Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kisfiam rengeteget változott...

A kisfiam rengeteget változott! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
A fiam mióta az iskolát megkezdte(most másodikos) azóta nem lehet bírni vele! Felesel,verekedik,üti a kislányokat, és egyszerűen nem lehet neki mondani semmit. Ha valami nem úgy történik ahogyan ő akarja akkor káromkodik és torkaszakattából üvölt. Állandóan azt mondja meg akar halni, állandóan piszkállja a tesóit és egyszerűen nem hallgat meg senkit. A tanulással kapcsolatban: okos gyerek, de beakar vágódni egy kiscsajnál ezért rengetegszer verekszik és nem tanul. Hozza a feketéket és a rossz jegyeket magatartásból. Mit csináljak vele?
2015. ápr. 24. 13:10
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Egy 8 éves gyerek meg akar halni? Az szép,hova halad a világ?! Zavaros kicsit ez a dolog én mindenképp elvinném pszichológushoz vagy elbeszélgenték vele,hogy tulajdonképpen mi a baja,mert a gyerekek sokszor elfedik valamivel az eredeti gondot. Apu-anyu jóba van? Nincs veszekedés nálatok?
2015. ápr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen, ahhoz, hogy tanácsot tudjunk adni, előbb azt kellene megírnod, hogy jelenleg mit csinálsz vele? Hogyan reagálsz, amikor rázendít, hogyan reagálsz amikor nem tanul, hogyan próbálod segíteni, mit csinálsz ha rossz jegyet hoz és így tovább.
2015. ápr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem boldogultok vele, lehet hogy nem ártana egy gyermek pszichológust, vagy nevelési tanácsadót bevonni. Egyébként megjegyzem, szerintem átlagos izgága kisiskolás gyerek, emlékszem, nálunk is voltak ilyen srácok. Nevelni kell, nevelni. Nem szabad hagyni kicsúszni az irányítást a kezeid közül bármennyire is nehéz. Minden gyerek változik idővel és később csak egyre nehezebb lesz, ahogy nő és jönnek az újabb és újabb lázadó időszakai. Ha most ráhagyod, akkor ez ki fog ütközni a jövőben is. Igen is fogd kemény kézzel, szídd le, mondd el neki a véleményed, büntesd ha kell. Ha nem is tűnik hatásosnak, hidd el számít.

Csak hogy a magam példáját hozzam fel, én brutálisan hazudós kislány voltam. Akárhányszor kiderült valami stiklim, megbüntettek és anyu őszintén elmondta mekkorát csalódott bennem és szomorú miattam. Ha továbbra is hazudtam, próbáltam menteni a menthetőt, feleselni és flegmázni kezdtem, az is előfordult, hogy kaptam egy tockost. Akkor nem érintett meg, újra és újra megtettem, de ma fiatal felnőttként képtelen vagyok hazudni! Egyáltalán, semmiben! Egyszerűen belém égett, hogy úgy is mindig minden kiderül és emiatt csalódni fognak bennem azok az emberek, akiket szeretek. Anyukámmal pedig nagyon szoros a kapcsolatom a büntik és csalódások ellenére. Ma már csak jókat nevetünk azon mikkel próbálkoztam. :) Visszatekintve részemről is szélmalomharcnak tűnt az egész, eltudom képzelni szegény anyukám mit érzett. Tisztelem, szeretem, becsülöm! :)

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy bármennyire is úgy gondolod örök törést okozol a gyerekednek, azzal, hogy kitartasz az elveid miatt, ez nem igaz!

2015. ápr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tanítónő hogyan látja? Sokszor a tanítók is tudnak abban segíteni, mit tudsz vele csinálni, vagy az iskolai pszichológushoz elküldik egy beszélgetésre. Nekem a lányom itthon szokott feleselni vagy dühöngeni, de nála tudom, hogy nagyon elfárad az iskolában, jó tanuló és jó a viselkedése is, amit itthon "kompenzál". De ha az iskolában és otthon sem lehet vele bírni, és eddig nem ez volt, akkor valami történhetett, aminek hatására így viselkedik. Gondolkozz el rajta, hogy nem volt-e valamilyen változás vagy bármi, ami okozhatta nála ezt a nagy pálfordulást és nyugodtan kérj segítséget a tanítónőtől.
2015. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi a baj a családban?

Mi a baj az iskolában?

Egy gyerek nem üvölt torka szakadtából csak úgy, nem találja ki, hogy a "bevágódás a lányoknál" azzal jár, hogy verekedjen, ezt is látnia kellett valahol.


Mitől retteg ez a gyerek? Mi vette el a biztonságérzetét?


Mitől akar meghalni?


Mi a baj otthon, kérdező? Mi történt a családban?

2015. ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kamukérdés volt... :/
2015. ápr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem történt semmi otthon sem és az iskolában sem!

Nem tudom mi történt vele és a tanító se tudja!

Egyszerűen semmit nem csinál meg és mindenért felesel a tesóit is ököllel üti visszaszól nemtanul...........nem tudommi lehet!

Megkérdeztem és teljes természetességel azt mondja semmi és nem érti miért kérdeztem!!!

2015. ápr. 25. 18:39
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha tényleg, igazán, őszintén mondhatod hogy semmi sem történt. Bár ez mivel egy iskolás ideje jó részét már a szülőtől távol tölti, nem is olyan egyszerű.

Sajnos csak egy tippem marad: valaki sunyin zaklatja, bántalmazza és a hallgatását kicsikarja. Ideje pszichológushoz vinni.

2015. máj. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: BIZTOS, 100%, hogy történt vele valami, amit sem te, sem a tanítónő nem vettetek észre.


Ilyen változás SOHA nem jön úgy, hogy hétfőn felkel és meg akar halni.


Pszichológus. SÜrgősen.

2015. máj. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

de azt csak hülyeségből mondja, és megsértődik!

Nem kell pszihológus!

2015. máj. 5. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!