Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha valaki tehetné örökbe...

Ha valaki tehetné örökbe fogadna egy kisgyermeket? Kb- 4-5 évest.

Figyelt kérdés
Én már régóta gondolkodom a dolgon, igaz nem tudom hogy mia a módja, mik a feltételek. De nagyon szívesen örökbe fogadnék egy enniy idős kisfiút kislányt. Megmagyarázni nem tudom, de annyira úgy érzem, hogy meg kell tennem az életben. Férjem van, még beszélni sosem beszéltem erről vele mindig magamban tartottam, hosszú évek óta gondolkodom rajta...
2010. febr. 14. 13:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%

Én nem tudnék örökbe fogadni. Akkor sem, ha nem lehetne sajátom. Úgy érzem, nem tudnék egy idegen gyereket sajátomként szeretni, nevelni.

És félnék attól is, hogy mit hordoz a génjeiben. Mert a nevelésen kívül a gének is meghatározzák egy ember személyiségét életét...


De ez csak a saját véleményem, érzésem. Minden tiszteletem azoké, akik képesek örökbe fogadni.


Neked nem lehet sajátod?

Amíg nem beszélsz erről a férjeddel, addig hiába gondolkodsz rajta, mert lehet, hogy teljesen elzárkózik tőle... Beszélj vele erről! :)

2010. febr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

érdekes, hogy az embernek vannak néha ilyen feltörő megérzései... nekem is néha, bár én tudom, hogy a családom ebben nem menne bele.Pedig megtehetném.

Arra gondoltam, hogy ha talán örökbefogadást nem is, de árvaházi pártfogást talán lehetne..hogy kihozni napokra, ünnepekre stb egy ilyen kisgyereket.

Nálunk a családban van ilyen (régi)történet:

Nagynénémnek nem lehetett saját gyermeke, ezért egy ismert, de igen nagyon szegény sok gyermekes családból elhoztak egy kisfiút, akit később a nevükre is vettek.ez a fiú már közel 60 éves, neki a szülei a nagynénémék voltak.(sajnos tavaly mindketten elmentek)

egy-két évre az adoptálás után, hogy legyen egy "testvére" is a fiúnak, ugyanabból a faluból, hasonló körülményekből elhoztak egy kislányt is.Ő viszont nem sokáig volt a családnál. Kezelhetelen volt, lopott, hazudott, nem fogadott szót, mindig a fejükhöz vágta, hogy te nem vagy az anyám..és állandóan elszökött.Úgyhogy őt nem vették a nevükre, bár hazaszökése után még évekig pártfogolták,addig, amíg a lány látogatta őket, aztán az is elmaradt.Igy lett csak egy fiuk, aki viszont teljesen saját gyermekként nőtt fel,és amikor a szülők elmentek,talán jobban elsiratta őket, mint egy elkényeztetett saját.

ezt csak tanulságként írtam,nagyon meg kell gondolni az örökbefogadást.Segíteni másképp is lehet.

2010. febr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Én ekkora gyereket nem fogadnék már örökbe...:(

Nekem az egyik tesóm örökbe lett fogadva 3 és fél évesen, hát sokat lehetett rajta javítani, de teljesen nem lehetett kitörölni ami addig érte hatás.

A gyermek alapszemélyisége élete első évében vagy lazábban nézve élete első 3 évében alakul ki, utána már csak csiszolni lehet rajta.

Addigra "megtanulja" hogy a világ szép és jó és ő értékes ember benne és bízhat másokban vagy pedig az ellenkezőjét,hogy az élet szenvedés és mindig félni kell vmitől. Sajnos az én öcsém ez utóbbit tanulta meg..később is rengeteg probléma volt/van vele..

Kábítószerhez is fordult, nem illeszkedik be a társadalomba stb. Érdekes módon másik tesóm, és én hogyhogy nem kallódtunk el, mikor ugyanazok az emberek neveltek minket?:(

Szóval nem egyszerü és ugyanakkor sajnálom is és sokszor beszéltünk erről öcsémmel és ő is mondja h szeretne olyan lenni mint mi de egyszerüen nem képes rá :(

2010. febr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen,de csak olyat,akinek nem élnek a szülei,mert később ne kelljen senkinek magyarázkodni.
2010. febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Lehet saját gyermekem. Ezt nem is tudom, nagyon sajnáltam mindig is az árva gyermekeket, segíteni igaz hogy lehet máshogyan is rajtuk, de az ellen nem tudok érvet, hogy aki már a világon miért ne szeressük? Nagyon tanulságos történet, a férjemmel mindenképpen megbeszélném, de amennyire ismerem biztosan mellettem állna, nem hiszem hogy ellenezné.
2010. febr. 14. 15:00
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sem tudom, mik a feltételei ennek. És régebben, mikor úgy gondoltam, nem lesz gyerekem, mert "kifutok az időből", nekem is megfordult a fejemben. Azóta van egy kisfiam, tavasszal 4 éves lesz.

Olyan furcsa érzés mások életébe "belebeszélve" ilyen horderejű tanácsokat adni... De mégis, látva az elmúlt majd' 4 évemet, azt mondanám, ha lehet, előbb legyen egy saját gyermeked. 4-5 éves kisgyereket előzmények (tapasztalatok) nélkül vállalni elég kemény.

2010. febr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Nekem az örökbefogadással vegyesek az érzéseim. Tényleg szép dolog... de én az örökbefogadás előtt próbálnék mindent megtudni a gyerekről.Ha egy csecsemő az első 6 hónapban nem tud az anyával, vagy egy anyapótlékkal bizalmi kapcsolatot kialakítani, akkor sajnos hospitalizálódik, ami visszafordíthatatlan! és az egész hátralevő életére kihatással lesz.
2010. febr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjemmel már van két gyermekünk, de ha nem lehetett volna biztosan örökbe fogadnánk. Így is gondolkodtunk rajta, de anyagilag nem engedhetjük meg. A szomszédunkban van egy házaspár akiknek nem lehetett, és fura mód inkább kutyát hízlalnak, mint gyereket nevelnének. Érthetetlen. Nem tudnám úgy az életemet leélni, hogy gyermekem ne legyen.. csak kutyám. A szomszéd utcában lakik egy házaspár 4 vagy 5 gyermek nevelőszülei, akiket örökbe szeretnének fogadni. Ők mesélték, hogy van egy roma gyermekük, és ugyanúgy babakora óta nevelik, ugyanakkora szeretettel, és törődéssel. Fura mód verekedik és lop az oviban. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a géneknek is nagy szerepe van, az első pár év mellett. Akármilyen is az a gyerek, ha már vállalta az ember akármit tesz mellette kell állni szerető szülőként.
2010. febr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem örökbefogadtak,de már jóval elmúltam 40 éves,amikor megtudtam. Sajnos,ekkor már édesanyámék (Ők, akik örökbefogadtak) nem éltek, de csak úgy tudok Rájuk gondolni, mimt vérszerinti szüleimre, nagyon-nagyon szerettem Őket, s viszont. Mikor megtudtam ,hogy örökbefogadott vagyok, megkerestem azt a nőt,aki világra hozott. Nem mondtam meg,ki vagyok, de nagyon rossz benyomást tett rám, egy igazi lumpen. Az apámról nem tudtam kinyomozni semmit,tehát erről az oldalról nem tudom, milyen gének vannak bennem, de a taníttatásomat,a neveltetésemet az édesanyáméknak köszönhetem. Környezetemben senki nem tudja, hogy édesanyámék nem voltak a vérszerinti szüleim. Nekem vannak saját gyerekeim,unokáim. Nem hiszem, hogy valaha is képes lennék olyan feltétel nélküli szeretetet adni egy idegen gyereknek, mint amilyet én kaptam, hogy soha még csak meg sem fordult a fejemben, hogy nem vagyok vérszerinti gyermekük. Úgy gondolom, erre csak nagyon mélyen érző, olyan csodálatos emberek képesek, mint az én édesanyámék voltak.
2010. febr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sokszor eljátszok a gondolattal. Szerintem csodálatos. Olyan sok gyermek éhezik. :(
2010. febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!