Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hány éves korig normális a...

Hány éves korig normális a hiszti? Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Most tölti az 5-öt a fiam.Nagyon akaratos gyerek.Túlzottan én sem korlátoztam,csak olyasmitől tiltottam,ami veszélyes,nem neki való az elmúlt években.De ha fáradt (és csakazért sem akar aludni), vagy ha nem akar valamit,és erélyesebben rászólok,akkor jön az üvöltős hiszti.Már teljesen kivagyok,és már én is ordítok,káromkodok,néha rácsapok.Mikor 3 éves volt,akkor néhány hónapig depressziós voltam,jobban ráhagytam emiatt mindent,mert nem érdekelt semmi,nem segített senki,hiába kértem.Sőt a férjem,gyakran lehülyézett,amitől néha még jobban magam alá kerültem.De nem mentségeket akarok magamnak.Biztos akkor rontottam el.Helyrehozható? Egészséges,ép lelkű felnőtt lesz?Rengeteget sírok emiatt.
2015. aug. 11. 21:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%

először is, azt már sikerként fogod könyvelni, ha a gyerek kezd stabilan benned megbízni, a pozitívum, benned is pozitív érzéseket generál, a sikerélmények meg előbbre visznek más területeken is.

ahogy ebben az esetben, úgy a munkában és a magánéletben is, az apróbb sikerekre koncentrálj, mert ahogy az ideg ördögi kör, úgy a boldogság is az tud lenni.


a közveten környezeteddel is törkedj harmóniára, először nem is önmagad érvényesítése a lényeg, csupán figyelmességek mások felé, ő örülni fog, benned megint jó érzés lesz..és megint elindul egy boldogság kör.

szépen lassan ki kell építeni imndent.

elkeseredés esetén önuralom, tudatosan keresni hogy már csak azért is mosolyogni fogsz.

magadban konkrétan vázold fel az elképzeléseid(pl heti egy jóga, vagy heti egy trécselés a barinőkkel) és indoklás nélkül szervezném úgy a dolgokat, hogy a gyerekre is legyen aki vigyáz, főzni se kelljen stb ha eljön a nap, megcsak févállról közölném, hogy most lépek kicsit.

azzal, hogy szinte engedélyt kérsz, te magad szolgáltatod ki másoknak hogy uralkodjanak feletted.

2015. aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
*a torna, meg a barátnők, ne menekülő út legyen! addig valami nem stimmel, ha ezt jelentik számodra.
2015. aug. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Igyekezni fogok. Az nagyon megfogott,hogy engedélyt kértem,és ilyen igazad van.

De ugye a kisfiam nem lesz lelki sérült a mostani helyzet miatt???

2015. aug. 11. 23:35
 14/18 anonim ***** válasza:
59%

nem sok indent olvastam erről, de leírom

mivel fiú

az anyával való bizalmi kapcsolata elsősorban a párkapcsolati életét alapozza meg, tehát ennek függvénye, hogy képes e normális társkapcsolatra és kiegyensúlyozott szexuális életre. (nem is gondolnád, rengeteg férfi küzd a potenciazavarokkal társtalálással...)


olyat is olvastam, hogy személyiségfejlődésben leginkább a 3-6 éves kor a legmeghatározóbb (reméljük legalább normális apa-anya kapcsolatot lát)szóval van egy éved kijavítani :D


a tudatalattiban benne maradnak (ott még a magzatkori, születési tapasztalások is megtalálhatók), de hosszú távon ha innen már a szeretet és mosoly lesz a cél, akkor a sérüléstől nagyon messze fog állni :)

2015. aug. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Sajnos a férjemmel mostanában kezd helyreállni a kapcsolatunk,sokat kiabáltunk egymással a gyerek előtt.

Reménykedem.Csak érte aggódom,hogy ép,egészséges felnőtt legyen.

2015. aug. 11. 23:58
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Két éves a fiam. Mindenhol azt olvastam, ha hisztizik egy gyerek, rá kell hagyni. Próbáltam én is, nem működött. Azt látom rajta, hogy olyankor feszült, nem tudja, mit kezdjen magával. Aztán rájöttem, hogy mi nála a megoldás. Leguggolok vele szembe és suttogva beszélek neki, átölelelm, megpuszilom. Minden esetben működött. Kb. Két hét alatt eljutottunk odáig, hogy van olyan nap, hogy nincs hiszti. Ha ideges, feszült, te is az vagy ettől, az újabb feszültséget generál benne. Ezt kell megállítani, mert neki se jó.
2015. aug. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

a gyerekhez próbálj minden körülmények között higgadtan, normálisan beszélni, hidd el, a hiszti őt magát is kínozza, ilyenkor valójában segítségre szorul a gyermek és ki segít, ha az anyja nem.

attól hogy a férjeddel mostanában megy a hűáború, a gyereket még biztosítsd afelől, hogy nálad nyugodt lehet, te örökkön örökké mellette vagy és számíthat rád.


volt egy film a haláltáborról egy gyermek pártfogója szemszögéből volt bemutatva, a hatalmas kínzásokat és eseményeket mindig egy "videojáték" képében tüntette fel a gyereknek, és mindig ígérte hogy a végén kapni fog egy tankot, ha bátran viselkedik. a gyermek minden szavát elhitte az illetőnek, és jöttek valami felmentők, a haláltábor be lett szüntetve és a gyermek előtt megállt a felmentő hatalmas tank :) én megkönnyeztem

2015. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez okos! Most már tudom miért olyan 5 évesen a kisfiam....
2015. aug. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!