Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichiáter mindig használ...

Egy pszichiáter mindig használ gyógyszeres kezelést?

Figyelt kérdés

Hali! :) Az lenne a kérdésem hogy Egy pszichiáter mindig használ gyógyszeres kezelést terápiával ? Vagy van amikor csak elég a terápia mert az a baj hogy járni fogok és nem nagyon örvendek a gyógyszerekért :( Ez mitől függ ?


Előre is köszönöm! :)



2015. máj. 18. 23:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és még az hogy pszichiátriára ugye nem zárhatnak be csak úgy :o ?
2015. máj. 18. 23:20
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
A pszichiáter orvos. És mit csinál minden orvos? Írja a receptet. Ha nagyon erőszakoskodsz, talán felír (a gyógyszer mellett) pszichoterápiát.
2015. máj. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ír fel gyógyszert, lehet, nem. Sanszosabb, hogy igen.


"Bezárni" csak ön- és közveszélyes embereket lehet az akaratukon kívül.

Minden más esetben max. nyíltosztályos elhelyezést javasolnak, és vagy elfogadod vagy nem. Valószínűleg nem is lesz rá neked erre szükség.

Mi a panaszod?

2015. máj. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valóban érdemes lenne leírnod, mi a panaszod, mi az a gond, amivel pszichiáterhez fordulsz. Lehet, hogy érdemesebb felkeresni egy pszichológust, hogyha az ő hatáskörébe tartozó a probléma, mert a pszichológus biztosan nem ír fel neked gyógyszert, viszont meg tudja ítélni, szükséged lenne-e pszichiátriai ellátásra. :)
2015. máj. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem eddig 5/5 pszichiáter írt fel gyógyszert. hiába mondtam, hogy mennyire rossz hatással vannak rám az antidepik (beleszokási idő eltelteltével teljes kiüresedettségérzés nálam) csak a gyógyszer típusát fogja változtatni. minden rászokási idő egy rémálom. a pszichiáternek ez a dolga gyakorlatilag. hogy kiváltod-e és beszeded-e a gyógyszert az a te döntésed nem fog a fejed fölött állni, hogy ellenőrizze.


engem 5/5 pszichiáter küldött terápiára. ha csak egy is javasolja a terápiát attól kezdve gyakorlatilag bármilyen terapeutához lehet fordulni. mindez attól is függ, hogy tb-s vagy magánrendelést választasz-e. tb-snél nem is láthatod addig a pszichológust, amíg be nem utalnak hozzá. pénzesnél attól függ, hogy pszichiáterhez jelentkezel-e aki a megfelelőhöz küld el (vagy csak ad egy ambulánslapot és keress akit akarsz)vagy alapból terapeutát keresel, akihez nem árt, ha van valamilyen diganózisod, mert azt ő nem vehet fel (bár van aki megteszi...)


pszichiátriai kezelést pszichiáter vagy háziorvos javasolhat. nyugodtan visszautasíthatod 18 éves kor alatt is, de meg fogják kérdezni miért. (én 18 alatt a sulira hivatkoztam, később a szocfóbomra)


tudtommal beutaló nélkül nem lehet pszichiátriai kezelést önkényesen létesíteni. a másik út a pszichiátriára, amikor kötelezően befektetik az embert.


ha van ambulánslapod és nagyon rosszul érzed magad, akkor esetleg kilinikára lehet önként bemenni, ahol adnak nyugtatót és egy éjszakára bent tartanak. velem még nem fordult elő, és nem is igazán értem, hogy akin kitör egy pánikroham hogy fogja végigállni a sort a klinikán, hogy aztán kinyögje: bocsi pánikrohamom van, aludhatok itt? xD


remélem tudtam segíteni

2015. máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Varj kitalalom. Elmultal 14, de nem multal el 25 eves. Depressziot, panikbetegseget diagnosztizaltak nálad. Udv a klubban
2015. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!