Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van egy 18 hónapos 75 cm és 7...

F.szylvy kérdése:

Van egy 18 hónapos 75 cm és 7 kg-s kislányom nem akar enni de még éhes sem mi lehet az oka? Voltunk kivizsgálásokon nem találtak semmit

Figyelt kérdés
2014. júl. 23. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is ennyi idős. Ő 79 cm és 8,5kg. Igaz ő féléves koráig mindent visszabukott. (ja, 4kgvel és 56cmvel született)Viszont ő annyit eszik mint egy ló! :) Azt nem hiszem hogy egész nap nem eszik semmit. Szerintem folytassátok a vizsgálatokat, mert valami oka van, hogy nem akar enni.
2014. júl. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Te is vele eszel? Az én lányom is sokszor nem akar enni, nagyon válogatós is, az új dolgokat nem szereti, és azóta ezt csinálja, mióta hozzátápláltuk. De jobb étvággyal csipeget, ha én is eszek vele, az apjával meg olykor igazi zabapartit rendeznek, vele imád enni.
2014. júl. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Miket iszik? Mennyit?

Ha sok a tejcsi-kakaó-szörp-tea, akkor azzal is eltelhet.

2014. júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A fiamnak 1 hete fáj a torka. Na ő semmit sem eszik, mondhatjuk! Eddig sem evett sokat, de ez tényleg a minimum amennyit ehet.

Reggeli 60mili tejpép, vagyis egyharmadát vette meg az adagnak.

Tízóraira, egy negyed barackkb, vagyis 3 harapást evett.

Ebéd, 3 db hasáb burgonya, valamint 100 mili főzelék. Ennyit evett ma.


Tegnap, reggelire, fel joghurt, 1 szem keksz

Tízóraira, semmi

Ebédre 5 kanál főzelék

Uzsonnára 3 szem burgonyaszirom

Vacsi 1 banán


Ennyit evett egész nap!


Bízom benne hamar meggyógyul, ma elvittük a vizeletét tenyésztésre.

2014. júl. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát ő tápszerrel kezdi a napot ami 180 ml

Utánna alszik 1 óra körül kel, eszik főzeléket kb 1 szedőkanállal, v sülthúst v ratotthúst, esetleg egy barack fele uzsira májkrémes vagy felvágott vajjal fél szelet kenyérrel este megint 180 g tápszert eszik naponta fél-1 liter vizet fogyaszt, de amit most felsoroltam azt is csak úgy hajlandó megenni ha elkterelem a figyelmét, sajnos az együttevés sem vált be pár falat és annyi :-\

2014. júl. 23. 14:39
 6/11 Hanyatka ***** válasza:
a mi kislányunk is picike,de ő kis súllyal is született,de nekünk anno a doki azt mondta,hogy miután betölti az 1 évet ne a tápszer legyen a fő menüje,mert az már nem tápláló a kisgyerekek számára.Esetleg próbáld meg,hogy ne tápszerrel kezdjétek a napot,hanem reggelivel és ha még kér utána add oda a tápszert és ugyanígy vacsoránál is.Mi pl. kb 7 körül vacsizunk,utána még egy ki játék,fürdés és tej.
2014. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

18 hónaposnak miért kell még ennyi tápszert adni? Én biztosan kiváltanám azt, lehet az is akadályozza az új ízek elfogadásában, helyette lehet tejet, tejitalt inni.

Amit még kipróbálnék: tálald gusztán/játékosan az ételeket, hátha nagyobb kedvvel eszi, pl.: én kiskoromban meg nem ettem volna ha elém tesznek egy szendvicset, de ha kis "katonáknak" volt megcsinálva, apró mini szendvicskéknek megettem egy szó nélkül.

2014. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Uramisten, azt mondjátok, SEMMIT nem eszik a gyereketek, közben az én lányom sem eszik többet, mégsem mondom, hogy semmit nem eszik. Egészséges, korának megfelelően fejlődik, energiával teli, kedélyes gyerek, tehát annyit eszik éppen, amennyire szüksége van. Én bezzeg, vagy tényleg semmit nem eszek, vagy konkrétan befalom a hűtőt.
2014. júl. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

azért amit leírtál, az nem semmi.

annyit változtatnék én is, hogy reggeli és vacsora már vagy fél éve nem tápszer kéne lennie. rendes, 5 étkezés mindennap, reggeli után kaphat tápszert, ebéd után az elalváshoz is és este is a rendes vacsora után.


egyébként nem hiszem el, hogy egy 1,5 évesnél normális a 7 kiló! enyém fél évesen volt annyi, pedig nem egy dagi gyerekem van, 1, 5 éves kora óta kifejezetten vékony, na de a 7 kiló nagyon kevés!

én biztos, hogy tovább mennék...


mennyivel született amúgy? és mikor még baba volt se mondtak semmit? nyilván nem volt meg a min. hízása sem, mert akkor most legalább 9 kiló lenne...

2014. júl. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azèrt kezdi a reggelt azzal mert mèg nem fogad el akkor ètelt, az esti tápszert vacsi után kapja, fantomolt vanba tápszerben ami segîti a súlygyarapodást, 2680 grammal született császárral mert 2x a nyakán volt a zsinor, ès 2 napig azt várták h simán szüljem meg csak èpp nem indult meg a szülès 3 indîtás után sem, fertőzèst is kapott a magzatszuroktól ès 7 hónapig 1-2 órákat aludt mert iszonyatosan hasfájós volt így havi 100- 200 grammot hîzott
2014. aug. 7. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!