Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyermekpszihologus segitségét...

Szoragy kérdése:

Gyermekpszihologus segitségét kérném. tényleg baj van?

Figyelt kérdés

anyos adig addig magyarázta a fiam anyjának hogy hülye a gyerek, amig ö kért a fiamrol egy véleményt az ovibol.

Ott ezeket irták.

ebben kéne segitség hogy tényleg baj van e?

4 éves életerös, életvidám kisfiu.

amit én veszek észre, nem mindenkivel bizalmas, a kortársaihoz képest tényleg kicsit érthetetlen a beszéde, de kis figyeléssel meg lehet érteni. elég késön kezdett beszélni, lehet ez a baj?

ezek vannak leirva a jellemzésben pontrol pontra


1. pont

megjelenés,testi fejlettség,gyermek állapotárol kapcsolatos megfigyelések

-TESTI FEJLETTSÉG ÁTLAGOS,RITKÁN BETEG,LÁTÁSA HALLÁSA ÉP.

2pont.

társas viselkedés:

NEHÉZSÉGEI VANNAK TÁRSAS INTERAKCIOBAN,GYEREKEKKEL NEM KEZDEMÉNYEZ BESZÉLGETÉST,UGY PROBÁL KOMMUNIKÁLNI,HOGY ROMBOLJA MÁSOK ALKOTÁSAIT,ELVESZI MÁSOK JÁTÉKÁT.

3pont.

temperamentuma

RAPSZODIKUS,KISZÁMITHATATLAN,KEVÉSBÉ KÖZLÉKENY,INKÁBB CSAK KÉRDÉSEKRE VÁLASZOL.

4.pont

érzelmek

ÉRZELMEIT,ÖRÖM,IZGALOM REPETITIV RÖPDÖSÖ MOZDULATOKKAL FEJEZI KI,EZ FELÜLETES,RÖVID IDEIG TARTO.

5pont

kedvelt tevékenységei,játékai.

KEDVELI AZ ÉPITÖJÁTÉKOKAT(NAGY KOKCÁK,LEGO)SZIVESEN RAJZOL CERUZÁVAL,FILCTOLLAL.

6.pont

a gyermek erösségei

FINOMMOTORIKÁJA FEJLETT,RAJZAI RÉSZLETESEK,ÉPITÖJÁTÉKOKBAN SZOKATLAN KREATIVITÁSSAL RAKJA ÖSSZE AZ ELEMEKET.

7pont.

tanulási jellemzök.

SZERVEZETT TEVÉKENYSÉGEKBEN FIGYELME RÖVID IDEIG TARTÓ,ÉRDEKLÖDÉSÉT HAMAR ELVESZTI.A FELNÖTTÖL ÁLLANDÓ FIGYELMET IGÉNYEL,TÖMONDATOKBAN KOMMUNIKÁL,BESZÉDE NEHEZEN ÉRTHETÖ...



anyos kitalálta hogy a fiam valoszinüleg autista..mert ö ezt olvasta valahol és a szomszéd is megmondta..


olvastam az autista oldalakat,meg néztem roluk képeket..

hát azokon szegényeken tényleg látni hogy "mások"

az arcuk,a kifejezéseik,minden.

a fiam meg ugyanolyan mint bármelyik 4 éves..


2015. jan. 8. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Bár még csak 2 éves a kisfiam /tehát nincs tapasztalatom nagyobbakkal/, szerintem tök normálisan fejlődik a fiad. Nem kell minden gyermeknek nagyon közlékeny, extrovertált típusnak lennie, a felnőttek között is van ilyen is, olyan is. Az autizmushoz pedig szerintem ennél jóval több kell.
2015. jan. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 4 éves és ha én ilyen értékelést kapnék, aggódnék. Hanem is autista, de valami gond biztosan van. Az, hogy nehezen érthető a beszéde, "röpköd" ha örül, bántással, rombolással kommunikál társaival, valamint még az is, hogy szokatlanul kreatív és aprólékosak a rajzai, igenis gyanakvásra ad okot.

Én tudom, hogy egy szülőnek a legnehezebb elfogadni azt, hogy a gyermekével gond van és a legegyszerűbb azt mondani, hogy az anyós hülye. De homokba dugni a fejedet a lehető legrosszabb, amit tehetsz.

És ne legyen igazam, és ne legyen semmi gond a fiaddal, de én a helyetekben megmutatnám szakembernek. És engem egy sima pszichológus véleménye nem nyugtatna meg. Én biztosan a vadaskertig mennék, de ez én vagyok.

2015. jan. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

nagyon igaza van anyósnak, el kéne vinni. ezek azért több mint aggasztó adatok. persze lehet félválról venni és hőbörögni, hogy márpedig nem visszük orvoshoz, mert egy képen egy autista furcsán nézett ki, de ha valaki jót akar a gyerekének és feltétel nélkül szereti akkor nem érdekli.

egyébként az autizmus nem betegség, így külsőre nem látszik. sőt sokszor csak azok tudják akik napi kapcsolatban vannak vele, mert kis korban jól fejleszthető, akár tünetmentessé tehető és teljes életet tud élni ha időben megkezdik a fejlesztést.


azért félreértés ne essék, nem írtam, hogy autista lenne a gyereked, de az tény, hogy sok ponton a leírtak erősen autizmusra hajaznak

2015. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg enyhe Asperger-szindróma lehet. Szeretet-türelem-foglalkozás.
2015. jan. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Vigyétek el vizsgálatra, de ne pszichológushoz, mert az autizmus nem az ő területük, maga az autizmus sem pszichés eredetű probléma. Vadaskert Alapítványhoz vinném a helyedben.


Az, hogy te "ránézésre" nem látod rajta, míg olyan gyerekeken igen, akik mellé oda van írva, hogy azok, a te elfogultságod, pozitív értelemben. Az én 4 éves autista gyerekemen konkrétan nem látszik semmi, idegen embereknek is kell legalább 10-15 perc együtt eltöltött idő, míg kezd nekik derengeni, hogy valami nem stimmel.


Nem biztos, hogy autista, de kár ezen stresszelni, el kell vinni vizsgálatra, mert ha talán mégis az, akkor a legértékesebb időszakot fogjátok elveszíteni a fejlesztésben.

2015. jan. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom autista és semmi, de semmi nem látszik rajta. :) nem olyanok, mint a down kórosok, akiken látszik, hogy valami nem oké. Az autistákon semmi ilyesmi nem látszik, olyanok, mint bármelyik másik gyerkőc. A viselkedésük, kommunikációjuk, és az emberkhez való viszonyulásuk furcsa, nem hozzáértő embernek maximum annyi jön le, hogy a gyerkőc fura. Leírás alapján én is elvinném kivizsgáltatni. Mi is a Vadaskertben kaptuk a diagnózist, én is őket ajánlom. Egyáltalán nem biztos, hogy ez a probléma, de jobb utánajárni a dolgoknak, neki lesz segítség!
2015. jan. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ugyan a mozgásfejlődésnél/tartással volt kérdőjelünk, felszívtam magam anno, amikor a fejlődésneurológiát emlegették, de végtelenül megnyugodtam, amikor egy speciális szakember azt mondta, nincs gondja a gyereknek. Akkor is megnyugodtam volna utólag, ha azt mondja, hogy van gondja és ezt meg ezt kell vele csinálni, hogy jó legyen. Azt az egyet nem gondolom csak megoldásnak, hogy bezárni a szemet, fület arra, hogy probléma lehet. Ha van lehetőségetek bármilyen szakembernek megmutatni, éljetek vele és bármit is fog mondani, ezerszer jobb, mint az elzárkózás és neten keresgélés, találgatás, laikus vizsgálgatás. Szerintem simán lehet, csak össze van zavarodva, rendezetlen a háttere, vagy valamit nem tud a helyére tenni, ami körülötte más, mint a többi gyereknél tapasztal, de majd kiderül, ha tovább mentek vele.
2015. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is lassan négy éves a kisfiam, de ha ilyen értékelést kapnék, én is mennék a Vadaskertbe... Az elég aggasztó, hogy a kommunikációja társaival a rombolásban merül ki. Az én kisfiamra azt mondták, hogy több gyerekkel is játszik, és öröm nézni, ahogy játszik velük. A röpködés is aggasztó.
2015. jan. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha bp-i vagy, kérj a Vadaskertbe időpontot. Ha vidéki, akkor első körben a tankerületi Szakértői Bizottsághoz menjetek, onnan esetleg továbbküldenek további vizsgálatra.

Örülj, hogy lelkiismeretes anyósod van. Egyébként általában a nagyszülők az elfogultabbak az unokákkal kapcsolatban, de ha tényleg az a helyzet, amit az óvónők leírtak, akkor ne dugd te sem a fejedet a homokba.

Nem kell megijedni, de ha megállapítják, hogy mi a baj, akkor minél előbb fejlesztést kaphat a fiad.


(Egyébként nem értem az óvónőket, ha ilyen gondok vannak egy gyerekkel, akkor nekik kéne a szülők felé jelezni, és kérni a gyermek vizsgálatát.)

2015. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ mindenkinek.

anyossal azért is vanank fentartásaim mert amig fiam náluk lakott,0-2 éves koráig,és mentem hozzájuk látogatni,sokszor láttam hogy bármit csinált szegény kisfiu,egyböl a fejét ütötte. sallert huzott le neki a tarkojára,kokit,stb.

sokszor összeugrottam vele,hogy ne üsse a gyerek fejét...


na mindegy..

5 kilométerre tölünk,

dunakeszin találtam egy "elsö lépések alapitványt" jövö hétre adtak idöpontot.

probálom nem elfogultan nézni a dolgot, de én akkor se látok rendkivüli elmaradást más gyerekekhez képest.

az ovonövel beszéltem,azt mondta azért nem jelezték mert nem ez az IGAZÁN jellemzö viselkedés.

mostanában egyre ritkább.

a röpködés egyre ritkábban jelentkezik,és csak kb 1-2 másodperc..

sokkal többet barátkozik,van neki egy olyan kis barátja akit védelmez mindenkitöl.

sokan bántják a kislányt mert kicsit kisebb,és mivel egyik szülöje ázsiai,másabb mint ök.

a fiam a védelmébe vette,sokat(majdnem egész nap)eggyütt játszanak.

mikor az ovonö ezeket mondta majdnem elpityeredtem,csak ciki lett volna egy 100kilos egyenruhásnak picsogni:-)))

na mindegy,meglátjuk mit mondanak az alapitványnál.


hálás köszönetem mindenkinek..

2015. jan. 10. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!