Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első méhnyakrák elleni...

Az első méhnyakrák elleni védőoltást már megkaptam, most kéne beadni a 2. -at, viszont félek hogy terhes vagyok, és az oltás ártana a babának. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tudom hogy érdemes a nemi élet megkezdése előtt beadni, mert akkor a legnagyobb a valószínűsége, hogy már az első perctől véd, de ha pl. valaki már százszor szeretkezett, és még nem kapott a partnerétől fertőzést, akkor ugyanúgy megkaphatja, és onnantól fogva védeni fog. Még csak egy fiúval feküdtem le, és ő is csak velem, szóval nem tartom valószínüleg hogy elkaptam volna bármit is, ezért is szeretném beadatni, csak megijedtem hogy mi van ha terhes vagyok, és hogy ez ártana-e a babának...

2012. márc. 12. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Elmondod ezt a dokinak, ő meg megmondja, hogy be lehet e adni vagy sem.
2012. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Terhesen nem oltunk méhnyakrák ellen. Csinálj egy terhességi tesztet.

(Csináltak előtte HPV szűrést (antigén, antitest)? Attól, hogy csak egymással feküdtetek le, elkaphattad, bőrérintkezéssel is terjed, így én azt gondolom, hogy terhességtől függetlenül értelmetlen, HPV teszt nélkül.)

2012. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De egyébként igen, beszélj a saját orvosoddal erről, ő nyilván jobban tisztában van mind az anamnéziseddel, mind a mostani állapotoddal.
2012. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem csináltak HPV szűrést.
2012. márc. 12. 18:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor menj vissza az oltás időpontjában és tájékoztasd a fejleményekről.:)
2012. márc. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet kismamának megkapnia a védőoltást, én kérdeztem az orvosom! Várni kell vele!
2012. márc. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. márc. 13. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!