Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért ilyen a kislányom az...

Miért ilyen a kislányom az oviban? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 éves kedves,aranyos, ügyes kislány Az oviban viszont sajnos csak gubbaszt egyedül vagy egész nap rajzol. A többi gyerekkel semmi kapcolatot nem keres. Reggelente a gyerekek örömmel fogadják, de ő rájuk sem néz. Máshol keresi a kapcsolatot a gyerekekkel, könnyen ismerkedik. 3 éves húgát nagyon szereti, sokat szerepjátékoznak. Miért ilyen az oviban?megoldás lenne ha a kicsi bekerülne a csoportba? Hiába próbálom kérdezni nem mondja el mi a baj.
2014. nov. 30. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Játszatok olyan szerepjátékot, ahol az a történet,h. az oviban vagytok és egy napját játsszátok el otthon. Akkor kiderülhet ez-az, ha valami negatív hatás miatt lett visszahúzódó.
2014. nov. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd csak tovább mi baj mond hogy anyunak mindent el lehet mondani babóm is ilyen volt oviba és mikor vegre kinyogte hogy fel mert vadul jatszanak vagy van amikor nem erdeklik a jatekok most pedig a varos legmenobb csaja nagyon felszabadult most 15😊 nagyon nem lenne jo has kistedoval eggyutt jarana mert soha nem fog felszabadulni csak viszahuzodik és a tesot is megutalaja. Sajat tapasztalat. De mi persze már joban vagyunk.😊 sok sikert😊
2014. nov. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem ha a kicsit is oda íratnád akkor változna, hogy nem egyedül gubbasztana hanem a tesóval. de így a tesó sem szocializálódna.

nem gondolkoztál csoport váltáson? nyilván itt valamiért nem tud nyitni. gondolom az óvónő próbált neki segíteni, tehát taktikát kéne váltani, hogy végre legyenek barátai.

2014. nov. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld meg a csoportváltást. Egy durva, vagy nem tetsző játékba, nem szimpatikus emberekkel én sem mennék bele.
2014. nov. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretne csoportot váltani.Ha másik oviba járna akkor pedig később tudna eljönni. A kislányokkal a nálunk rendezett zsúron egész jól eljátszott, masnap az oviban viszont már nem.
2014. dec. 1. 14:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ilyen volt az én kislányom is másfél éven keresztül, középső csoportban és nagycsoport fél évig, folyton csak rajzolt és nem barátkozott, pedig a gyerekek kedvesek voltak vele. Aztán egy szerencsés véletlennek köszönhetően összebarátkozott egy kislánnyal és mintha kicserélték volna, önfeledten játszottak együtt mindig. Szerencsére az iskolában is egy osztályba kerültek, így a beilleszkedés nagyon jól sikerült, szeret oda járni, most elsősök. Szerintem neki az volt a baja, hogy nem volt különbejáratú barátnője, akiről elmondhatják egymással, hogy ő az én legjobb barátnőm. Nagyobb társaságba én sem tudok könnyen beilleszkedni, zavarban vagyok sokáig, szerintem ezt a kislányom tőlem örökölte, mindketten egyemberes társasági lények vagyunk, a sok ember kissé zavaró számunkra, nem tudunk elvegyülni. Esetleg próbáljatok néha meghívni egy kisgyereket, aki szimpi neki a csoportból játszani, én is így erősítettem a kapcsolatát a kis barátnőjével, de lehet, hogy megoldás lenne az is, hogy a kistesóval egy csoportba járhasson egy évig, mert akkor lenne ott valaki, akihez bármikor odamehetne minden aggodalom nélkül és ha a kicsi könnyebben barátkozik, talán felpezsdülne a nagytesó társasági élete is.
2014. dec. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!