Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy mondjam el baratnomnek,...

Hogy mondjam el baratnomnek, hogy 5 eves kisfia szellemi szintje nem ok?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nem az en dolgom,de aggodom.A gyerek meg mindig nem ert meg mindent amit mondunk neki,valaszolni sem nagyon tud.3 szotagu szavakbol a kozepsot kihagyja,egesz mondatot egyaltalan nem kepes megjegyezni ugysem hogy utanoz.A szineket nem ismeri es hasonlok.Akarhanyszor finoman szoba hozom baratnom azt mondja nincs vele semmi gond.Nekem furcsa ,mert az en kisfiam masfel-ket evesen volt ezen a szinten.Ha valakinek van otlete irjon!
2007. okt. 31. 22:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj el egy Citisens Advise Bureau-ba es kerdezd meg ott, mit javasolnak. Vagy akar a sajat haziorvosodat/ a rendelo noverkejet is megkerdezheted, hatha van otletuk.

Az, hogy nem latja az anya, meg hogy nem akarja latni, az nem megoldas. Kesobb csak nehezebb lesz mind a gyereknek, mind pedig az anyanak, csaladnak.

2008. ápr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sokan mondják, hogy ne szólj semmit és hagyd rájuk. De hiszen ezért vagy a barátja, hogy őszinte légy!

Szerintem kérdezz meg egy szakembert a dologról, csak úgy elmesélve neki, hogy mit tapasztaltál. Ő meg fogja tudni mondani, hogy ez fejleszthető-e vagy már nem. Koraszülötteknél sajnos előfordul, de ezért kell vinni őket szellemi tréningre is. Ismerek sok koraszülött anyukát. Én ha a barátnőmről lenne szó nem hagynám a helyedben. Amennyiben a szakember azt mondja, hogy nem fejleszthető, akkor támogatsd őket mindenben. Ha viszont azt mondja, hogy lehetséges bizonyos javulás, akkor ne hagyd ennyiben. Beszéld rá a vizsgálatokra és magyarázd el neki, hogy a kisgyerek élete a tét. Lehet, hogy teljesebb életet élne ha segítenének rajta. Hiszen ez a gyerek élete és nem azon kéne múljon , hogy az anyuka szégyenli a dolgot. Nincs mit szégyelni ezen, ez a tény és kész, de lehet, hogy lehet csökkenteni a fogyatékosság mértékét.

2008. jún. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem tartozik véletlenül már a bűncselekmény kategóriába? Ez nem veszélyeztetés? Megtagadni egy gyermektől a gyógyulás lehetőségét?! Ha bűncselekmény a kötelező oltást nem beadatni, akkor ez mi?
2008. dec. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!