Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Figymaszűkület gyereknél?

Figymaszűkület gyereknél?

Figyelt kérdés
Hallottam,hogy van amikor a rendelőbe felcsípik a kukiját vagy felvágják.Nem a műtöben.Ez hogy zajlik?Volt már valakinek ilyen a fiával?Érzéstelenitő?altatás avgy lefogás vagy hogy zajlik ez?és hogy csipik fel és oldalt miért vágják?
2010. febr. 3. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg ne engedj hasonlókat!!!!

A fitymaszűkületet, ha az nem sejtes letapadás, urológus szakorvosnak, steril környezetben kell megoperálni.

A kisfiúk kukiját másfél éves kortól kezdve érdemes az esti fürdővízben húzogatni, mozgatni minden este, így majd fokozatosan szépen hónapok alatt feljön a makkra a bőr.

Semmi szükség nincsen erőszakos beavatkozásra, a nagyobbik fiamnak 4 éves korára szabadult fel teljesen és körkörösen a fityma bőre.


két kisfiú anyukája

2010. febr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Csatlakozom az előttem szólóhoz!!!

Semmi ilyet el ne higyj!!!!

Rendelőben, anyám, nem is hallottam még ilyet! Egyébként ha ezt neked az orvos vagy védőnő mondta, én a helyedben az Egészségbiztosítási Felügyeletnél tennék bejelentést.....

A honlapjuk, ha kell:

[link]

2010. febr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nincs gyerekem,kolleganőmék fiával és már több ismerősöm fiával tettek ilyent.én csak hallottam...
2010. febr. 5. 19:42
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos Győrben is így csinálják. Rendelőben. Érzéstelenítés aztán bőr hátra és szevasz.

Ez szerencsére nem az én fiammal csinálták. Sajnos nemkünk is mennünk kell urológushoz, mert 1,5 éves koráig szépen feljött, mivel 1-2 hónapos korától minden pelenkázáskor alaposan tisztogattam neki, viszont úgy kb 4 éves korában már nehezen ment a dolog, mert nem nagyon engedte és már csak úgy sikerült, ha lefogtam. Tudom, ezt nem kellett volna, de mivel begyulladt neki le kellett valahogy kezelni. Azóta sajnos le is tapadt újra. Most 6 éves és úgy próbáljuk, hogy ő húzza rajta. Hát nem egy könnyű eset a srác.

2010. febr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Nagyobbik fiamnál szépen huzogatuk négy hónapos korától, ahogy tanácsoltál. Két évesen egy doki bácsi megnézte, azt mondta ez nem jó. Érzéstelenítés, majd szépen finoman hátra tolta a bőrt. Szépen helyre jött, ma is minden oké. A kicsi fiam nyolc hós. Neki most csinálta ugyan ezt, ugyan az a doki, mert annyira szűk volt, hogy begyulladt. Ez négy napja történt és teljessen rendbejött neki, elmúlt a gyulladás, és észre sem veszi ha felhúzúk neki.

2010. febr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét fiamnak, mikor már szobatiszták lettek, meg kellet metszeni. Urológus csinálta, és érzéstelenítette.
2010. febr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak rendelőben csinálták.Befujták érzésteleníttővel,meg krémmel és steril kis eszközzel benyúlt a bőr alá picit tágított rajta körbe és lehúzta.Kb.2perc az egész.Újabban ezt a módszert alkalmazzák.Jobb is szerintem mint az altatásos módszer.Picit fájt utánna még pár napig de ez a mütétes módszernél is így van.Fogtok rá krémet kapni ami segít majd.A nővérek lefogják de legyél ott a fejénél.Én hozzá bújtam és együtt sírtunk:(De mondom 2 perc..
2010. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most kicsit kiakasztott az egyik ide beíró anyuka,egy 4 éves gyereknek már rég egyedül kellene tudnia szappanoznia magát,az anyuka meg max. ellenőrizné jól csinálja-e,de az hogy még 6 évesen is ő mossa neki,bocsi,de ez nem normális.Ennyi idősen már sok gyerek iskolába megy.Igaz,hogy lány vagyok,de sehol nem hallottam még ilyet hogy ekkora gyereknek akár fiú,v. lány az anyja mossa a nemiszervét.
2010. ápr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!