Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért viselkedik így egy gyerek?

Flora08 kérdése:

Miért viselkedik így egy gyerek?

Figyelt kérdés
Pár hete óvodában voltam nyári gyakorlaton. Volt ott egy négyéves kisfiú, akinek a viselkedésén teljesen ledöbbentem. Soha nem fogadott szót az óvónőknek, és ha rászóltak, visszaordított, hogy hülye p...Egyszer az udvaron sírva találtam, megkérdeztem mi a baj, mire rámordított, hogy hagyjam békén és ököllel elkezdett ütögetni. Otthon tanulja ezt a beszédet? Miért viselkedhet így? Vajon a szülei mindent ráhagynak?
2011. júl. 15. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Otthon tanulhatja.Azt gondolom, nagyon keveset foglalkoznak vele és az a kevés foglalkozás is abból áll, hogy bántják és kiabálnak vele, üvöltöznek a közelében.Testvéreitől ia láthatja, hallhatja.Nagyon rossz közegben élhet ez a szegény gyerek.
2011. júl. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Hozzátenném, én nem vagyok óvónő, sem pedagógus, de ennyi következtetést azért laikusként is le lehet vonni a gyermekek viselkedéséből.Bár dajkaként már dolgoztam és van saját gyermekem is.Ezen a gyermeken csak lassan, idővel lehet segíteni.Rengeteg szeretettel és türelemmel van rá esély, hogy változzon.
2011. júl. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

A másik lehetőség, hogy valamilyen viselkedészavara van, lehet figyelemzavaros hiperaktív, vagy aspergeres, netán autista is.

Ebben az esetben a családi háttér lényegtelen, a gyerek nem képes beilleszkedni a többiek közé, nem uralja az érzelmeit, agresszív és tökéletesen irányíthatatlan.


Nem írok kisregényt, több tucat könyv született a témában.

Ha ilyen irányban tanultál tovább, és szeretnél is a szakmádban elhelyezkedni, feltétlen olvass utána a fent említett két tünetegyüttesnek.


Ennyi idős korban nem igen szokták még diagnosztizálni, de valóban árulkodó lehet, hogy milyen családi háttérrel rendelkezik a gyerek, mennyire mozgékony, hogy illeszkedik be a csoportba, képes-e kapcsolatokat kialakítani, és a többi.


Nincs rosszabb a veleszületett betegséggel küzdő gyereknek és a szüleinek, mint egy okostojás nevelő, akinek az ilyen tünetekről sejtelme sincs, és csak hisztizni tud, hogy nincs a gyerek nevelve, meg elhanyagolják, és különben is: ROSSZ.

2011. júl. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányommal is ez történt (leszámítva, hogy ő nem káromkodott), a bölcsődében nem bírtak vele, állandóan szidták, mint a bokrot, hibáztattak minket a túl liberális nevelési elveinkért stb. Mivel mindketten egyetemi tanárok vagyunk, legalább azzal nem jöttek, hogy elhanyagoljuk a gyereket, vagy rosszak az otthoni körülmények... Három éves korában sikerült diagnosztizálni, hogy autista. Addigra viszont hívták már őt is, engem is mindennek a bölcsődei gondozók.
2011. júl. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

A legvalószínűbb,hogy viselkedési zavarral küzd,lehetséges,hogy otthon a szülők mindent elkövetnek és ennek ellenére is ez van.

Hiperaktív gyanus.

2011. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy viselkedés zavaros is, de csak úgy magától akkor sem pattanna ki a fejéből, hogy olyasmiket kiabáljon, hogy hülye p*csa.Logikus, nem?Ezeket a szavakat gyakran hallhatja valahol és nyilván a mentalitás sem véletlen, ahogyan ezeket kiabálja.Vajon hol, miért hall ilyen szavakat a gyerek?Azért nem lehet mindent a betegségre fogni.Minden szempontot, lehetőséget érdemes figyelembe venni ilyenkor a gyerkőc érdekében.Mindíg az a leghasznosabb, ha több oldalról nézzük meg a dolgokat.
2011. júl. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hol hall? Például az utcán. Elvonul az ablak alatt egy csapat cigány- gondolod kell több egy gyereknek? Mi


Egyébként szerintem szeretethiány. Nem természetes reakció ez, segítőszándékra. Nem hiszem, hogy a szülei mindent ráhagynak, lehet, hogy az ellentetje, mindenért verik és semmi szeretet, megértést nem kap otthon. az oviban időhiány miatt meg szintén nem kaphat elég figyelmet.

2011. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
kiabald vissza
2011. júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem figyelnek rá és így próbálja magára felhívni a figyelmet. A szülei között lehet némi feszültség ezt lássa otthon. Fél valamitől és ezért nem mer megnyílni. Ha egy kicsi gyermek így viselkedik annak komoly okai vannak és nem az hogy biztos neveletlen. Ha legközelebb találkozol vele légy hozzá türelmes próbálj beszélgetni vele egy két kedves szóval. Szegénykének biztos nem könnyű.
2011. júl. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! Kíváncsi voltam a véleményekre, hiszen én is óvónőnek tanulok. Sajnos a gyakorlat elég rövid idő volt, ezért nem tudok semmit a családjáról, sem arról, hogy volt-e valami vizsgálaton. Az óvónők meg persze nem kötötték az orromra, hogy mi a helyzet a kisfiúval.
2011. júl. 18. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!