Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan "űzzem el" kislányom...

Hogyan "űzzem el" kislányom képzelt barátait?

Figyelt kérdés

Pár hónapja, hogy 6 éves lányomnak képzelt barátai vannak, nem sokkal azután kezdődött, hogy vidékre költöztünk munka miatt, ami neki egyértelmű törés volt, mert Budapesten voltak a barátai és mindkét nagymama.

Épp ezért először nem is zavart, hogy egy képzelt kisfiúval "barátkozott", mert aranyos is volt és gondoltam ez teljesen normális feszültséglevezetés. Később már egy képzeletbeli nagymama is része lett az életünknek, feltételezem a nagyik hiánya miatt gazdagodtunk egy Rózsi mamával. Neki különösen örültem, mert rá hivatkozva apró segítségekkel lepett meg minket a lányom. (pl. Rózsi mama megkért, hogy segítsek neked törölgetni). Eddig rendben is lett volt minden, egészen addig, amíg "hozzánk nem költözött" a "csúnya bácsi", akitől félni kell, mert állandóan megveri Józsikát (ő a kisfiú) és a lányomat is fenyegeti, hogy megveri, ha a fürdőszobában meglátja. Azóta kislányom fél a fürdéstől. Illetve egy néni is van, aki a fürdőkádat takarítja és csúnyán néz rá.

Na ekkor gondoltuk úgy férjemmel, hogy ez már nem normális és tenni kell valamit, mert a lányom retteg. Még mielőtt valaki azt feltételezné, SOHA nem bántalmaztuk a lányomat, még a kezére sem szoktunk rácsapni, szóval nem ezért képzel gyereket verő bácsit. Az óvónőknek szóltam, hogy figyeljék, de az óvodában nem játszik képzeletbeli emberekkel, játszik a gyerekekkel, részt vesz a foglalkozásokon. Azonban ősszel iskola és félek, hogy a váltás még tovább mélyítené a már amúgy is komoly problémát.

Szerintetek mindenképp elkerülhetetlen a pszichológus? Egyáltalán mi lehet ennek az oka?


2015. febr. 6. 10:55
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Nahat! Ti aztan jol megnyugtattaok a kerdezot! Azt hiszem ezutan nem csak a kislany, de a szulok sem fognak tobbet nyugodtan aludni az uj hazban.


Szerintem inkabb menjetek el pszihologushoz, o okosabbat fog mondani, mint amiket itt olvasol! Tuti ;)

2015. febr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
24%
Jézusom, felnőtt emberek szellemekről győzködik egymást. Remélem, egyikőtöknek sincs gyereke, és nem is lesz. Na, ezért van ennyi csököttagyú idióta. Szellemek, bmeg...
2015. febr. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Vidd pszichológushoz!

Az még, hogy esetleg rákérdez a molesztálás lehetőségére, nem azt jelenti, hogy meg is vádolta az apát. Viszont gondolnia kell rá, mert sajnos van, hogy ilyen megtörténik. Aztán majd megfigyeli a gyereket, játszik és rajzol vele, és remélhetőleg kideríti, mi a valódi probléma.

2015. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Szia!

Sikerült kideríteni valamit?!

2015. febr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
48%

"Jézusom, felnőtt emberek szellemekről győzködik egymást. Remélem, egyikőtöknek sincs gyereke, és nem is lesz. Na, ezért van ennyi csököttagyú idióta. Szellemek, bmeg..."


Nem tudom mit vagy úgy oda. Emberek hisznek istenben, ufokban, miért pont a szellemekben ne hinnének. Főleg, hogy a NEM létezésüket se bizonyította még be senki.

2015. febr. 10. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
25%

A Donald kacsa nem létezését se bizonyította senki, de azért belátjuk ugye, hogy nem létezik.....

Továbbra is ajánlom a Constantine-t. És mielőtt valaki megijedne: higyjétek el, nem dokumentumfilm, hanem kitaláció.

2015. febr. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
40%
Gyakorlati példáról tudom mondani hogy szellemekről van szó. Oda kell hívni a megfelelő szakembert és az szépen elküldi őket. Utána nem lesznek képzelt barátai és hiányolni se fogja őket.
2015. febr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
70%

Ha valamiről állítod, hogy létezik, be kell bizonyítanod. Nem nekem kell, hogy nincs, mert negatívat nem tudsz bizonyítani.


Ha én azt mondom, léteznek egyszarvúak, NEKEM kell bebizonyítanom, nem pedig neked kell az egész világot felkutatni, hogy ne találj egyet se.

2015. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Kértem időpontot pszichológushoz, mert a szellemes sztori nekem is meredek kicsit.


Megkértem, hogy rajzolja le nekem ezeket az embereket és meséljen róluk többet. (Eddig inkább próbáltuk neki megmagyarázni, hogy nem léteznek)

Hááát...érdekes rajzok voltak.

A nagymamáról azt mondta, hogy mozgássérült. A kisfiú pedig "bolond". A bácsi nem az apukája, a néni viszont az anyukája. A bácsi fehér köpenyt hord (talán orvos vagy hentes, ezt nem tudta, de véres a köpenye). Vele nem szabad beszélni, mert mindig ideges. A nénivel sem szabad beszélni, mert akkor a bácsi bezárja a fürdőszobába. Ahová nem szabad bemenni.

Hogy lehet ilyen élénk a fantáziája? Arra is gondoltam, hogy nem látott-e valahol ilyen jellegű filmet? De itthon biztos nem.

2015. febr. 12. 17:13
 30/35 anonim ***** válasza:
Ez tök jó, írd le, ebből könyv is lehet. Én elolvasnám.
2015. febr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!