stb, akkor miért ne segíthetne neki egy gyermekpszichológus, pl ahogy szoktak: játékkal...? A játékterápia erről szól. Ha nem tudod, mit csinál a gyerekkel általában a gyermekpszichológus, akkor ne szóld meg az ilyen fajt a javaslatot. Ilyen egyszerű.


Sőt, vélhetőleg nem foglalkoztál még igazán gyerekekkel, szakemberként biztos nem, ha meg igen, akkor szomorú, ha nem vagy képben arról, hogy MÁS TÉNYEZ IS okozHAT szorongást, pl megijedt valamitől!! Netán rosszabb, ritkábbb esetben traumatikus élménye volt a gyermeknek.


Ijedtségtől, traumától ugyan már miért ne alakulhatna ki pl túlzott aggódás a kisgyermekben...??

Na ne mond már, hogy ilyen esetek nem válthatják ki, csak kizárólag az, amin TE mentél keresztül...


Meglehetősen egy szempontú a válaszod. Aki viszont körüljár egy kérdést több oldalról, az szerinted túloz... Különös "logikád van"...

2014. dec. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Még mindig jönnek kommentek, úgyhogy leírom hogy vagyunk.

Most az a legújabb, hogy nem eszik meg semmit, mert látni vél az ételen fekete dolgokat. Karácsonyra direkt teljesen natúr húst sütöttem neki, de az se kellett.

Pedig jó étvágyú gyerek, igaz már korábban is volt időszaka, amikor nem evett.

Emellett még mindig előjönnek az irreális félelmek, pl hogy üstökös fog csapódni a házba, és akármihez nyúl, azonnal kezet akar mosni, mert biztos mérgező.

Január első napján hívom a pszichológust időpontért...

2014. dec. 25. 06:44
 19/26 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne aspergerre tesztelni.
2014. dec. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Vagy OCD. A tisztaságmánia inkább arra utal.
2014. dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!