Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hány éves korig normális a...

Hány éves korig normális a hiszti? Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Most tölti az 5-öt a fiam.Nagyon akaratos gyerek.Túlzottan én sem korlátoztam,csak olyasmitől tiltottam,ami veszélyes,nem neki való az elmúlt években.De ha fáradt (és csakazért sem akar aludni), vagy ha nem akar valamit,és erélyesebben rászólok,akkor jön az üvöltős hiszti.Már teljesen kivagyok,és már én is ordítok,káromkodok,néha rácsapok.Mikor 3 éves volt,akkor néhány hónapig depressziós voltam,jobban ráhagytam emiatt mindent,mert nem érdekelt semmi,nem segített senki,hiába kértem.Sőt a férjem,gyakran lehülyézett,amitől néha még jobban magam alá kerültem.De nem mentségeket akarok magamnak.Biztos akkor rontottam el.Helyrehozható? Egészséges,ép lelkű felnőtt lesz?Rengeteget sírok emiatt.
2015. aug. 11. 21:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem olyan 7-8 éves korig normális mind a két nemnél, majd kamasz korban újra. A fiúknál 20 éves koruk körül elmúlik. Lányoknál soha.
2015. aug. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
"Lányoknál soha": Nekem erről elfelejtettél szólni és sosem voltam hisztis felnőttként. Bocs, akkor majd most kezdem 40 évesen, férjem biztos örülni fog:)
2015. aug. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Nekem az összes gyerekem hisztis. 9, 8 ès 4 èves lányok, 2 èves fiú. Èn már nem foglalkozom vele, hagyom, hagy tomboljanak. Ilyenkor felhangosítom a zenèt, ès azèrt se figyelek. Ezt 3 hónapja alkalmazom, ès èrdekes módon azóta sokat csökkentek a hisztik.

Azt vettem èszre, hogy mióta rájöttek, hogy nem húznak fel vele, nem veszekszek, nem kiabálok, már nem is akarnak hisztizni. Csak azèrt csinálják, hogy engem idegesítsenek vele.

2015. aug. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Légy erős! Amit most csinálsz, az is hiszti. Quod est demonstrandum.
2015. aug. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Utolsó,sajnos tudom,de tényleg nem bírom :((( Egyszerűen már nem megy a normális lereagálás.Ha ott hagyom,hadd tombolja ki magát,akkor rohan utánam,tépi a ruhám.Ja,és dobál.Ez is normális?

2015. aug. 11. 22:15
 6/18 anonim ***** válasza:
a hiszti abból adódik, ha gyermek és anya között bizonytalan a kapcsolat. egyszer elérhetetlen számára az anya, másszor pedig kenyérre lehet kenni. ez a hiszti legnagyobb rizikófaktora.
2015. aug. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
mivel nem tudja soha, hogy az anyjánál mire számítson, állandóan résen kell lennie, egyetlen eszköze a hiszti, amivel magára tudja vonni a figyelmet, elérni a vágyott közelséget. ha a gyermek feldúlt álapotba került, keresi ugyan az anyját, ahogy írod, tépné a ruhád..szóval téged akarna, de a kis lelke nem tud megnyugodni, ezért van, hogy egyszerre ölelne és ellökne.
2015. aug. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
*tanácsom: kiegyensúlyozottság! állandó szeretet!
2015. aug. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi.

Még abban tudnál tanáccsal segíteni,hogy mióta megszületett,az egész család,férjem,szüleim,az ő szülei,azt hajtogatják,hogy fel kell áldoznom magam,innentől semmi nem jár nekem.Nem mehettem el tornázni,hogy lefogyjak,a férjem nem jön velem kettesben sehova,barátokat nem hívhatok,és megfulladok a bezártságtól.Mióta visszamentem dolgozni jobb egy kicsit,de kevés.Lennének vágyaim.Talán ezért is vagyok ilyen a gyerekkel :(((

2015. aug. 11. 23:09
 10/18 A kérdező kommentje:
Szóval valahogy fel kellene töltődnöm néha.Már hazudtam 1-2-szer,hogy kolléganőkkel el tudjak menni sütizni,de borzasztóan éreztem magam utána.
2015. aug. 11. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!