Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyermekpszihologus segitségét...

Szoragy kérdése:

Gyermekpszihologus segitségét kérném. tényleg baj van?

Figyelt kérdés

anyos adig addig magyarázta a fiam anyjának hogy hülye a gyerek, amig ö kért a fiamrol egy véleményt az ovibol.

Ott ezeket irták.

ebben kéne segitség hogy tényleg baj van e?

4 éves életerös, életvidám kisfiu.

amit én veszek észre, nem mindenkivel bizalmas, a kortársaihoz képest tényleg kicsit érthetetlen a beszéde, de kis figyeléssel meg lehet érteni. elég késön kezdett beszélni, lehet ez a baj?

ezek vannak leirva a jellemzésben pontrol pontra


1. pont

megjelenés,testi fejlettség,gyermek állapotárol kapcsolatos megfigyelések

-TESTI FEJLETTSÉG ÁTLAGOS,RITKÁN BETEG,LÁTÁSA HALLÁSA ÉP.

2pont.

társas viselkedés:

NEHÉZSÉGEI VANNAK TÁRSAS INTERAKCIOBAN,GYEREKEKKEL NEM KEZDEMÉNYEZ BESZÉLGETÉST,UGY PROBÁL KOMMUNIKÁLNI,HOGY ROMBOLJA MÁSOK ALKOTÁSAIT,ELVESZI MÁSOK JÁTÉKÁT.

3pont.

temperamentuma

RAPSZODIKUS,KISZÁMITHATATLAN,KEVÉSBÉ KÖZLÉKENY,INKÁBB CSAK KÉRDÉSEKRE VÁLASZOL.

4.pont

érzelmek

ÉRZELMEIT,ÖRÖM,IZGALOM REPETITIV RÖPDÖSÖ MOZDULATOKKAL FEJEZI KI,EZ FELÜLETES,RÖVID IDEIG TARTO.

5pont

kedvelt tevékenységei,játékai.

KEDVELI AZ ÉPITÖJÁTÉKOKAT(NAGY KOKCÁK,LEGO)SZIVESEN RAJZOL CERUZÁVAL,FILCTOLLAL.

6.pont

a gyermek erösségei

FINOMMOTORIKÁJA FEJLETT,RAJZAI RÉSZLETESEK,ÉPITÖJÁTÉKOKBAN SZOKATLAN KREATIVITÁSSAL RAKJA ÖSSZE AZ ELEMEKET.

7pont.

tanulási jellemzök.

SZERVEZETT TEVÉKENYSÉGEKBEN FIGYELME RÖVID IDEIG TARTÓ,ÉRDEKLÖDÉSÉT HAMAR ELVESZTI.A FELNÖTTÖL ÁLLANDÓ FIGYELMET IGÉNYEL,TÖMONDATOKBAN KOMMUNIKÁL,BESZÉDE NEHEZEN ÉRTHETÖ...



anyos kitalálta hogy a fiam valoszinüleg autista..mert ö ezt olvasta valahol és a szomszéd is megmondta..


olvastam az autista oldalakat,meg néztem roluk képeket..

hát azokon szegényeken tényleg látni hogy "mások"

az arcuk,a kifejezéseik,minden.

a fiam meg ugyanolyan mint bármelyik 4 éves..


2015. jan. 8. 16:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Aggódni nem kell,nem gondolom,hogy autista lenne,vagy autisztikus tüneteket produkálna. Négy éves,ezen a szinten még hatalmas a gyerekek közötti különbség,mind az értelmi,mind az érzelmi fejlettségükben.én nem alapítványhoz mennék első körben,hanem igénybe venném az államilag elérhető ingyenes ellátásokat,gyógypedagógust,pszichológust.
2015. jan. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Viszont ha nem ez a jellemző a gyerekre, akkor miért írták le az óvónők ezt, mintha csak rombolna egész nap? Ahova elviszed a gyereket, elsőként rögtön elkérik az óvónők jellemzését. Akkor viszont kérj egy új jellemzést. Ezért jó a VAdaskert, mert ott több napos a vizsgálat, és Ők igazán el tudják dönteni, hogy tényleg jól látják-e az óvónők a gyereket vagy sem.Sajnos vannak olyan óvónők, akik nem a szakmába valók.
2015. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha kicsit látszik az ázsiai beütés azért esetleg csúfolhatják... Engem anno. a fura vezetéknevem miatt csúfoltak... Ha jól értem az óvónők is azt mondták, hogy nincs vele nagyon komoly gond? Hogy későn kezd beszélni az azért elég sokakkal előfordul. Viszont esetleg azért is lehet, mert nem hall tökéletesen. Érdemes elvinni hallás vizsgálatra is, ha nem volt mostanában.
2015. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!