Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerekem az első védőoltás...

A gyerekem az első védőoltás óta fél mindenkitől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha a szülein kívül bárki más közelebb megy és beszélni kezd hozzá, rögtön keservesen sír és nem hagyja abba. Nem csak az idegenekre reagál így, de az ismerősökre is, akikkel sűrűn találkozik. És ez már 1,5 hónapja tart!


Mit tegyek, hogy enyhítsem a félelmeit? Akinek esetleg volt már hasonló problémája, mi segített?



2015. jan. 20. 04:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam csak a védőnő és a doki hangja hallatán kezd sírásba. nem tudom hogy más ember mért vált ki belőle rossz érzést. mert ugye az hozza ki belőle ami és aki akkor és ott volt vele. olvastam olyat hogy a baba az apjára reagált ugyan így, mert ő "fogta" le oltás közben.

úgy is sír ha a kezedben van és úgy próbál ismerkedni? mert talán a te biztonságodban annyira nem félne. de amúgy fogalmam sincs hogy mit tehetnél.

2015. jan. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, az én kezemben is sír. Viszont én fogtam akkor is, amikor oltották. De volt már olyan is, hogy nem nálam volt, amikor a vendégek jöttek és úgy is sírt. Nem tudom, hogy mik azok, amik felidézik benne ezt a traumát.
2015. jan. 20. 07:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy kifejezetten az oltás hozta ezt ki belőle, csak most ilyen korszaka van. Az én babámnak is 3-4 hónaposan volt ilyenje, hogy csak anya. Mindenki mondta hogy ez még korai, de akkor is így volt. A mamákkal üvöltött, apával még úgy ahogy elvolt, de mindenki másnak sírt. Csak anya. Kb 2 hónapig tartott, azóta megint mindenkinek mosolyog, mindenkivel barátságos.
2015. jan. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy csak véletlen egybeesés, hogy minden az oltás napján kezdődött. Aznap este ugyanis voltak látogatóink és akiket azelőtt szeretett, azoktól aznap már sírt. És azóta is fél tölük.
2015. jan. 20. 10:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg nem erősíteni ezt a viselkedést, és úgy kezeld mintha minden rendben lenne. Már előre számítasz adott helyzetben erre a viselkedésre, ezért megvalósul.
2015. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%

Miért?

Mert az orvosok egy ilyen személyiséget akartak csinálni belőle!

Mert szerinted a korai védőoltásokban csak "gyógyszer"-ek vannak?

2015. febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor te nem oltatod be a gyerekedet és kész. Az orvosok mind hülyék és a védőoltásoknak semmi haszna, mi?! A gyógyszereket is minek szedjük? Semmi értelme! Te a természetes kiválasztódásban hiszel, igaz?

A kérdés nem arra vonatkozott, hogy miért, hanem a hasznos tanácsokra vagyok kíváncsi, mert úgy gondolom, hogy nem csak az én gyerekemnek jelentett nagy traumát az első védőoltás.

2015. febr. 9. 10:44
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 6.! Köszi a választ, kicsit segítettél. A lányom általában akkor nyugszik meg ezekben az esetekben, amikor nem veszünk róla tudomást, hanem elkezdünk beszélgetni úgy, hogy a kezemben van. Egy idő után általában megnyugszik.
2015. febr. 9. 10:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Az első védőoltást az újszülött osztályon kapja a baba közvetlenül a születése után (Bcg)!!!
2020. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!