Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek akár kisebb, akár nagyobb mértékben túlmozgásos (hiperaktív) a gyermeke?

Figyelt kérdés
Leírnátok, hogy ez nálatok miben nyilvánul meg és milyen közegben (otthon is, óvodában is, játszótéren is, egyéb idegen közegben)? Mit kell és mire kell figyelni az ilyen gyerekeknél? Örülnék, ha leírnátok a tapasztalataitokat.
2015. márc. 1. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Miből gondolod,hogy hiperaktív a gyereked?

Az én lányom nagyon mozgékony egész nap pörög,szaladgál,táncol,játszik és tényleg 2p se ül le. Este az alvása is nagyon mocorgós és mindig dobálja magát...ezek szerint ő is hiperaktív kicsit??

Még csak 17hónapos és én anak tudom/tudtam be,hogy igényli a társaságot és biza magába nincs is el.

2015. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Óvónők véleménye, de szerintem nem az.
2015. márc. 1. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a lányod de szerintem sokszor túlzásba esnek a tanárok/óvónők.

Én is nagyon aktív kislány voltam és elküldtek pszichológushoz,hogy az majd segít és tudod mit mondott pár hónap "kezelés" után??!! Nem tud velem mit csinálni mert ez egy velem született alap természet, amiben van egy kis hiperaktivitás majd kinövöm!Kerülnöm kell az édességet,fűszeres ételeket,cukros üdítőket (no de mond ezt egy gyereknek) Azóta is pörgős vagyok de nem mondanám magam hiperaktívnak.

2015. márc. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jah és a sajtokat is kerülnöm kellett!! Imádom és minden nap azt ettem.... (mai napig is)
2015. márc. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sem a nevelési tanácsadóban, sem a pszichológusok nem tudtak mondani semmit. Végül egy gyermek neurológus mondta ki, hogy hiperaktív és figyelemzavaros, a legenyhébb formában.

Amikor mesél valamiről, akkor is szaladgál, ugribugrizik közben. Nem egyszerűen sétál mellettem, ha megyünk valahova, hanem sasszézva ugrabugrál. Ha az ovis sakkházit oldjuk meg, akkor is mozog, ficereg a széken. Még amikor a fogát mosom az esti fürdéskor, akkor is többször rá kell szólni, hogy NE mozogjon, mert véletlenül a torkán fog kikötni a fogkefe, mert mocorog, nyüzsög, vakarózik közben.

Nehezen vált egyik tevékenységből a másikba, játék közben vacsorázni hívni valóságos ima 3 felvonásban előadva...


Sok halat (Omega zsírsavak) javasoltak, sok zöldséggel gyümölccsel. Sok játékot javasoltak a friss levegőn. Orvosi rendelvényre kutyás terápiára járunk. És maszekbe lovagolni is visszük. Ez azért jó, mert itt együtt kell működnie a kutyával, vagy a lóval, különben nem sikerülnek a feladatok. Szóval játékosan tanulja az alkalmazkodást.

2015. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!