Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet kezdeni az autizmussal?

Mit lehet kezdeni az autizmussal?

Figyelt kérdés

17 leszek, és egy kb. 1-1,5 éve kezdtem el komolyan gondolkodni rajta, hogy lehet, hogy enyhe autizmusom van. Most kitöltöttem ezt a tesztet: [link] egyszer egyedül, egyszer pedig anyával közösen, és 42/9 volt először, másodszor pedig 43/9 az értékem. 32 feletti eredmény autizmus spektrumú zavart jelez nagy valószínűséggel, nekem ugye itt volt 42 és 43, a 9 pedig az AQ-10-re vonatkozik, mely egy kísérleti rövidített formája az AQ tesztnek, amely csak a 10 statisztikailag leghatékonyabb kérdést használja. Ez esetben 6 pont vagy e feletti eredmény jelez nagy valószínűséggel autizmus spektrumú zavart, nekem ugye mind a kétszer 9 volt, a 10-ből. De ez elvileg kevésbé megbízható. Tehát mindkét értékem bőven a sárga jelzésbe van, elvileg ilyenkor szakszerű vizsgálat alá kéne vetnem magam. Szerintetek mit tegyek?


Egyébként már többször volt problémám az iskolán belül, és ezt most ne a szokásos kamaszos "nem szeretek" tanulni szövegnek vegyétek, a tanulással legkevésbé van bajom, inkább a közösségi élettel, az olyan órákkal mint mondjuk a tesi, mindig hadilábon álltam, bárhova jártam edzeni, mindig kilógtam belőle és nem is szerettem a közösségeket. A suliba is ezért rengeteg problémám volt, többször voltam nagyon nehéz helyzetben, szinte mindig van valami, ami miatt utálok bejárni, már volt, hogy annyira utáltam, hogy már az öngyilkosságon gondolkodtam... Volt egyszer régebben, hogy megkérdezte egy tanár, hogy ki lenne szívesen magántanuló, és csak én raktam fel a kezem, de én gondolkodás nélkül... szerintem ez sem normális, mert mindenki hülyének nézett...



2015. máj. 18. 23:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem 42/8 lett. Diagnosztizáltak is vele + tényleg nehéz eset vagyok
2015. máj. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!


Aztán gondolkodtam, és néztem valódi autistákról felvételeket... hát az biztos nem jelenthető ki rólam, hogy az vagyok. Szerintem lehet csak egy átlagnál erősebb hajlamom, van!


Mindenesetre köszönök még egyszer minden választ, felpontoztam mindenkit!

2015. jún. 1. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!